پناهجویان و مهاجران آلمان, نظرسنجی بامف

پناهجویان و مهاجران آلمان, نظرسنجی بامف

میزان رضایت پناهندگان و مهاجران از زندگی در آلمان | DW | 18.02.2020

اکثر پناهندگان و مهاجرانی که در یک نظرسنجی در آلمان شرکت کرده‌اند، احساس می‌کنند که شهروندان این کشور با آغوش باز از آنها استقبال کرده‌اند. بیشترین نگرانی پناهندگان، عدم اطمینان از بهبود وضعیت اقتصادی‌شان در آینده است.

18/02/2020 11:16:00 ب.ظ

اکثر پناهندگان و مهاجرانی که در یک نظرسنجی در آلمان شرکت کرده‌اند، احساس می‌کنند که شهروندان این کشور با آغوش باز از آنها استقبال کرده‌اند. بیشترین نگرانی پناهندگان، عدم اطمینان از بهبود وضعیت اقتصادی‌شان در آینده است.

اکثر پناهندگان و مهاجرانی که در یک نظرسنجی در آلمان شرکت کرده‌اند، احساس می‌کنند که شهروندان این کشور با آغوش باز از آنها استقبال کرده‌اند. بیشترین نگرانی پناهندگان، عدم اطمینان از بهبود وضعیت اقتصادی‌شان در آینده است.

اداره رسیدگی به امور مهاجران و پناهندگان آلمان (بامف) از سال ۲۰۱۶ به بعد از افرادی که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به آلمان مهاجرت کرده‌اند، نظرسنجی می‌کند.بر اساس آخرین نظرسنجی این اداره که در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته و نتایج آن روز سه‌شنبه، ۲۹ بهمن (۱۸ فوریه) منتشر شد، سه‌چهارم این پناهندگان و مهاجران از رفتار آلمانی‌ها این برداشت را دارند که آنها با آغوش باز از پناهجویان و مهاجران استقبال می‌کنند.

یورو۲۰۲۰؛ بیهوشی کریستین اریکسن مسابقه تیم‌های ملی دانمارک و فنلاند را نیمه تمام گذاشت بلیت همراهی جف بزوس در سفر به فضا ۲۸ میلیون دلار به فروش رفت چین بیش از هزار نفر را به اتهام پولشویی با رمزارز دستگیر کرد

این حس در بین زنان قوی‌تر بوده است تا در بین مردان.مهاجران و پناهندگانی که به پرسش‌های بامف پاسخ داده‌اند، کمتر از شهروندان آلمانی نسبت به بیگانه‌ستیزی در آلمان احساس نگرانی می‌کنند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدزبان آلمانی و وضعیت اقتصادی

در این نظرسنجی پرسش‌هایی در باره اوضاع عمومی و اقتصادی پناهندگان و مهاجران و همچنین تسلط به زبان آلمانی مطرح می‌شود.۸۵ درصد از پرسش‌شوندگان گفته‌اند که در دوره‌های آموزش زبان آلمانی شرکت کرده‌اند. افرادی که زبان آلمانی نیاموخته‌اند حدود پنج درصد هستند. headtopics.com

به گفته نینا روتر، کارشناس بامف، پناهجویان در مجموع از زندگی در آلمان راضی هستند. او تاکید می‌کند که بهداشت، کسب اجازه اقامت، یافتن مسکن مناسب و میزان ارتباط با شهروندان آلمانی از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث بروز این حس رضایت می‌شوند.زوج‌ها، با فرزند یا بی‌فرزند، بیش از افراد مجرد احساس رضایت می‌کنند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدآنچه باعث نگرانی اکثر پرسش‌شوندگان می‌شود، عدم اطمینان آنها از بهبود وضعیت اقتصادی است.بامف در نظرسنجی‌ها به این نتیجه رسیده است که اکثر پرسش‌شوندگان با وجود رضایت نسبی از اوضاع، تلاش می‌کنند که وضعیت خود را بهبود ببخشند و در زمینه شغلی ترقی کنند.

بامف در سال ۲۰۱۶ نظر حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر پناهنده و مهاجر را جویا شده است، در سال ۲۰۱۷ نظر بیش از پنج هزار و ۶۰۰ نفر و در سال ۲۰۱۸ نظر نزدیک به چهار هزار و ۳۰۰ نفر را. ادامه مطلب: DW فارسی »

خبرگزاری تسنیم

اینجا ولی چیز دیگه ایی گفتین که...!! 🤔 اگر پناهجو باشی ، باید سالها بدوی تا خانه اجاره کنی! اگر آسوایز سبز باشی ، هیچ شرکتی به تو کار نخواهد داد! و اگر دولدونگ داشته باشی که عملا زندانی هستی و نه کار ، نه خروج از شهر! از پناهجویان سوری یا قدیمی ، نظر سنجی نکنید لطفا. از پناهجویان امروزی ایرانی بپرسید.

آغوش باز رو چی تعریف می کنید؟ لبخندی که هر روز در خیابان به تو می زنند و با زبان بی زبانی به تو می گویند: ' گم شو'؟! CDU در آلمان برای فرار از انگ جهانی 'نازیست' کاری کرده که همه ی مردم آلمان مخالف پناهجو و پناهندگی بشوند. شما چی دارید می گید معلوم نیست به خدا!!! اگر نگران هستند پس چرا مهاجرت کردند اون کشور

کشتی متروکه پس از یکسال سرگردانی در اقیانوس از ساحل ایرلند سر در آوردکشتی باری آلتا در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ هنگامی که از یونان به سمت هائیتی می‌رفت به دلیل نقص فنی از حرکت باز ایستاد.

مقامات امنیتی آلمان، شرکت هوآوی و افسانه 'جاسوسی در جیب' | DW | 18.02.2020ایالات متحده آمریکا مدعی است که شرکت چینی هوآوی با فن‌آوری خود در خدمت سازمان‌های جاسوسی چین است. موضوعی که شرکت هوآوی تکذیب می‌کند. مقامات امنیتی آلمان نسبت به درستی اتهامات آمریکا در تردید هستند. به کی و چی میشه اعتماد کرد پس؟ مقامات المان بخاطر منافع زودگذر از ماتحت اخوند هم میخورند پس هیچ اعتباری ندارند و مشخصه بخاطر منافع زودگذر حتی چین سرکوبگر ضد بشر رو هم میپرستند الان احتمالا آلمان به خاطر لجبازی با ترامپ به چین کومونیست کرونایی اعتماد بیشتری داره!

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سن ابتلا به «اچ.آی.وی» در ایران به ۱۵ سال رسیدما رکورد زدیم ،آورین آورین

سه امتیاز از دست پرسپولیس سر خورد/ شاگردان گل‌محمدی ضعیف در دفاعتیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا، برابر میزبانش شارجه امارات به تساوی دو بر دو رسید.

دخالت جمهوری اسلامی در امور دیگر کشورها از چه روزی آغاز شد؟سید حسن نصرالله: مرحله جدید در منطقه، مستلزم آن است که ملت های منطقه برای رویارویی اساسی آماده شوند. ما در برابر رویارویی قرار داریم که گریزی از آن نیست. انشالله نابودی اسراییل نزدیک است از زمانی که فهمید دور تا دور ایران پایگاه های آمریکا محاصرش کردند. The Irony ازهمان روزهای اول..حیاتش باسمپاشی برای مردم عراق ودرنهایت جنگ هشت ساله که بعنوا برکت هم ازآن یاد کردند والی امروز...

از درس فارسی تا فرش قرمز؛ ۱۱ نکته در باره برلیناله ۲۰۲۰ | DW | 18.02.2020جشنواره فیلم برلین در این دوره هفتادمین سالگرد بنیان‌گذاری خود را جشن می‌گیرد. برلیناله ۲۰۲۰ با نگاه و رویکردی تازه به آثار سینمایی برگزار می‌شود. ۱۱ نکته مهم که در باره این دوره از جشنواره باید دانست. یکی از بهترین اتفاق های آخر هرسال دنبال کردن برلیناله است.اما همچنان برای من فستیوال کن همیشه خوراکِ فیلمی و هنریِ بیشتری داشت.البته از خیلی وقت پیش بحث رسانه ها روی تغییر مدیر فستیوال و تغییرات احتمالی فستیوال بوده و باید ببینیم امسال چجوری پیش میره برلیناله