میرلوحی: منتقدان شورای سیاستگذاری نسخه بدیل ارائه دهند

14/08/2019 08:23:00 ق.ظ

میرلوحی: اگر کارگزاران احساس می‌کند با جریان‌های دیگری بهتر می‌تواند همکاری کند، مختار است. ورود کارگزاران به جریان اصلاحات با تانی و تامل بود اما در سال‌های اخیر با این جریان امتزاج پیدا کرده‌اند و فکر نمی‌کنم خروج کار آسانی باشد.

میرلوحی: اگر کارگزاران احساس می‌کند با جریان‌های دیگری بهتر می‌تواند همکاری کند، مختار است. ورود کارگزاران به جریان اصلاحات با تانی و تامل بود اما در سال‌های اخیر با این جریان امتزاج پیدا کرده‌اند و فکر نمی‌کنم خروج کار آسانی باشد.

تهران-ایرنا- عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طبان درباره انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد این شورا گفت: کسی نمی گوید این شورا ایده‌آل است اما فعلا تا انتخابات مجلس ساختار مناسبی است، باید نواقص آن را رفع کرد و دوستان اگر نسخه بدیلی دارند ارائه دهند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در توضیحی درباره نحوه تشکیل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با موافقت وی، شورای راهبردی یازده نفری را تشکیل دادند که بعدها با پیشنهاد جبهه هماهنگی احزاب،  شورای راهبردی با شورای هماهنگی ادغام شدند و نام آن شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان شد و این شورا هم در سال ۹۴ و هم ۹۶ در دو دوره فعالیت کرد. این شورا ترکیبی از ۲۸ حزب اصلاح طلب و اشخاص حقیقی و متنفذ است که با سمت حزبی در آن حضور ندارند.

میرلوحی ادامه داد: تشکیل شورای عالی اصلاحات در سال ۹۳ یک گام به جلو بود و ۱۹ حزب از احزاب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به همراه تعدادی دیگر از احزاب کوچکتر برای حضور منسجم در انتخابات در این شورا حضور پیدا کردند.عضو حزب اتحاد ملت درباره محورهای انتقادات مطرح شده به شورای عالی سیاستگذاری هم گفت: ما ۱۰ سرفصل را در کارگروه ارزیابی شورای عالی سیاستگذاری مورد بحث قرار دادیم و این نواقص را همه از جمله رئیس دولت اصلاحات قبول دارند اما برای این ۱۰ نقیصه باید راه حل مناسب و متناسب ارائه کنیم و صرف اینکه بگوییم شورای عالی نقیصه دارد ولی پاسخ ابهامات را مطرح نکنیم درست نخواهد بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

جایگزین مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز معرفی شدجایگزین مهدی_حاجتی به شورای شهر شیراز معرفی شد فرماندار شیراز: در پی اعلام شورای شهر، فرمانداری از دومین عضو علی‌البدل این شورا برای جایگزینی دعوت کرد که وی انصراف داد و از نفر سوم که محمدتقی تذروی است دعوت و برای جایگزینی به شورای شهر شیراز معرفی شد. مهدی_حاجتی جایگزین نداره. نمی شود ننوشت 'لعنت خدا بر جمهوری اسلامی' سندی دیگر مبنی بر اینکه باشرف ها جایی در ارکان حکومت ندارند و صندلی های حکومتی مملو از بی وجدان های وطن فروش است. درود بر مهدی حاجتی

جایگزین مهدی حاجتی در شورای شیراز مشخص شد

در پی حکم زندان و تبعید برای «مهدی حاجتی»به خاطر حمایت از دو بهائی؛ جایگزین این عضو شورای شهر شیراز مشخص شددر حالی مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز به خاطر حمایت از دو بهائی به زندان و تبعید محکوم شده، فرماندار شیراز از مشخص شدن جایگزین او در شورای این شهر خبر داده است. محمدرضا امیری، فرماندار شیراز شامگاه رفتار رژیم ایران عوض شدنی نیست ماهم_از_هموطنان_بهائیمان_دفاع_میکنیم منهم_مهدی_حاجتی_هستم کافیست که نفرجایگزین هم ازش دفاع کنه!!! هموطن_برپاخیز برپاخیزهموطن همچین کسی باید جایزه صلح و دوستی بگیره، ولی سر از زندان در میاره، تفسیر عرزشی ها در این مورد چیه

فضاسازی‌های غیرمستند با رویکرد ترور شخصیت مقام‌های عالی کشور صورت می‌گیردیک منبع آگاه نزدیک به دبیر شورای عالی امنیت ملی، خبرسازی مغرضانه و هدفمند علیه دریابان شمخانی و خانواده او را در ماه‎های گذشته ناشی از اغراض سیاسی دانست

جایگزین مهدی حاجتی در شورای شیراز مشخص شد

جایگزین مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز معرفی شدجایگزین مهدی_حاجتی به شورای شهر شیراز معرفی شد فرماندار شیراز: در پی اعلام شورای شهر، فرمانداری از دومین عضو علی‌البدل این شورا برای جایگزینی دعوت کرد که وی انصراف داد و از نفر سوم که محمدتقی تذروی است دعوت و برای جایگزینی به شورای شهر شیراز معرفی شد. مهدی_حاجتی جایگزین نداره. نمی شود ننوشت 'لعنت خدا بر جمهوری اسلامی' سندی دیگر مبنی بر اینکه باشرف ها جایی در ارکان حکومت ندارند و صندلی های حکومتی مملو از بی وجدان های وطن فروش است. درود بر مهدی حاجتی

«محمود میرلوحی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به انتقادات از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان به ویژه در حوزه پایش و بررسی عملکرد منتخبان گفت: هم در مجلس و هم شوراها شاهد نارسایی‌هایی هستیم که باید رفع شود اما نسخه جایگزین باید از نسخه موجود چند قدم جلوتر باشد.محمدرضا امیری فرماندار شیراز شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اشاره به صدور حکم زندان برای مهدی حاجتی سیزدهمین عضو شورای شهر شیراز که در انتخابات پنجمین دوره شوراها بعنوان منتخب مردم راهی این نهاد شده بود،افزود: معرفی جایگزین برای اعضای شورای شهر فرآیندی قانونی دارد و اگر به هر دلیلی یکی از اعضا حداکثر دو ماه در جلسات شرکت نکرده و غیبت داشته باشد، شورا موظف است که این مورد را به فرمانداری اعلام کند.استان‌وایر- مهدی حاجتی پس از آنکه از حقوق بهائیان دفاع کرد، به زندان و تبعید محکوم شد و به طور رسمی از شورای شهر شیراز کنار گذاشته شد.مرداد ۱۹, ۱۳۹۸ تداوم تنش میان آمریکا و ایران در آستانه تعطیلات تابستانی پرزیدنت ترامپ پرزیدنت ترامپ تعطیلات تابستانی ده روزه خود را از امروز در حالی شروع می کند که عواقب ناشی از تنش با جمهوری اسلامی ایران، نگرانی ‌های مرتبط با موشک‌پرانی‌های اخیر کره شمالی و مذاکرات بی نتیجه تجاری با چین کماکان همراه اوست.

