نبض تجارت؛ از دبی مرکز جهانی خلاقیت تا صنعت تئاتر در بریتانیا

30/04/2021 08:00:00 ب.ظ

نبض تجارت؛ از دبی مرکز جهانی خلاقیت تا صنعت تئاتر در بریتانیا این قسمت از برنامه نبض تجارت را در وب‌سایت یورونیوز ببینید🔽

کسب و کار, اقتصاد

نبض تجارت؛ از دبی مرکز جهانی خلاقیت تا صنعت تئاتر در بریتانیا این قسمت از برنامه نبض تجارت را در وب‌سایت یورونیوز ببینید🔽

هدف گذاری دبی افزایش سهم اقتصاد خلاق در تولید ناخالص داخلی کشور از ۲.۶ درصد به ۵ درصد و ایجاد مناطق جدید خلاقیت از منظر تولید محتوای فرهنگی، رسانه‌ای و هنری است. استراتژی اقتصاد خلاق به دنبال دو برابر کردن تعداد شرکت ‌های خلاق از ۸۳۰۰ در وضعیت کنونی به ۱۵ هزار شرکت در چهار سال آینده است.

متخصصان راه اندازی شرکت‌های «ویرچو زون» می گویند که از هم اکنون شاهد افزایش تقاضاها برای اطلاعات بیشتر از سوی مخاطبان است.آوا فشن از سال ۲۰۱۳ بعنوان یک پروژه جانبی آغاز به کار کرد و به سرعت در یک فروشگاه مستقل توسعه یافت و اکنون در بوتیک‌های بین‌المللی عرضه می شود.

وینسنزو ویسیگلیا آوا، می گوید:‌ «برای ما شگفت انگیز است زیرا حدس می زنم که صنعت مد در دبی هنوز جدید است. بنابراین احساس می کنیم که جامعه و مشتریان محلی، واقعا از طراحان محلی در برابر طراحان خارجی حمایت می کنند. من همیشه می گویم که اگر شما پیشگام باشید، هر چه انجام دهید موافق خواهید بود.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خانه های شیشه ای

وزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده استوزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده است

مدیرکل سازمان تجارت جهانی: بازجهانی‌سازی راه‌حل مشکل اقتصاد جهان استپس از ورود چین و اروپای شرقی، به اقتصاد جهانی حالا نیازمند موج بعدی هستیم که در آن کشورهایی از آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین به‌ نظام تجارت جهانی بپیوندند. Globalconversation ای بابا اینم نمی دونه چی داره میگه!

فقیه نصیری: ارزش تجارت خارجی ایران به کمترین سطح در یک دهه اخیر کاهش یافته استرییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی ایران تصریح کرد که ارزش تجارت خارجی این کشور به کمترین سطح در یک دهه اخیر کاهش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

تجارت آنلاین و پُستی حیوانات در چین؛ کشف یک کامیون پر از توله سگ و بچه گربه در آستانه خفگیکشف یک کامیون پستی در چین که محموله‌اش انبوهی بسته‌های پستی حاوی حیوانات خانگی بود، موجی از خشم و انتقاد را نسبت به فروش آنلاین حیوانات زنده در این کشور برانگیخت. کاش میشد چین‌ رو با بمب هسته ای ادب کرد ... لعنت به حیوانات انسان نما. کیییییر تو کسسسسس مادرشون گاییدن دنیارو ننه آب کیر دزدا

کاهش ارزش تجارت خارجی به کمترین سطح در یک دهه اخیر/ سهم ۱۰ درصدی ایران از بازار فرآورده‌های نفتی منطقه/ کشور نیازمند رفع تحریم‌ها استرییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی اظهار داشت: ارزش تجارت خارجی کشور در بخش‌های صادرات غیرنفتی و واردات از 105.9 میلیارد دلار در سال 1390 با کاهش متوسط سالانه 3.9 درصد، به 73.9 میلیارد دلار در سال 1399 رسیده است. بنابراین طی این دوره ده ساله شاهد انقباض در تجارت خارجی کشور بوده‌ایم.

Aa دبی یک برنامه استراتژیک بلند پروازانه را برای تبدیل امارات به قطب جهانی خلاقیت راه‌اندازی کرده است تا سال ۲۰۲۵ تعداد شرکت های متخصص در زمینه محتوا، طراحی و فرهنگ را دو برابر کند.03.Aa چندجانبه‌گرایی جدید و بازجهانی‌سازی چیست؟ و بحران همه‌گیری کووید-۱۹چه بر سر اقتصاد جهانی آورده است؟ این فاجعه در حوزهٔ سلامت و بهداشت چه تأثیری بر دیدگاه دست‌اندرکاران دیگر حوزه‌های اجتماعی نسبت به وضعیت موجود داشته است؟ یورونیوز برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها و همچنین گفتگو دربارهٔ مسائل مهم برنامه‌‌های جهانی، با «اِنگوزی اوکانجو اِیوه‌لا» مدیرکل سازمان تجارت جهانی مصاحبه‌ای ترتیب داده است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید.رییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی ایران تصریح کرد که ارزش تجارت خارجی این کشور به کمترین سطح در یک دهه اخیر کاهش یافته است.

هدف گذاری دبی افزایش سهم اقتصاد خلاق در تولید ناخالص داخلی کشور از ۲.۶ درصد به ۵ درصد و ایجاد مناطق جدید خلاقیت از منظر تولیدمحتوای فرهنگی، رسانه‌ای و هنری است.2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی وزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور در ماه آوریل با رشد 109 درصدی به 18 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید. استراتژی اقتصاد خلاق به دنبال دو برابر کردن تعداد شرکت ‌های خلاق از ۸۳۰۰ در وضعیت کنونی به ۱۵ هزار شرکت در چهار سال آینده است که پیش بینی می شود مشاغل مرتبط از ۷۰ هزار به ۱۴۰ هزار افزایش پیدا کند. اما همزمان برخی کشورها ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند فعلا مایل به انجام این کار نیستند. متخصصان راه اندازی شرکت‌های «ویرچو زون» می گویند که از هم اکنون شاهد افزایش تقاضاها برای اطلاعات بیشتر از سوی مخاطبان است. موش: صادرات ترکیه در ماه آوریل امسال نسبت به مدت مشابه سال 2019 یعنی دوره پیش از کرونا نیز شاهد رشد 22. امیر یحیی، رئیس حوزه مشتریان شرکت «ویرچوزون» می گوید: «این یک خبر عالی برای کل صنایع امارات متحده است.9 میلیارد دلار در سال 1390 با کاهش متوسط سالانه 3.

این بسیار دلگرم کننده است که می بینیم دبی از این نوع ابتکارات برای جذب شرکت‌های خارجی و استعدادهای محلی در بخش خلاقیت، حمایت می کند. صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده است. بیش از ۱۰۰ کشور درحال‌توسعه همصدا با هند و آفریقای جنوبی خواستار صرف‌نظرکردن از این حقوق اند، چون معتقدند که کشورهای درحال‌توسعه برای حل مشکل کمبود واکسن به این امر نیاز دارند. می دانید که دبی از نظر زیرساخت ها واقعا تک است. اطلاعیه منتشر شده خیلی واضح بود وقتی به موضوع چارچوب حمایت از صنایع خلاق می پردازد.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 21 میلیارد و 900 میلیون دلار رسید.» احمد عمار اوا، از بنیانگذاران شرکت آوا فشن درباره حمایت ها از شرکت ها می گوید: «ما در جریان تمام کارهای تجاری‌مان با هیچ مانعی روبرو نبودیم. فعلا در این مرحله ایم. بسیار آسان بود که جا به جا شویم، تیمی تشکیل دهیم یا یک نفر را استخدام کنیم. در این شرایط علاوه بر محدودیت جدی در صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی، صادرات غیرنفتی نیز دچار مشکلات عدیده­‌ای شد.

همچنین سرمایه گذاری از نظر اجاره و توسعه تجارت تان اینجا آسان است.» آوا فشن از سال ۲۰۱۳ بعنوان یک پروژه جانبی آغاز به کار کرد و به سرعت در یک فروشگاه مستقل توسعه یافت و اکنون در بوتیک‌های بین‌المللی عرضه می شود. اما حل مشکلِ نابرابری در دسترسی به واکسن، ابزار تشخیص و ابزار درمان به چندین عامل نیاز دارد. احمد عمار اوا، می گوید: «ما همه کارها را در دبی انجام می دهیم، بدون برون سپاری. من از خارج چیزی نمی آورم. من همه تیم ام را از ملیت‌های مختلف به دبی آوردم. ۸۰ درصد صادرات واکسن جهان از تولیدی‌های ۱۰ کشور در سه نقطه یعنی آمریکای شمالی، اروپا و شرق آسیا صورت می‌گیرد. در سال 1399، ارزش صادرات به 15 کشور همسایه بالغ بر 20 میلیارد دلار و صادرات به دو کشور هند و چین نیز بالغ بر 10 میلیارد دلار بوده است.

تمام بخش ها از گلدوزی، صنعتگری ، تمام افراد مرتبط با خیاطی حتی تیم طراحی که اکنون به ما کمک می کنند را به اینجا آوردم. بنابراین ما آتلیه و خانه تولیدات مان را اکنون در امارات داریم. ما همه کارها را اینجا انجام می دهیم.۳ میلیارد نفر جمعیت دارد و ۹۹ درصد از واکسن‌هایش را وارد می‌کند و بنابراین فکر می‌کنم باید همین واکسن‌ها را در داخل تولید کرد، البته اینجا مشکل حقوق معنوی واکسن‌ها مطرح می‌شود، که همزمان با صرف‌نظر از حقوق معنوی باید فناوری و دانش ساختشان را نیز وارد کرد چون بدون اینها نمی‌شود واکسن را به تولید انبوه رساند. حتی برای پارچه، تلاش می کنیم از بازار اینجا خرید کنیم.» استراتژی اقتصاد خلاق به دنبال حمایت از ذهن های خلاق در تولید محصولات جدید و مهییج است.

وینسنزو ویسیگلیا آوا، می گوید:‌ «برای ما شگفت انگیز است زیرا حدس می زنم که صنعت مد در دبی هنوز جدید است. سازمان تجارت جهانی از این موضوع چه درس‌هایی گرفته‌ است؟ _ اوکانجو اِیوه‌لا: ممنون از پرسش شما. بنابراین احساس می کنیم که جامعه و مشتریان محلی، واقعا از طراحان محلی در برابر طراحان خارجی حمایت می کنند. من همیشه می گویم که اگر شما پیشگام باشید، هر چه انجام دهید موافق خواهید بود.» دبی با راه‌اندازی قطب‌های رسانه‌ای، شهری، شهرهای تولیدی و منطقه طراحی دبی تقویبت اقتصاد خلاق را آغاز کرده است. اما درس دیگر در این زمینه، نقش تجارت است. امیر یحیی می افزاید: «ویرچوزون در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد.

تنها رفتن به دبی و از خلال چند تجربه، دبی به شما تعهدش را از نظر زیرساخت‌ها و اراده تشویق این نوع افراد خلاق برای توسعه شرکت‌هایشان را، به شما نشان می دهد. » به عنوان یک گام اولیه، شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی ، منطقه خلاق القوز را در امارات راه اندازی کرد. بنابراین تجارت در کل کاهش یافته، ولی شاهد آن بودیم که ارزش تجاری تجهیزات پزشکی تا ۱۶ درصد و ارزش تجاری لوازم بهداشت فردی تا ۵۰ درصد افزایش یافت. این مرکز پویا جایی است که هنرمندان و طراحان می توانند در آنجا زندگی و کار کنند و دست به خلق بزنند و همچنین طرحی است برای پیشبرد استراتری اقتصاد خلاق. بیل گیتس و لزوم حمایت از خلاقیت برای نوآوری‌های کربن صفر بیل گیتس از دولت‌ها و بخش خصوصی می خواهد که با هم همکاری کنند تا فن آوری‌های پیشرفته‌ای را توسعه دهند که می تواند انتشارات گازهای گلخانه‌ای را در اقتصاد جهانی از بین ببرد. او خواستار تامین بودجه برای خلاقیت‌های جدید در زمینه این تکنولوژی‌ها شده است تا زمینه رقابت آنها با سوخت‌های فسیلی فراهم شود. نکتهٔ دیگری که آموختیم آن بوده که زنجیره‌های تأمین کالا به شدت مقاوم اند، یعنی بسیار مقاومتر از آن‌که مردم فکرش را می‌کنند.

بیل گیتس در اجلاس مجازی جهانی رئيس جمهوری جو بایدن صحبت می کرد. بنیانگذاز شرکت مایکروسافت بیش از ۴۰ رهبر جهانی را از راه دور خطاب قرار داد و گفت:‌ «تقریبا تمام فن‌آوری‌های کربن صفر ما برای فراهم کردن تمام مزایای سبک زندگی مدرن برای مردم سراسر جهان، گران تر از نمونه‌های سوخت فسیلی هستند. ما به محصولات جدید کربن صفر نیاز داریم که به همان اندازه مقرون به صرفه باشند و حاوی مشخصات آنچه من «گرین پریمیوم» کربن صفر می نامم، باشند. پیشتر دربارهٔ تولیدات دارویی هم این نکته را گفته‌ام.» گیتس درباره اینکه چگونه دولت‌ها و شرکت‌ها باید سیاست‌هایی را اتخاذ کند که فرایند انتقال از سوخت‌های فسیلی سریعتر و ارزان تر صورت گیرد، صحبت کرد. بیل گیتس افزود: «اول ما باید فن‌آوری‌ها موفقیت‌آمیزی را توسعه و به کار بگیریم.

این به ما امکان می دهد تا انتشار گازهای گلخانه‌ای را در کل اقتصاد فیزیکی از بین ببریم. و سرانجام این‌که نقش تجارت در زمینهٔ حل مشکلِ دسترسی به واکسن و نابرابری در این زمینه نیز بسیار مهم بوده و زنجیره‌های تأمین کالا برای همین ضروری اند. دوم، ما باید برای تامین بودجه این نوآوری ها روی پاور مارکت‌ها تکیه کنیم. مثلا با یافتن راههای خلاقانه برای تامین مالی فن آوری ها و همتراز کردن زمین بازی تا آنها بتوانند با سوخت‌های فسیلی رقابت کنند. سوم دولت ها و شرکت ها باید سیاست‌هایی اتخاذ کنند که این کار را سریعتر و ارزان تر کند. آیا باید در چهارچوب چندجانبه‌گرایی جدید به تجارت جهانی بیندیشیم و اگر بله، چطور باید چنین کنیم؟ _ اوکانجو اِیوه‌لا: نخست، فکر می‌کنم که از چندجانبه‌گرایی انتقادهایی شده است و از سوی دیگر حمایت‌گری هم رشد کرده، که نتیجهٔ کمبودها و نقایص برنامهٔ جهانی‌سازی است.» گیتس سخنرانی خود را با ترغیب رهبران حاضر در جلسه برای پاداش دادن به کسانی که گام‌های پرمخاطره‌ای برای کاهش انتشار کرن برداشته و تاثیر قابل توجهی بر تغییرات آب و هوایی دارند، به پایان برد.

بریتانیا و سالن‌های تئاتر در حالی که بریتانیا برای بازگشایی با احتیاط آماده می شود، منطقه مشهور وست اند، خود را برای استقبال از مخاطبان تئاتر آماده می کند. این صنعت که ۳۰۰ هزار کارمند دارد بیش از یک سال است که تعطیل شده و هزاران شغل در معرض خطر اند. اما درعین‌حال، فکر می‌کنم که چندجانبه‌گرایی جدید، اگر آن را چنین بنامیم، باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که مشکلاتی را حل کند که جهانی‌سازی نتوانسته به آنها بپردازد،‌ و حتی باید همبستگی و همکاری ما را تقویت کند چون برای حل مشکلات مشترک جهانی به آنها نیازمندیم. نوا توماس نامش را بر تابلوهای روشن تبلیغات تئاتر دید و سپس تابلوها خاموش شدند. این بازیگر ۲۱ ساله که از مدرسه درام فارغ التحصیل شده می خواست نقش اصلی تئاتر موزیکال وست اند لندن را اجرا کند. همه درباره تئاتر «جیمی» صحبت می کنند. من ترجیح می‌دهم به‌شکل بازجهانی‌سازی به این موضوع نگاه کنم، یعنی به‌نظر من شیوهٔ کار جهانی‌سازی دارد از نو سامان‌دهی می‌شود.

او اولین حضور خود را در اوایل سال ۲۰۲۰ روی صحنه اجرا کرد و هفته ها بعد با شیوع کرونا در بریتانیا، سالن‌های تئاتر تعطیل شدند. نوآ توماس، بازیگر می گوید: «چیزی که می توانیم انجام دهیم این است که ما بر صحنه بایستیم و بگوییم نه. ما برمی گردیم تا شغل مان را انجام دهیم. فکر می‌کنم چنین کاری جهانی‌سازی را از نو تقویت می‌کند و نابرابری‌های ناشی از توسعه فناوری و مرحله نخست جهانی‌سازی را حل‌وفصل می‌کند. ما نمی خواهیم آنچه انجام میدهیم و آنچه برایش آموزش دیده ایم را کنار بگذاریم.» این صنعت که ۳۰۰ هزار نفر در آن فعال اند، در بیش از ۱۳ ماه گذشته بسته بوده است و هزاران شغل دیگر در بارها، رستوران‌ها و هتل ها نیز به خطر افتاده‌اند.

برخلاف صنایع دیگر، وقتی صحبت از حمایت دولت می شد، بسیاری از کارکنان تئاتر با مشکل مواجه شدند. نقش شرکت‌های کوچک و متوسط و نیز زنان در آینده اقتصاد _یورونیوز: و دقیقا چه اقداماتی باید صورت بگیرد تا نه در جهت عکس جهانی‌سازی، بلکه به‌سوی این بازجهانی‌سازی با دیدگاه متفاوت برویم؟ _ اوکانجو اِیوه‌لا: خب نخست باید کاری کنیم که خوبی‌های نظام‌های چندجانبه، در نظام تجاری سرجایشان بمانند و تقویت شوند: یعنی زمینهٔ تجارتِ برابر و منصفانه و به‌دور از تبعیض فراهم باشد، و تمامی اصول و نیز ثبات این نظام امتداد داشته باشد. نیکا برنز که مالک آپولو و پنج تئاتر دیگر لندن است در زمینه تست خانگی کارکنان، ضد عفونی کردن مرکز، فروش الکترونیکی بلیط سرمایه گذاری کرده و صندلی هایی را از سالن تئاتر کم کرده تا مردم با رعایت فاصله فیزیکی بتوانند به تماشا بیایند. نیکا برنز می گوید: «من تماشاگران را هنگام خروج از تئاتر تماشا می کردم که از هنگام ورود، خوشحال تر بودند.» حدود یک سوم تئاترهای وست اند قصد دارند در هفته‌های آینده درها را باز کنند زیرا محدودیت ها قرار است از ۲۱ ژوئن کاهش یابد. ایجاد شغل می‌کنند و سبب جابجایی کالاها می‌شوند. اما اگر ویروس دوباره شروع به گسترش یابد این تاریخ به عقب خواهد افتاد.

پس از انتقادات بسیار، دولت بریتانیا ۱.۳۸ میلیارد یورو کمک مالی و وام به سازمانی‌های هنری و فرهنگی اعطا کرد. در اکثر کشورها، مالک ۵۰ درصد یا بیش از ۵۰ درصدِ این شرکت‌های کوچک و متوسط زنان هستند. بسیاری از کارکنان تئاتر معتقدند که نمایش ها باید دوباره آغاز شوند. هم‌رسانی این مطلب: .