نخست وزیر اسرائیل: بازگشت آمریکا به برجام خطای سنگین است | DW | 27.12.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، یکشنبه (۲۷ دسامبر) با انتشار بیانیه‌ای بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران (برجام) را 'خطای سنگین' دانست.

دفتر نخست وزیر اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران را"خطای سنگین" دانسته است. به گفته اسرائیل برجام به ایران امکان داد که به جنگ‌افروزی و تروریسم در خاورمیانه دامن بزند.

بنا به این بیانیه، توافق هسته‌ای قدرت‌های بزرگ با ایران به جمهوری اسلامی امکان داد که"با افزایش درآمد خود به سرعت زیرساخت‌های مهم را برای ساخت بمب اتمی فراهم سازد". نتانیاهو، سرسخت‌ترین منتقد توافق هسته‌ای برجام شناخته می‌شود. او نیرومندترین مشوق دونالد ترامپ در خروج از توافق قدرت‌های بزرگ با ایران بود.

توافق هسته‌ای با ایران در سال ۲۰۱۵ و زمانی منعقد شد که جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده بود. این توافق به ایران فرصت می‌دهد که در مقابل برخورداری از تسهیلات اقتصادی از برنامه غنی‌سازی اورانیوم، که می‌تواند به تولید سلاح اتمی منجر شود، دست بردارد.ترامپ توافق اتمی با ایران را"بدترین توافق در طول تاریخ" خواند و در مه ۲۰۱۸ آمریکا را به طور یکجانبه از برجام خارج کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

من از ج.ا. نفرت دارم‌ولی این‌مادر چنده خیلی پرو‌شده. در تاریخ خاور میانه ایرانی‌ها تمامه نسل اینارو دو بار از نا بودی کامل نجات دادند. به ایران‌و‌ایرانی تا ابد بدهکارند. تصور کن‌ کورش بزرگ اینهارو‌از دست بابلیان نجات نمیداد. یا خشایارشاه به استر و‌مردکا میگفت “خطای سنگینه”؟

دویچه وله وایران ستیزان باید بدانند که رفتار زیاده خواهی صهیونیست جهانی در رابطه با برجام امکان نابودی برخی را دارد

هولوکاست قرن 21... ویدیو جدید کانال یوتوب سپیده دم

نژاد پرست کودک کش ،، غلط کرد

دفتر نتانیاهو و خود او هردو غلط کردند!😇

ایشون سگ کی باشن... والسلام

شما بفرماييد، همزمان كه رييس دولت غاصب كودك كش صهيونيستهاى كثيف هستيد؛ كانديد رياست جهورى آمريكا هم بشويد كه ديگه اين مشكلات رو نداشته باشيم. مرگ بر آمريكا، انگليس و صهيونيستهاى كثيف

اگر ده درصد از تحریم هایی که روی ایران هست رو به اسراییل تحمیل کنند اولا مردم همدیگر رو میخورن و به تمام عالم و ادم میگن ضدیهودی.تحریم مردم ایران رو قربانی کرده بعد یک سری هم شدن طرفدارش.هرکی با ج.ا. مشکل داره با خود ج.ا. طرف بشه نه اینکه مردم ایران رو قربانی کنه.

درستشم هميييينه ✌🏻✌🏻✌🏻

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها