مهسا فروهری، شهروند بهایی برای دهمین سال از تحصیل محروم شد

28/10/1399 02:50 ب.ظ

«مهسا فروهری»، شهروند بهایی ساکن کرج برای دهمین سال پیاپی از امکان ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل محروم شد. این شهروند بهایی پس از ثبت نام در سامانه سازمان سنجش با پیغام «نقص پرونده» روبرو شد. اقلیتهای_مذهبی اخبار_ایران

استان‌وایر- «مهسا فروهری»، شهروند بهایی ساکن کرج برای دهمین سال پیاپی از امکان ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل محروم شد.این شهروند بهایی پس از ثبت نام در سامانه سازمان سنجش با پیغام «نقص پرونده» روبرو شد. نقض پرونده ترفندی است که سازمان سنجش از سال‌ها پیش برای محروم کردن شهروندان بهایی از ادامه تحصیل به کار می‌گیرد.

این شهروند بهایی پس از ثبت نام در سامانه سازمان سنجش با پیغام «نقص پرونده» روبرو شد. نقض پرونده ترفندی است که سازمان سنجش از سال‌ها پیش برای محروم کردن شهروندان بهایی از ادامه تحصیل به کار می‌گیرد. خانم فروهری به رغم داشتن معدل بالای ۱۹ و بارها قبولی در کنکور در سال‌های گذشته با بهانه نقص پرونده از ورود به دانشگاه محروم شده است.

وبسایت حقوق بشری هرانا نوشته است که ۲۱ شهروند بهایی تاکنون اعلام کرده‌اند که در جریان کنکور ۹۹ با پیغام «نقص پرونده» مواجه شده و از ادامه تحصیل محروم شده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

محکومیت هشت شهروند بهایی در بندرعباس نهایی شد؛ احضار برای اجرای حکم ۱۴ سال زندانمحکومیت هشت شهروند بهایی در بندرعباس نهایی شد؛ احضار برای اجرای حکم ۱۴ سال زندان هشت شهروند بهائی ساکن بندرعباس، که پیش از این مجموعا به ۱۴ سال زندان محکوم شده بودند، پس از تایید حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر جهت اجرای حکم خود احضار شده‌اند

رهبر مخالفان ونزوئلا 15 سال از وظایفت دولتی محروم شدخوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس پیشین مجلس ونزوئلا به دلیل فساد مالی برای 15 سال از داشتن مناصب دولتی منع شد. - خبرگزاری آناتولی

آغاز ثبت نام کنکور ۱۴۰۰آغاز ثبت‌نام کنکور ۱۴۰۰ ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ از امروز یکشنبه ۱۲ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه دارد.

محرومیت یک ساله هادی ساعی از حضور در لیگ برتر تکواندو- اخبار رزمی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimهادی_ساعی یک سال محروم شد دبیر کمیته قضایی فدراسیون تکواندو: «هادی ساعی» به دلیل رفتار مغایر با اخلاق حسنه و اظهارات خلاف واقع، با محرومیت یک ساله از فعالیت و حضور در لیگ تکواندو و جزای نقدی (۱۰ میلیون تومان) مواجه شد روز گذشته «ساعی» در رقابت‌های لیگ تکواندو با دبیر سازمان لیگ درگیر شد و با او برخورد فیزیکی داشت گوسفند کصخل

استان‌وایر- «مهسا فروهری»، شهروند بهایی ساکن کرج برای دهمین سال پیاپی از امکان ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل محروم شد.

این شهروند بهایی پس از ثبت نام در سامانه سازمان سنجش با پیغام «نقص پرونده» روبرو شد. نقض پرونده ترفندی است که سازمان سنجش از سال‌ها پیش برای محروم کردن شهروندان بهایی از ادامه تحصیل به کار می‌گیرد.

خانم فروهری به رغم داشتن معدل بالای ۱۹ و بارها قبولی در کنکور در سال‌های گذشته با بهانه نقص پرونده از ورود به دانشگاه محروم شده است.

وبسایت حقوق بشری هرانا نوشته است که ۲۱ شهروند بهایی تاکنون اعلام کرده‌اند که در جریان کنکور ۹۹ با پیغام «نقص پرونده» مواجه شده و از ادامه تحصیل محروم شده‌اند.

جمهوری اسلامی آیین بهاییت را به رسمیت نمی‌شناسد و در چهار دهه گذشته به شکل گسترده‌ای احکام اعدام، بازداشت، زندان و محرومیت از تحصیل و کسب و کار را علیه آنها صادر کرده است.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: