منتقدان توییتر را به در پیش گرفتن «استاندارد دوگانه» در برابر ترامپ و خامنه‌ای متهم کردند

21/10/1399 10:24 ب.ظ

🔺منتقدان توییتر را به در پیش گرفتن «استاندارد دوگانه» در برابر ترامپ و خامنه‌ای متهم کردند ⚡️توییتر، غول فناوری آمریکا، روز جمعه دست به اقدامات کاملا متفاوتی در برابر رهبران ایالات متحده و ایران زد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سخت‌گیری بیشتر توییتر در مورد حساب ترامپ در مقایسه با حساب خامنه‌ای، واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت.

به طوری که هم حامیان رییس جمهوری آمریکا و هم منتقدان او با انتشار ده‌ها توییت، این شبکه اجتماعی را به اعمال استاندارد دوگانه در سیاست‌هایش متهم کردند.

بسیاری از منتقدان توییتر گفتند، حساب توییتر انگلیسی خامنه‌ای، که توسط توییتر تایید نشده اما معمولا اظهارات او را به اشتراک می‌گذارد، تاریخچه‌ای از انتشار اظهارات علیه اسرائیل، دشمن منطقه‌ای او، دارد که از دید منتقدان بیشتر از توییت‌های ترامپ تحریک به خشونت می‌کنند.

آجیت پال، رییس کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده، تصاویری از چند توییت تند اخیر خامنه‌ای علیه اسراییل را در توییتر منتشر کرد که در ماه مه منتشر کرده بود و گفت که به اعتقاد او این توییت‌ها پرسش «جدی» در مورد «تجلیل بالقوه از خشونت» را، که دلیل مسدود کردن حساب ترامپ عنوان شده، مطرح می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

در حقیقت کودتای ۹۸ مرتجعین در ایران علیه کروبی و میرحسین موسوی که برنده واقعی انتخابات بودند یکبار دیگر در جمهوری اسلامی بایدن ( ایالات متحده سابق آمریکا!!) کلید زده شد!! میرحسین موسوی و کروبی به حصر خانگی مجبور کردند! پرزیدنت ترامپ را هم از همه سو محاصره کرده‌اند! به شیوه ولائی لالمونی گرفته بودید که!زبون باز کردین!!! یه وقت بد نباشه براتون !!!!

این مقایسه شما مقایسه احمقانه ای است! در توئیتر اکانت های منتسب به رهبر ایران اسلامی نظرات ایشان را منعکس می کند و این نظرات دخلی به امنیت داخلی امریکا ندارد در حالیکه دونالد ترامپ با توئیت های احمقانه و شرورانه خود امنیت اجتماعی -سیاسی جامعه امریکا را با خطر مواجه کرده است...

روزهای سختی در پیش است/تخت‌های بیمارستان‌ها در حال پر شدن استوزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به شدت نگرانند چرا که بیمارانشان در حال افزایش و تخت‌های بیمارستان ها در حال پر شدن است.

دیدگاه | محور مقاومت در سوریه در برابر اسرائیل در هم شکسته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. زارت خواهی دید یعنی محور شکسته اینقدر ترس داشت که جو بمبارانش کرد؟نکنه پمپئو با تمام مشنگیش راست گفت که امیدوارم بیابان رو بمباران نکرده باشند اسرائیل مگر وجود دارد ؟

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است

شرم‌آورترین دولت آمریکا به شرم‌آورترین شکل در حال اخراج است/ کره نمی‌تواند بدهی ایران را ندهدسخنگوی وزارت خارجه کشورمان تأکید کرد: به دولت سئول و کشورهایی که در مورد توقیف نفتکش کره جنوبی از سوی ایران به دلیل ایجاد آلایندگی زیست محیطی توقیف شده است توصیه می کنیم که از سیاسی کردن این موضوع بپرهیزند چرا که سیاسی کردن این موضوع کمکی به حل آن نمی کند.

تصاویری از انبوه مهاجران هندوراسی در گواتمالا؛ پلیس راه را سد کرده استدولت و ارتش گواتمالا با دفاع از برخورد قهری با مهاجران «غیرقانونی» می‌گویند آن دسته از مهاجرانی که می‌خواهند از خاک این کشور عبور کنند باید علاوه بر مدرک معتبر شناسایی نتیجهٔ منفی تست کرونا را نیز ارائه دهند.

صدای آمریکا – توییتر، غول فناوری آمریکا، روز جمعه دست به اقدامات کاملا متفاوتی در برابر رهبران ایالات متحده و ایران زد: حساب شخصی دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، را به صورت دائم بست، در حالی که یک توییت از حساب کاربری انگلیسی آیت‌الله علی خامنه‌ای را حذف و پست‌های بعدی آن حساب را تعلیق کرد.

سخت‌گیری بیشتر توییتر در مورد حساب ترامپ در مقایسه با حساب خامنه‌ای، واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت. به طوری که هم حامیان رییس جمهوری آمریکا و هم منتقدان او با انتشار ده‌ها توییت، این شبکه اجتماعی را به اعمال استاندارد دوگانه در سیاست‌هایش متهم کردند.

بسیاری از منتقدان توییتر گفتند، حساب توییتر انگلیسی خامنه‌ای، که توسط توییتر تایید نشده اما معمولا اظهارات او را به اشتراک می‌گذارد، تاریخچه‌ای از انتشار اظهارات علیه اسرائیل، دشمن منطقه‌ای او، دارد که از دید منتقدان بیشتر از توییت‌های ترامپ تحریک به خشونت می‌کنند.

آجیت پال، رییس کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده، تصاویری از چند توییت تند اخیر خامنه‌ای علیه اسراییل را در توییتر منتشر کرد که در ماه مه منتشر کرده بود و گفت که به اعتقاد او این توییت‌ها پرسش «جدی» در مورد «تجلیل بالقوه از خشونت» را، که دلیل مسدود کردن حساب ترامپ عنوان شده، مطرح می‌کند.

یک سخنگوی توییتر در پاسخ به اتهام استاندارد دوگانه در سیاست‌های خود جهت اعمال محدودیت بر کاربران به بخش فارسی صدای آمریکا گفت، این شبکه اجتماعی پیش از روز جمعه اقداماتی انضباطی را علیه حساب رهبران جهان اعمال کرده است.

این سخنگو گفت، اقدامات روز جمعه توییتر بر آن چه او «آسیب به نمایش گذاشته شده توسط حساب (شخصی ترامپ)» خواند متمرکز بود و لینکی از بیانیه توییتر در این رابطه را ارائه داد. در این بیانیه توییتر توضیح داده که چرا معتقد است آخرین توییت‌های ترامپ ظرفیت بالقوه تحریک به خشونت بیشتر را دارند.

وی در پاسخ به این که توییتر برای آن که نشان دهد با رهبران جهان رفتار نامتناقض ندارد چه می‌کند گفت، سیاست شرکت در نشان دادن برچسب «حساب دولتی» برای کاربران وابسته به پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به زودی برای مقام‌های دیگر کشورها نیز گسترش خواهد یافت. وی توضیح بیشتری نداد.

اقدامات توییتر علیه حساب کاربری خامنه‌ای، ساعاتی پیش از آن که حساب ترامپ را مسدود کند، انجام گرفت.