مناقشه مرزی با طالبان و نقش تیپ ۳۸ در مقابله با تهدیدات مرزی

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در صورت بروز هرگونه تهدید امنیتی از سوی طالبان برای نیروهای مرزبانی مستقر در گذرگاه مرزی دوغارون، نیروی زمینی ارتش در قالب تیپ ۳۸ وظیفه پشتیبانی از آنها را بر عهده خواهد داشت.

روز شنبه سوم اردیبهشت ماه، مرزبانان نیروی انتظامی در منطقه مرزی دوغارون نزدیک به شهر اسلام‌قلعه در ولایت هرات افغانستان دست به توقف عملیات راهسازی طالبان زدند. مرزبانان ایرانی سوار بر دو خودرو در مقابل لودر مورد استفاده پیکارجویان طالبان توقف کرده و مانع از عملیات راهسازی آنها شدند.: «امروز طالبان اقدام به جاده‌سازی بدون هماهنگی قبلی در محدوده مرز دوغارون و نقض مرز کرد که مرزبانی جمهوری اسلامی ایران مانع شد».

برخی رسانه‌ها به اشتباه این تانک‌ها را به لشکر ۸۸ زرهی زاهدان منسوب کردند، در حالی که این لشکر پس از انحلال و تبدیل به دو تیپ مستقل زرهی دیگر وجود خارجی ندارد. همزمان در بعد از ظهر پنجم اردیبهشت ماه، گذرگاه مرزی دوغارون برای بار دوم بسته شد و به دستور فرمانداری محلی تمامی رانندگان به همراه کامیون‌های خود پارکینگ آن را ترک کردند تا در صورت بروز درگیری با طالبان آسیب نبینند.

عامل اصلی این مناقشات مرزی عمدتاً ناآشنایی نیروهای مرزبانی طالبان با قوانین بین‌المللی مرزبانی و همچنین خطوط مرزی موجود بین دو کشور به دلیل فقدان آگاهی و همچنین عدم آموزش این نیروهاست.در صورت بروز هرگونه تهدید امنیتی برای نیروهای مرزبانی نیروی انتظامی از هنگ مرزی تایباد مستقر در گذرگاه مرزی دوغارون، نیروی زمینی ارتش وظیفه پشتیبانی از آنها را بر عهده دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امریکا اوغانستان را برای طالب کثیف لر او بر بطور تحفه داده و این دست نشانده های یهود باید از جانب شیعه یی منافق یهودی باید گوش مالی بخورند -- یعنی جنگ دو یهود را خواهانیم

چنان درسی به افغانستان سپاه خواهد داد که برای همیشه در یاد دشمنان ایران بمانه! قدرت سپاه پاسداران از تصور انسانهای عادی خارجه ؛؛ نمونه اش سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته گلوبال هاوک آمریکا در آن ارتفاع بسیار زیاد بود که ترامپ ترسید به ایران حمله کنه حالا هم دشمنان ایران مبهوت میشن!

شکست دادن ایرانیا بسان آب خوردن برای ما به فضل خدا

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد سازمان حقوق بشری از خودداری «نظام‌مند» از ارائه مجوز به تجمعات در ایرانسازمان آرتیکل ۱۹ در گزارشی از «اجباری» کردن دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز در ایران و سرکوب تجمعاتی که حاکمیت آنها را «غیرقانونی» می‌خوانند، انتقاد کرده است. 🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: ضرورت استفاده از ماسک در فضای بسته لغو شداردوغان: ضرورت استفاده از ماسک در فضای بسته لغو شد اردوغان: استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی و مراکز بهداشتی، تا زمان کاهش موارد ابتلا به کرونا به کمتر از هزار نفر، مدتی ادامه خواهد داشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار در دانشگاه کراچی؛ چهار نفر از جمله سه چینی جان باختندانفجار در دانشگاه کراچی؛ چهار نفر از جمله سه چینی جان باختند به گزارش شبکه تلویزیونی «جیو نیوز» به دنبال وقوع انفجار در میدان دانشگاه کراچی دستکم 4 نفر از جمله سه چینی و یک پاکستانی جان خود را از دست داده و تعداد زیادی زخمی شدند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سخنگوی گردان‌های قدس فسلطین از «شهر تونلی» غزه: ایران همیشه در کنارماستابوحمزه، سخنگوی گردان‌های قدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی درباره همکاری ایران با این گروه نظامی می‌گوید: «جمهوری اسلامی ایران حمایت‌اش را از مقاومت فلسطین دریغ نمی‌کند اعم از گردان‌های قسام، ناصر، قدس و یا هر جناح مقاومت مسلح دیگری. آنها از ما در ابعاد نظامی، مالی و معنوی حمایت می‌کنند. دیر نیست که جمهوری اسلامی بره همه تون ب گاه میرین با این صحبتها و مانورها، مطمئن باشید که بزودی اسراییل تونل‌ها رو روی سرتون خراب میکنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رویای رکوردشکنی کلیچکو در بوکس پس از جنگ اوکراین | DW | 26.04.2022ولادیمیر کلیچکو، قهرمان پیشین بوکس جهان، یکی از موفق‌ترین بوکسورها در تاریخ است. او که در حال حاضر در اوکراین درگیر جنگ با روسیه است، رویای بازگشت به رینگ بوکس در سن ۴۶ سالگی را دنبال می‌کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حضور 1408 اثر از 104 کشور در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زعفران طلایی» ترکیهحضور 1408 اثر از 104 کشور در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زعفران طلایی» ترکیه مهلت دریافت آثار در بخش‌های متخلف بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «زعفران طلایی» در استان کارابوک ترکیه به پایان رسید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »