نتیجه بی‌سابقه مطالعه پژوهشگران؛ ژنوم‌های انسان مدرن و نئاندرتال چقدر مشترک هستند؟

18/07/2021 02:02:00 ب.ظ

نتیجه بی‌سابقه مطالعه پژوهشگران؛ ژنوم‌های انسان مدرن و نئاندرتال چقدر مشترک هستند؟

نئاندرتال, بدن انسان

نتیجه بی‌سابقه مطالعه پژوهشگران؛ ژنوم‌های انسان مدرن و نئاندرتال چقدر مشترک هستند؟

چه چیزی انسان را منحصربفرد می‌کند؟ دانشمندان آمریکایی با انجام مقایسه‌ای دقیق‌تر بین دی‌ان‌ای(DNA) انسان مدرن و اجداد منقرض شده ما گام دیگری برای یافتن پاسخ این سوال قدیمی و رازآلود برداشته‌اند.

نیتان شیفر، زیست‌شناسِ دانشگاه کالیفرنیا و از نویسندگان این مقاله علمی می‌گوید:«این درصد کم از این جهت مهم است که باور قدیمی دانشمندان را مبنی بر این که ما با انسان‌های نئاندرتال تفاوت زیادی داریم، اصلاح می‌کند.»کشف بقایای گونه‌ای ناشناخته‌ از انسان در اسرائیل با قدمت بیش از ۱۲۰ هزار سال

این پژوهش با استفاده از دی‌ان‌ای استخراج شده از بقایای فسیلی انسان‌های نئاندرتال و دنیسووان که ۴۰ تا ۵۰ هزار سال قدمت داشته‌اند و نیز ۲۷۹ انسان مدرن و هوشمند انجام شده است.تا پیش از انجام این پژوهش دانشمندان بر این باور بودند که دی‌ان‌ای انسان مدرن با گونه‌های منقرض شده آن قدری یکسان است ولی این که این همسانی تا این حد زیاد است تا کنون با این دقت مشخص نشده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

با گوگل ترنسلیت ترجمه شده؟

«سعودی» و «ایتالیا» به‌دنبال میزبانی مشترک جام جهانی فوتبالمدیران فدراسیون فوتبال سعودی در حال بررسی یک پیشنهاد مشترک با ایتالیا برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2030 هستند.پادشاهی سعودی امیدوار است که در این رابطه

کوه‌خواری با رانت‌ دولتی در ایرانپدیده کوه‌خواری در سال‌های اخیر در ایران به یک معضل زیست محیطی تبدیل شده اما به دلیل آن که اغلب کوه‌خواران افراد یا نهادهای حکومتی و متنفذ هستند، به طور

فراخوان برای رسیدگی به وضعیت پزشکی علیرضا فرشی فعال آذربایجانی در زندان تهرانانجمن حقوق بشر مردم آذربایجان در ایران (آهراز) به همراه 17 سازمان حقوقی دیگر در بیانیه‌ای مشترک گفته که مسئولان زندان تهران بزرگ، فعال حقوق زبانی و زندانی

کشف 19هزار "ماینر" غیرمجاز در 20 روز تیرماه- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimکشف ۱۹ هزار ماینر غیرمجاز در ۲۰ روز تیرماه سخنگوی پلیس: كشفيات در مقایسه با خرداد با آمار ۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه، افزایش بی‌سابقه ۱۲۵ درصدی را نشان می‌دهد عکس صاحب مزرعه را چاپ کنید معلوم است اینها چندتا کارگرند.

برخی استان ها برای بستری، شرایط مناسبی ندارند/با یک خیز صعودی در سراسر کشور مواجهیمرییس جمهور گفت: متاسفانه در حالی که فکر می شد شرایط به سمت آرامش است همزمان با انتخابات از یک طرف و مراسم عید فطر و سفرهای تابستانی همه دست به دست هم داد و از آنها مهمتر ورود ویروس هندی بود که از مرزهای شرقی و جنوبی وارد شد و کار را به مراتب سخت‌تر کرد و در نتیجه امروز با یک خیز صعودی در سراسر کشور مواجه هستیم.

رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور/ از صعود به ارتفاعات بپرهیزیدرگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از صعود به ارتفاعات بپرهیزید سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور خبر داد و نسبت به خودداری از صعود به ارتفاعات توصیه کرد.

نتایج مطالعه‌ای که روز جمعه در آخرین شماره نشریه علمی ساینس اَدونس(Science Advances) منتشر شده، نشان می‌دهد که تنها ۷ درصد ژنوم ما با نسل انسان‌های مدرن یا هوشمند مشترک است؛ درصد کوچکی از ژنوم‌ها که نسل‌های منقرض شده همانند نئاندرتال‌ها و دنیسووان‌ها فاقد آنها بوده‌اند.16 ژوئیهٔ ,2021: 10:30 شب GST آخرین به روزرسانی: 16 ژوئیهٔ ,2021: 10:38 شب GST آدرس کپی شد مدیران فدراسیون فوتبال سعودی در حال بررسی یک پیشنهاد مشترک با ایتالیا برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2030 هستند.جدی با این پدیده برخورد نمی‌شود.سیاسی ترک آذربایجانی، علیرضا فرشی را مورد رفتارهای ظالمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز قرار داده‌اند و دسترسی وی به مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز را از او سلب کرده‌اند.

نیتان شیفر، زیست‌شناسِ دانشگاه کالیفرنیا و از نویسندگان این مقاله علمی می‌گوید:«این درصد کم از این جهت مهم است که باور قدیمی دانشمندان را مبنی بر این که ما با انسان‌های نئاندرتال تفاوت زیادی داریم، اصلاح می‌کند.» کشف بقایای گونه‌ای ناشناخته‌ از انسان در اسرائیل با قدمت بیش از ۱۲۰ هزار سال این پژوهش با استفاده از دی‌ان‌ای استخراج شده از بقایای فسیلی انسان‌های نئاندرتال و دنیسووان که ۴۰ تا ۵۰ هزار سال قدمت داشته‌اند و نیز ۲۷۹ انسان مدرن و هوشمند انجام شده است. Advertisement پس از آن‌که روزنامه انگلیسی «تایمز»، در ماه مه 2021، نوشت که مسئولان فدراسیون فوتبال سعودی آماده ارائه پیشنهاد میزبانی رقابت‌های جام جهانی 2030 هستند، اکنون نشریه انگلیسی «The Athletic» عصر جمعه 16 ژوئیه در خبری اختصاصی اعلام کرد که مسئولان بلندپایه‌ سعودی در نظر دارند به همراه کشور ایتالیا درخواستی را برای میزبانی مشترک جام جهانی فوتبال 2030 ارائه دهند. تا پیش از انجام این پژوهش دانشمندان بر این باور بودند که دی‌ان‌ای انسان مدرن با گونه‌های منقرض شده آن قدری یکسان است ولی این که این همسانی تا این حد زیاد است تا کنون با این دقت مشخص نشده بود.» وحیدیان اضافه کرد: «برخی فعالان به وزارت صمت و میراث فرهنگی و گردشگری نامه ارسال کرده‌اند اما ارگان‌های مربوطه اعلام کرده این منطقه‌ جزو مناطق محافظت شده نیست و وزارت صمت نیز اعلام کرد مدارک استخراج کنندگان هیچ مشکلی ندارد و نمی‌توان جلوی آن‌ها را گرفت. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید محققان در جریان این پژوهش همچنین دریافتند كه بخش كوچكی از ژنوم ما یعنی فقط یک و نیم درصد آن تنها مختص انسان‌های در قید حیات و گونه اخیر انسان است. پس از آن‌که فدراسيون بین‌المللی فوتبال «فيفا»، در ماه ژانویه 2017 اعلام کرد از سال 2026 جام جهاني با حضور 48 تيم و در سه کشور قاره آمریکا برگزار می‌شود، رؤسای فدراسیون کشور‌های مختلف، اعتقاد دارند که «فیفا» ایده میزبانی مشترک دو کشور را بیشتر مورد توجه قرار خواهد داد. این دسته از دی‌ان‌ای‌ها ممکن است مهمترین سرنخ برای شناسایی راز متمایز بودن انسان مدرن و هوشمند در تحقیقات آتی دانشمندان باشد. بعداً در 14 نوامبر همان سال، دادگاه انقلاب تبریز او را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم کرد.

هم‌رسانی این مطلب: . این شرکت که مقر آن در ایالات متحده آمریکا است، به‌دنبال پیدا کردن کشوری برای میزبانی مشترک با سعودی است و در بین کشورهای مختلف، تاکنون ایتالیا بیشترین شانس را داشته است. با این وجود، چندی پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت در سه کیلومتری این کوه تاریخی مشغول به بهره‌برداری از منابع و معادن آن شد.