یعنی ببینیم شورای هماهنگی اصلاحات چه کاستی‌هایی داشت که از طریق شورای عالی ترمیم شد و شورای عالی چه نواقصی دارد که باید ترمیم شود. این فعال سیاسی اصلاح طلب در توضیحی درباره نحوه تشکیل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با موافقت وی، شورای راهبردی یازده نفری را تشکیل دادند که بعدها با پیشنهاد جبهه هماهنگی احزاب،  شورای راهبردی با شورای هماهنگی ادغام شدند و نام آن شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان شد و این شورا هم در سال ۹۴ و هم ۹۶ در دو دوره فعالیت کرد. فرماندار شیراز  افزود: در پی عدم اطلاع شورای شهر شیراز به فرمانداری این شهرستان نسبت به غیبت بیش از دو ماه حاجتی،فرمانداری شیراز نامه‌ای در این زمینه به شورای این شهر ارسال کرد و شورای شهر شیراز نیز پاسخ این نامه را به فرمانداری ارجاع داد که غیبت حاجتی بیش از دو ماه به طول انجامیده است. این شورا ترکیبی از ۲۸ حزب اصلاح طلب و اشخاص حقیقی و متنفذ است که با سمت حزبی در آن حضور ندارند. برخی دیگر می‌گویند که حاجتی قربانی مخالفت با باند‌های ساخت و ساز در شیراز شده است که مورد حمایت سپاه و محافظه‌کاران قرار دارند. میرلوحی ادامه داد: تشکیل شورای عالی اصلاحات در سال ۹۳ یک گام به جلو بود و ۱۹ حزب از احزاب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به همراه تعدادی دیگر از احزاب کوچکتر برای حضور منسجم در انتخابات در این شورا حضور پیدا کردند. اولین عضو علی البدل شورای شهر شیراز سعید نظری بود که به دلیل انصراف سیروس پاک فطرت از عضویت در این شورا ،جایگزین وی شد. عضو حزب اتحاد ملت درباره محورهای انتقادات مطرح شده به شورای عالی سیاستگذاری هم گفت: ما ۱۰ سرفصل را در کارگروه ارزیابی شورای عالی سیاستگذاری مورد بحث قرار دادیم و این نواقص را همه از جمله رئیس دولت اصلاحات قبول دارند اما برای این ۱۰ نقیصه باید راه حل مناسب و متناسب ارائه کنیم و صرف اینکه بگوییم شورای عالی نقیصه دارد ولی پاسخ ابهامات را مطرح نکنیم درست نخواهد بود. اما هیچکس غیر از خود ایالات متحده از جانب ایالات متحده سخن نمی‌گوید.

وی افزود: موضوع رئیس در شورای عالی سیاستگذاری موضوعی انتخابی است و هر شخص و حزبی حق دارد به کسی که علاقه مند است رای دهد و او را انتخاب کند. مهدی حاجتی نفر سیزدهم راه یافته به پنجمین دوره شورای شهر شیراز ۱۲ خرداد ۹۸ بازداشت و روانه زندان شد. براساس اعلام فرمانداری محمدتقی تذروی باید در نخستین جلسه آینده این شورا معارفه و رسما جایگزین حاجتی شود. اگر دوستان به هیات رئیسه نقد دارند باید راه حل  ارائه دهند و در آیین نامه داخلی شورا آن را به تصویب برسانند. عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: برخی درباره پایش انتقاداتی را مطرح می کنند که در این زمینه باید به شکل ماهانه با منتخبان نشست برگزار شود یا در انتخابات بعدی سازوکاری تصویب شود که منتخبان گزارش ارائه دهند و با سیاست ها هماهنگ باشند. وی به دوسال زندان و یکسال تبعید به یکی از شهرهای خارج از استان فارس محکوم شده است. میرلوحی تصریح کرد: به نظر می‌توان پیشنهادهای بهتری داد و کسی نمی گوید این شورا ایده آل است اما فعلا تا انتخابات ۹۸ این شورا ساختار مناسبی است و باید نواقص آن را رفع کرد و تلاش‌هایی برای تکمیل و اصلاح آن باید انجام داد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. تا دوستان نسخه بدیل مناسبی که نواقص شورای عالی سیاستگذاری را ارائه نکرده اند با همین سازوکار ادامه می دهیم. تعیین سرپرست برای شهرداری صدرا فرماندار شیراز در ادامه این نشست خبری تعیین سرپرست برای شهرداری صدرا را در پی استیضاح ،استعفا و یا صدور حکم دادگاه برای شهردار قبلی ممکن دانست و گفت: فرمانداری شیراز برای تعیین تکلیف سرپرست شهرداری صدرا مکاتباتی با دستگاه قضا انجام داده که احتمالا ظرف روزهای آینده یک نفر بعنوان سرپرست این شهرداری مشخص خواهد شد. اگر آنها بخواهند بعنوان یک کشور نرمال رفتار کنند، یعنی کاری که آنها را به جامعه جهانی بر می گرداند و منجر به رفع تحریم های می شود، دقیقاً می دانند که با چه کسی تماس بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره پیشنهاد تشکیل پارلمان اصلاحات و وضعیت کنونی این نهاد توضیح داد: دوستان در این مرحله تشکیل پارلمان اصلاحات را پیشنهاد دادند اما تاکنون در این زمینه کار جدی انجام نشده است. دفتر سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات پس از بررسی بسیار درباره این پیشنهاد به طرحی رسید که نه تنها گامی به جلو نبود بلکه از شورای عالی هم عقب‌تر بود. بعدها منابع غیر رسمی اعلام کردند که شهردار صدرا در میان بازداشت شدگان است. این طرح نتوانست شمولیت، جامعیت و فراگیری موردنظر را به وجود آورد. خود دوستان هم این طرح را مسترد کردند و کمیته سیاسی هم عملا آن را زمین گذاشته است. وی ادامه داد: آگاهی یکی از ارکان بیانیه گام دوم انقلاب که در ماه‌های اخیر از سوی رهبری انقلاب تدوین شده است که رسانه‌ها در این باره نقش پررنگی دارند.  عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان درباره شایعه‌های خروج حزب کارگزاران سازندگی از جریان اصلاحات، گفت: من قرائنی مبنی بر خروج کارگزاران از جبهه اصلاحات ندیده‌ام؛ اما اگر این حزب احساس می‌کند که با جریان‌های دیگری بهتر می‌تواند همکاری کند مختار است. اما رهبر کره شمالی نامه بسیار زیبائی در سه صفحه برای من نوشته ، که توسط پیک مخصوص مستقیماً از کره شمالی به واشنگتن ارسال شده و به دست من رسیده است.

ورود کارگزاران به جریان اصلاحات با تانی و تامل بود اما در سال‌های اخیر به ویژه هواداران این طیف با جریان اصلاحات امتزاج پیدا کرده اند که فکر نمی‌کنم خروج کار آسانی باشد. او اضافه کرد: رسانه‌های رسمی و حرفه‌ای باید در حوزه خنثی سازی شایعات خصوصا در فضای مجازی تلاش کنند و همچنین انجمن صنفی خبرنگاران فارس نیز باید سند و منشور اطلاع رسانی را تدوین کند تا به همه دستگاه‌های دولتی برای اجرا ابلاغ شود تا مسئولان وظایف خود را در قبال نحوه پاسخگویی به رسانه‌ها بدانند و همچنین خبرنگاران و رسانه ها نیز با مسئولیت خود بیشتر آشنا شوند. میرلوحی درباره گمانه زنی های رسانه ها مبنی بر تشکیل ائتلاف با برخی جریان های اصولگرا از سوی کارگزاران هم گفت: به نظر نمی‌آید خود اصولگرایان هم هنوز جایگاه مناسب و استراتژی مشخصی داشته باشند، ضمن اینکه برخی از طیف‌های اصولگرا که درباره ائتلاف با آن‌ها سخن گفته می شود در انتخابات گذشته با حمایت اصلاح‌طلبان توانستند به مجلس راه یابند. وی درباره برداشت‌ها از سخنان دبیرکل کارگزاران درباره رئیس دولت اصلاحات هم گفت: آقای کرباسچی در صحبت‌های خود بارها به احترام فوق العاده به رئیس دولت اصلاحات میان اصلاح طلبان تاکید کرده اند و آن را انکار نمی‌کنند و در این زمینه تردید ندارند. .