نشریه سپاه: ایران از معادله اقتصادی سوریه حذف شده است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

نشریه سپاه: ایران از معادله اقتصادی سوریه حذف شده است العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بسیاری از شخصیت‌ها و مقامات نزدیک به سپاه پاسداران، پس از افزایش انتقادات مردمی به حضور در سوریه ادعا کرده‌‌اند که ایران چندین برابر هزینه‌های مادی در سوریه، منتفع شده است. در همین رابطه حسن عباسی، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران، اردیبهشت 98، ادعا کرده بود که «ایران اگر یک دلار در سوریه خرج کرده چندین برابر آن را پس گرفته و هم اکنون معادن آن کشور دست ایران است.»

این نشریه با بررسی آمارهای تجارت خارجی سوریه می‌نویسد: «بررسی آمارهای تجارت خارجی سوریه نشان می‌دهد که ایران در سال 2019 نهمین شریک تجاری این کشور بوده و صرفا 99 میلیون دلار کالا به این کشور صادر کرده است ولی کشور ترکیه که در حال حاضر بخشی از خاک سوریه را نیز در اشغال دارد و واردات محصولاتش به این کشور ممنوع است، اولین شریک تجاری سوریه در این سال بوده و 1700میلیون دلار به این کشور صادر کرده است.

او تاکید کرده بود هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران به امنیت عراق و سوریه کمک کند و سپس سایر کشورها از مزایای اقتصادی آن بهره‌مند شوند. با افزایش هزینه‌های انسانی به‌ویژه حملات مستمر اسرائیل به مواضع و نیروهای ایرانی در سوریه و شکل‌گیری شعار «سوریه را رهاکن، فکری به حال ما کن» از سوی تظاهرکنندگان ایرانی در تجمعات اعتراضی سال‌های اخیر، نهادها و شخصیت‌های نزدیک به قدرت در ایران تلاش می‌کنند توجیهی اقتصادی برای حضور ایران در سوریه بتراشند و حضور نظامی ایران در سوریه و دیگر کشورهای منطقه را به سود اقتصاد ایران نشان بدهند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنتاگون: نگرانی خود را از فعالیت نیروی دریایی سپاه به ایران اعلام کرده‌ایمجان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، در یک کنفرانس خبری در رابطه با افزایش تنش‌های اخیر ایران با شناورهای خود در خلیج اعلام کرد ناخرسندیو
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تکرار روایت سپاه پاسداران از سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سازمان هواپیمایی ایرانگزارش ذکر نکرده چرا سایز موشک و هواپیما را نتونسته از هم تشخیص بده؟؟ فرض بر اینکه جهت دهی سیستم غلط، اینهمه پرواز در ساعات قبل انجام شده، چرا اون پروازها را هدف قرار نداده؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک کارشناس هوانوردی: سپاه قبل از شلیک موشک به هواپیما جی‌پی‌اس را از کار انداخته بود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی سپاه: خبر خلع درجه معاون هماهنگ کننده سابق سپاه صحت نداردسردار شریف با تکذیب خبر منتشره در یک کانال تلگرامی پیرامون خلع درجه معاون هماهنگ کننده سابق سپاه گفت: عملیات روانی و خبرسازی های کذب علیه سپاه مذموم و محکوم به شکست است. واقعا جای تاسف است. سردار عزیز عنوان 'خلع' برای درجه غلط است. عنوان مناسب برای منظور شما؛ 'تنزیل' یا توقف در درجه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرمانده سپاه خوزستان: تحریم فرماندهان سپاه نشانگر رویکرد «چماق و هویچ» استحسن شاهوارپور، فرمانده سپاه خوزستان، تحریم‌های حقوق بشری آمریکا و اتحادیه اروپا علیه او را به دلیل با الاغ ها رفتار چماق و هویج را اعمال می کنند !!!🤣 نه؛ نشانگر بی شرفی و جنایتکارشون هست
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »