نتایج رضایت‌بخش از آزمایش بالینی داروی آلزایمر؛ این دارو چه میزان بر کیفیت زندگی بیمار اثر دارد؟

09/09/1401 11:16:00 ق.ظ

نتایج رضایت‌بخش از آزمایش بالینی داروی آلزایمر؛ این دارو چه میزان بر کیفیت زندگی بیمار اثر دارد؟ جزئیات بیشتر🔽

نتایج رضایت‌بخش از آزمایش بالینی داروی آلزایمر؛ این دارو چه میزان بر کیفیت زندگی بیمار اثر دارد؟ جزئیات بیشتر🔽

«واقعیت این است که هرگونه تاخیر در زوال شناختی، به‌ویژه در دوره ابتدایی بیماری می‌تواند برای «مدت زمانی که ما با عزیزانمان هنوز هم می‌توانیم از خانواده و گردش‌ها و تعطیلات لذت ببریم» به‌شدت معنی‌دار باشد.»

Send محققان با استفاده از یک داروی آزمایشی درمان آلزایمر موفق شدند آهنگ صعودی این بیماری مغزی را تاحدودی کاهش دهند.به گزارش ایسنا، خبرگزاری قوه قضاییه (میزان) در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که بر خلاف برخی ادعاها، وریا غفوری آزاد نشده است.این مقام محلی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت که آزمایش متامفتامین چهار راهب از جمله راهب‌اعظم ایشان در معبدی در استان پتچابون مثبت شده است.تصاویری از گورستان زباله‌های جهان در شیلی؛ چه بر سر صحرای آتاکاما آمده؟ به روز شده در: ۲۸/۱۱/۲۰۲۲ بیابانی منحصربفرد در شیلی در معرض خطر انبوه زباله قرار دارد.

شرکت داروسازی ژاپنی ایزای (Eisai) به همراه شریک‌ آمریکای‌اش بایوژن (Biogen) چند هفته پیش از نتایج مثبت این دارو موسوم به «لِکانِمَب» (lecanemab) در مرحله کارآزمایی بالینی درمان آلزایمر خبر داده بودند.بر اساس نتایجی که سه‌شنبه ۲۹ نوامبر منتشر شده است این دارو توانسته جلوی روند اجتناب‌ناپذیر بدتر شدن اوضاع در بیماران آلزایمری را بگیرد؛ با این حال گرچه نظرات متفاوت است اما به‌طور دقیق مشخص نیست تا چه اندازه بتواند بر کیفیت زندگی آن‌ها تاثیرگذار باشد.انتهای پیام.نتایج ایزای و بایوژن بر اساس مطالعه روی حدود ۱۸۰۰ نفر که بیماری‌شان در مرحله پیشرفته نبوده حاصل شده و در نشست تخصصی آلزایمر در سان‌فرانسیسکو ارائه و سپس در مجله پزشکی «نیو انگلند» منتشر شده است.» به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید کسب فضیلت در دین بودا به عبادت و اهدای غذای نذری به راهبان اشاره دارد و از اصول اخلاقی این آیین محسوب می‌شود.ناظران دارویی ایالات متحده باید تجویز این دارو را تائید کنند.به‌مدت ۱۸ ماه و در فاصله زمانی ۲ هفته یک‌بار، شرکت‌کنندگان در این مطالعه داروی «لِکانِمَب» را به‌صورت وریدی [داخل رگ] یا انفوزیون دریافت کرده‌اند و محققان با استفاده از یک مقیاس ۱۸ درجه‌ای ویژه محاسبه توانایی شناختی و عملی، وضعیت‌ سلامت آن‌ها را ردیابی و ثبت کرده‌اند.کوهی از کفش و لباس گرفته تا لاستیک و ماشین آلات قراضه در اینجا به چشم می‌خورد.

نتایج نشان می‌دهد روند «زوال عقل» در بیمارانی که این دارو را دریافت کرده‌اند کاهش داشته است، چیزی در حدود نیم درجه از ۱۸ درجه.دکتر مایکل ایریزاری در این باره به آسوشیتدپرس می‌گوید: «تغییر کوچک‌تر از آن است که بتوان آن را به سرعت تشخیص داد اما اگر از بُعدی متفاوت به آن نگاه کنیم واقعیت این است که لیکانمب حدود ۵ ماه بدتر شدن وضعیت سلامت بیمار را به تاخیر می‌اندازد.و احتمال پیشرفته‌تر شدن بیماری در افرادی که این دارو را در طول مطالعه مصرف کرده بودند ۳۱ درصد کمتر شد.» به باور این دکتر متخصص این موضوع یعنی طولانی‌تر شدن فاز یک بیماری؛ مرحله‌ای ابتدایی که پیشرفته نیست و معمولا بیماران در آن شرایط نسبتا بهتری دارند.با این حال پزشکان بر سر این نکته که این تغییرات جزئی تا چه حد می‌تواند بر کیفیت زندگی بیمار و خانواده‌هایشان موثر باشد، نظر مشترکی ندارند..

دکتر مدهاو تامبیستتی، از موسسه ملی پیری می‌گوید:‌ «بعید است که تفاوت کوچک گزارش شده در این کارآزمایی توسط بیماران چیز خیلی قابل توجهی باشد.به اعتقاد بسیاری از محققان برای اینکه یک تغییر محسوس و معنی‌دار باشد باید دست‌کم به درجه ۱ از مقیاس ۱۸ رسیده باشد.» با این حال دکتر ران پترسن، متخصص آلزایمر در کلینیک مایو، معتقد است: « اثر این دارو، یک اثر متوسط ​​است.اما من فکر می کنم از نظر بالینی معنی دار است؛ زیرا حتی چند ماه تاخیر در پیشرفت آلزایمر می تواند زمان بیشتری را به بیمار بدهد تا بدون کمک و به طور مستقل بتواند کارهای خود را انجام دهد.» تشخیص آلزایمر ۱۷ سال زودتر از بروز بیماری با کمک حس‌گر جدید آلمانی ممکن شد ماریا کاریلو، مدیر ارشد علمی انجمن آلزایمر هم بر این باور است که این آزمایش، کارآزمایی بالینی مهمی بوده و ثابت می‌کند دارویی که به پروتئین چسبناک آمیلوئید - که یکی از چندین عامل اصلی آلزایمر است - حمله می‌کند، می‌تواند پیشرفت بیماری را به تاخیر بیندازد.

کاریلو با تصریح بر اینکه «همه می‌دانیم این یک درمان نیست» گفت: «این آزمایش برای اولین بار انجام شده و همه سعی می‌کنم مفهوم کند شدن آلزایمر را درک کنیم.» واقعیت این است که هرگونه تاخیر در زوال شناختی، به‌ویژه در دوره ابتدایی بیماری می‌تواند برای «مدت زمانی که ما با عزیزانمان هنوز هم می‌توانیم از خانواده و گردش‌ها و تعطیلات لذت ببریم» به‌شدت معنی‌دار باشد.با این حال استفاده از این دارو هم مانند سایر داروهای دیگر عاری از عوارض ثانویه نیست.ایجاد تورم یا خونریزی در مغز می‌تواند از جمله عوارض استفاده از «لِکانِمَب»باشد که در حدود ۱۳ درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه بصورت خیلی خفیف یا بدون علائم بالینی روی داده است.با این حال دست‌کم ۲ مورد مرگ در میان مصرف‌کنندگان این دارو به‌صورت رسمی گزارش شده است.

گفته می‌شود آن‌ها از داروهای رقیق‌کننده خون برای بیماری‌های دیگر خود استفاده می‌کرده‌اند و بنابراین نمی‌تواند به‌طور مشخص علت مرگ آن‌ها را به داروی آلزایمر نسبت داد.انتظار می‌رود سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه ژانویه در مورد اعطای مجوز به این دارو تصمیم‌بگیرد.در صورت تائید، بعد از داروی شرکت بایوژن Biogen’s Aduhelm که سال گذشته تائید شد، «لِکانِمَب» (lecanemab) دومین داروی ضد آمیلوئید موجود در بازار خواهد بود..

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ایشالا برای تمام بیماران الزایمر اعتصابات__سراسری اعتصابات_کامیونداران مهسا_امینی نه_به_بلوچ_کشی

میزان: وریا غفوری آزاد نشده استوریا غفوری آزاد نشده است خبرگزاری قوه قضاییه اعلام کرد که بر خلاف برخی ادعاها، وریا_غفوری آزاد نشده است. 😳😔 اخبار وریا و فوتبال را برای طوفان سایبری ها نیاز دارید که اعتراضات و اعتصاب ها و کشته شدن ها را در حجم اخبار دفن کنید. مردم به فقر و بی عدالتی اعتراض دارند و پاسخشان گلوله بود. جای مرددر زندان است، مرگ_بر_خامنه_ای فوتبال_حکومتی

توقف آیین‌های عبادی؛ راهبان معبدی در تایلند راهی مرکز ترک اعتیاد شدندتوجه به مثبت شدن آزمایش اعتیاد راهبان یک معبد بودایی در مرکز تایلند، تمامی این افراد به مرکز ترک اعتیاد منتقل شدند و هم اکنون این معبد بدون راهب مانده است. کلا دین بیشتر انسانها رو فاسد میکنه اعتیادبه چه،مخدر؟

ویدیوها : تصاویری از گورستان زباله‌های جهان در شیلی؛ چه بر سر صحرای آتاکاما آمده؟ویدیوها : تنها سال گذشته بیش از ۴۶ هزار تُن لباس کهنه در این نقطه در شمال شیلی دفن شد. لباس‌هایی که دست کم باید ۲۰۰ سال برای بازگشت آنها به طبیعت صبر کرد. ما خودمون کوه زباله با این بزرگ متان مزگان داریم تازه شهر دارمون با معدل یازده میگه ناسا حرفاش اعتبار نداره کره زمین رو گند کشیدن

جواد رضایی؛ قربانی فروباریدن 'رگباری از ساچمه‌ها' – DW – ۱۴۰۱/۹/۷جواد رضایی روز ۲۵ آبان‌ماه بر اثر شلیک ماموران امنیتی در لاهیجان جان باخت. یکی از افرادی که در لحظه اصابت گلوله کنار او بود، در گفت‌وگو با دویچه وله فارسی جزئیاتی از زندگی و آخرین ساعات زندگی این جان‌باخته ارائه می‌کند. روان اين هم میهن و تمام جاوید نامان شاد، یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد. پاینده و سربلند باد انقلاب زن زندگی آزادی مردم دلاور ایران. سرنگون باد جمهوری اشغالگر اسلامی. چه آسان می کشند و چه آسان حاشا می کنند!!!!!!

زاکانی برای طرح سوال احضار می‌شود؟🔻گلایه شورای شهری‌ها تبدیل به هشدار شد: زاکانی برای طرح سوال احضار می‌شود؟ 🔹پس از گلایه اعضای شورای شهر به شهردار تهران مبنی بر چرایی عدم پاسخ به تذکرات آنها از احتمال طرح سوال از زاکانی خبر دادند. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 او با خواست شما نیامده که به تذکر و پرسش شما پاسخ دهد. اصولا در سیستم تمامیت خواه و یکدست پاسخگویی معنایی ندارد.

کانون فیلمسازان «مستقل» ایران در حمایت از اعتراضات تشکیل شدگروهی از سینماگران ایرانی برای حمایت از اعتراضات «زن زندگی آزادی» یک تشکل جدید با عنوان «کانون فیسلمازان مستقل ایران» تشکیل داده‌ و بیانیه‌ای منتشر کرده‌اند.