منطقه یورو در دو راهی رشد و تورم؛ تزریق محرک‌های اقتصادی ادامه می‌یابد؟

28/10/1400 03:25:00 ب.ظ

منطقه یورو در دو راهی رشد و تورم؛ تزریق محرک‌های اقتصادی ادامه می‌یابد؟ این گزارش را بخوانید 🔽

رشد پیش‌بینی‌شده برای منطقه یورو بالاتر از برآورد ۴ درصدی افزایش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ است؛ بزرگ‌ترین اقتصاد جهان که بانک مرکزی آن در مواجهه با تهدید تورم ۶.۸ درصدی به اتخاذ سیاست انقباض پولی و افزایش تدریجی نرخ بهره روی آورده است. اما کمیسیون اروپا برآورد کرده که رشد اقتصادی منطقه یورو در سال ۲۰۲۳ به ۲.۴ درصد کاهش خواهد یافت.

با وجود چشم‌انداز رشد کمتر منطقه یورو است، اکثر دولت‌های عضو همچنان علاقمند به ادامه هزینه‌کرد صدها میلیارد یورو از بودجه ۷۵۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای کمک به غلبه بر رکود ناشی از همه‌گیری هستند. افزون بر این برخی از کشورها از جمله فرانسه خواستار تسهیل محدودیت‌های وضع شده اتحادیه اروپا برای سطح بدهی‌های دولت‌های عضو هستند تا امکان بیشتری برای سرمایه‌گذاری‌های عمومی تقویت‌کننده رشد فراهم شود ولی آلمان به عنوان قدرت اقتصادی منطقه یورو همچنان مدافع سرسخت سیاست ریاضت بودجه‌ای است.

در همین خصوص، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «اروپا به رفاه بیشتری نیاز دارد و تحقق این هدف نیز مستلزم تحقق رشد اقتصادی بیشتر است.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رشد 8,1 درصدی اقتصاد چین در سال 2021رشد 8,1 درصدی اقتصاد چین در سال 2021 بر اساس گزارش اداره ملی آمار چین (NBS)، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه آخر سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد رشد داشته و کل رشد اقتصادی آن در سال 2021 نیز به 8.1 درصد رسیده است.

بانک جهانی: انتظار رشد ۴.۱ درصدی اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۲به خاطر کاهش محدودیت‌های اجتماعی، اقتصاد جهانی رشدی ۵.۵ درصدی را تجربه کرد که بالاترین رشد سالانه اقتصاد جهانی طی ۸۰ سال گذشته است. هومن زن تو گاییدم😂🍆 همه آمارهای بانک جهانی قلابی هستند 👺🤣👺

جهان زیر سایه اومیکرون؛ رشد اقتصادی چین به بالاترین سطح در دهه گذشته رسیداقتصاد چین با وجود ثبت رشد اقتصادی ۸.۱ درصدی در سال ۲۰۲۱ که بالاترین سطح افزایش تولید ناخالص داخلی این کشور در یک دهه گذشته محسوب می‌شود، تحت تاثیر شیوع سویه اومیکرون از سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ با افت نرخ رشد مواجه شده چنان که این نگرانی وجود دارد که این روند نزولی در سال ۲۰۲۲ ادامه پیدا کند.

چهارمین آزمایش موشکی کره شمالی در سال جدید؛ چند کشور منطقه واکنش نشان دادندپیونگ‌یانگ در ماه‌های اخیر آزمایش‌ موشک‌های جدید با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را افزایش داده است که برای پرواز در ارتفاع پایین طراحی شده‌اند و به طور بالقوه شانس بیشتری برای فرار از سیستم‌های شناسایی و شکست سیستم‌های دفاع موشکی مستقر در منطقه دارند.

فوران عظیم آتشفشانی در زیر آب‌های اقیانوس آرام و خسارت گسترده در جزایر تونگایک روز پس از فوران عظیم آتشفشانی در زیر آب‌های اقیانوس آرام جنوبی و صدور هشدار وقوع سونامی برای چند کشور از جمله تونگا، فیجی و نیوزیلند، گزارش‌ها در روز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه حاکی... زن تو گاییدم آدمین 😂🍆

گروگان سابق آمریکا در ایران، در محل مذاکرات اتمی اعتصاب غذا می‌کند