نبرد بی امان پایتخت با موش های نروژی

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

موش‌های نروژی پایتخت | نبردی بی‌امان 🔸این موش‌ها در یکسال ۵بار و هر بار شش تا ۱۲ بچه می‌آورند 🔸بچه‌ موش‌ها در سه ماهگی به بلوغ می‌رسند 🔸تهران حدود ۶میلیون موش نروژی دارد 🔸موش_نروژی نخستین بار در دهه ۴۰ در محدوده خیابان لاله زار دیده شده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مشاهده این موشهای عظیم الجثه برای ساکنان شهر تهران حالا دیگر امری عادی شده است؛ موشهایی که نه از حضور مردم و نه از وجود پرتعداد گربه ها در این کلانشهر هیچ هراسی به خود راه نمی دهند و آزادانه و در هر ساعت از شبانه روز در جوی ها و حاشیه پیاده روها در حال جست و خیز هستند.

در تهران، آمار دقیقی از شمار موشها در دست نیست اگرچه برخی برآوردها از وجود بیش از شش میلیون موش نروژی در تهران حکایت دارد. برای مبارزه با آنها، در سالهای گذشته طرح‌های زیادی از جمله طعمه‌گذاری و استفاده از سم در برخی محله‌ها انجام شده است اما مشکل موش‌های تهران همچنان پا برجاست و در این میان، کارشناسان راهکارهای متفاوتی را پیشنهاد می کنند.

وی این شیوه ها را شامل روش های مبارزه شیمیایی (بکارگیری طعمه های مسموم موش کش در سطح معابر عمومی، حاشیه انهار، اطراف باغچه ها و فضای سبز و...) مبارزه مکانیکی (استفاده از انواع تله های کشنده و زنده گیر نظیر تله های چسبی و استفاده از اسلحه های بادی)، مبارزه فیزیکی (حذف زیستگاه ها و پناهگاه‌های موش در سطح معابر با مواد و مصالح مقاوم) در سطح معابر عمومی با بهره گیری از توان و تخصص بخش خصوصی و از طریق نظارت بر عملکرد مناطق ۲۲ گانه بیان کرد.

تحصیلی ادامه داد: اگر شهر تهران را به صورت فرضی از محور خیابان‌های آزادی از غرب تا انتهای خیابان دماوند در شرق به صورت دو نیمه شمالی و جنوبی در نظر بگیریم با این فرضیه، در مناطق زیر این خط فرضی میزان آلودگی به موش بیشتر است.

وی گفت: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در طول سال در مناسبتهای مختلف تحت عناوین طرح استقبال از بهار و یا روز طبیعت (۱۳ فروردین)، استقبال از مهر و قبل از بازگشایی مدارس نیز با برپایی پایگاه‌های اطلاع رسانی در مراکز پرتردد شهری به آموزش چهره به چهره و ارائه خدمات کارشناسی به عموم شهروندان اقدام می کند.

به گفته صدرالدین علیپور رئیس پیشین مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، برآوردها نشان می دهد بیشترین جمعیت موش‌های پایتخت در مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۵ و ۱۷ قرار دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان: پروژه های دور زدن ترکیه در دریای مدیترانه شکست خورداردوغان: پروژه های دور زدن ترکیه در دریای مدیترانه شکست خورد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بی پناهی کولبران در خاموشی و فراموشی وجدان جمعی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وعده‌های حسن در زمان صلح، وعده‌های حسن، در زمان جنگ
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردشیر سنایی: اروپا در موضوع برجام در نهایت کنار آمریکا می‌ایستدیک کارشناس مسایل بین‌الملل: *اروپا در موضوع برجام در نهایت کنار آمریکا می‌ایستد *مکانیسم ماشه در برجام عملیاتی می‌شود اما این‌که کیفیت این کار و زمان‌بندی آن چگونه باشد قابل پیش‌بینی نیست *این مکانیسم تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا فعال خواهد شد الان بااین وضعیت مادربزرگ منم کنار آمریکا وایساده فقط ماییم که روبروشیم .ما منظورم شمانبودید،ما مردم_ایران منظورم هست شماهم طبق معمول پشت جبهه مشغول شعر خوندن كربلاء کربلا ما داریم میاییم'و فرستادن دلار واسه آقازاده هاتون حکومتی های یکپارچه پدر_و_مادر_پویا_کجا_هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در زمینه‌های مختلف موضع مشترک داریم/ اروپا باید به تعهدات خود در توافقنامه هسته‌ای عمل کند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دست‌کم ۱۴ کشته در پی حمله طالبان در ولایت جوزجانبنا بر اعلام عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان این حمله حدود ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد انجام شده است و هدف مهاجمان، پاسگاه نیروهای امنیتی در روستای حیدرآباد ولسوالی فیض‌آباد بوده است. ۵ نفر نیز در جریان این حمله زخمی و ۲ نفر ناپدید شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »