نتانیاهو: بازگشت به برجام یک کابوس است

18/10/1399 07:20:00 ب.ظ

نتانیاهو: بازگشت به برجام یک کابوس است العربية

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، بازگشت به برجام را یک اشتباه مهلک دانست که کشورهای منطقه را به سخنگوی نتانیاهو به نقل از او در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفت: «اگر ما به سادگی به برجام برگردیم، بسیاری از کشورهای دیگر پیرامون خاورمیانه برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای سوق داده خواهند شد که این یک کابوس و...

سخنگوی نتانیاهو به نقل از او در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفت: «اگر ما به سادگی به برجام برگردیم، بسیاری از کشورهای دیگر پیرامون خاورمیانه برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای سوق داده خواهند شد که این یک کابوس و اشتباهی مهلک است که نباید اتفاق بیفتد.»

سیاست فشار حداکثری نتانیاهو همچنین از سیاست فشار حداکثری اعمال‌شده از سوی دولت آمریکا علیه ایران طی سال‌های گذشته، تمجید کرد و خاطرنشان نمود که این رویه و سیاست، باید ادامه یابد تا از ادامه اعمال تجاوزکارانه و تروریسم از سوی مقامات ایرانی در سراسر منطقه و همچنین برخوداری ایران از زرادخانه هسته‌ای جلوگیری شود.

او گفت: «خزانه‌داری آمریکا در اعمال و اجرای تحریم‌ها علیه رژیم ایران، نقش مهمی ایفا کرده ‌است.» تحریم‌های ترامپ شایان ذکر است که از سال 2018، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، به شکل یک جانبه از توافق هسته‌ای امضا شده در سال 2015 خارج شد و اعمال تحریم‌ها در تمامی سطوح علیه تهران را آغاز کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>