منابع غربی: روسیه به دنبال گرفتن تجهیزات نظامی از چین است/پکن ابراز بی اطلاعی کرد

23/12/1400 09:41:00 ق.ظ

براساس گزارش‌ها، مقامات روسیه با همتایان چینی خودشان درباره گرفتن تجهیزات نظامی از این کشور در بحبوحه ادامه حملات مسکو به اوکراین تماس گرفته‌اند.

براساس گزارش‌ها، مقامات روسیه با همتایان چینی خودشان درباره گرفتن تجهیزات نظامی از این کشور در بحبوحه ادامه حملات مسکو به اوکراین تماس گرفته‌اند. نیویورک تایمز همچنین گزارش داد که مسکو خواستار کمک اقتصادی بیشتر از جانب پکن شده است. این کشور در شرایطی اصلی‌ترین متحد روسیه شده که جهان به دنبال منزوی ساختن روسیه است.

با این حال سخنگوی سفارت چین در واشنگتن گفته که اصلا چیزی در رابطه با درخواست کمک از سوی مسکو نشنیده است.

لیو پنگیو، سخنگوی این سفارتخانه گفت که هدف چین این است که نگذارد این اقدام نظامی روسیه در اوکراین از کنترل خارج شود. او در واکنش به سوال رویترز گفت: وضعیت کنونی در اوکراین قطعا نگران کننده است. اولویت اصلی اکنون جلوگیری از تشدید وضعیت کنونی یا از کنترل خارج شدن آن است. پکن امیدوار است که وضعیت آرام شود و صلح در سریعترین زمان ممکن بازگردد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا که قرار است به زودی با یانگ جیچی، همتای چینی خود دیداری داشته باشد، یکشنبه به چین نسبت به ارائه هرگونه حمایت از روسیه که به آن در دور زدن تحریمهای جهانی کمک کند، هشدار داد. headtopics.com

سالیوان به شبکه خبری سی.ان.ان گفت: ما به طور مستقیم و خصوصی به پکن تاکید کرده‌ایم که تلاش در مسیر دور زدن تحریمها یا حمایت از روسیه برای جبران آنها قطعا تبعاتی در پی خواهد داشت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

مهلت یک هفته‌ای آمریکا به مسکو درباره مذاکرات وین/ به دنبال توافق بدون روسیه می‌رویمیک‌ مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت این کشور با روسیه درباره معافیت‌ از تحریم‌ برای تداوم روابط تجاری‌اش با ایران در قالب برجام مذاکره نخواهد کرد.

فایننشال تایمز: روسیه از چین درخواست تجهیزات نظامی کرده استروزنامه فایننشال تایمز از قول مقامات آمریکایی گزارش داد که روسیه از چین درخواست تجهیزات نظامی و کمک برای حمله به اوکراین کرده است. زارررت..این هم از ارتش ضفرمند روسیه..بده در.راه خدا..واسه این بدبخت خدا زده..

واکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بودواکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بود مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در حساب توئیتر خود نوشت: حمله موشکی شب گذشته به اربیل مرکز اداره اقلیم کرد شمال کشور، ساکنان آن را به وحشت انداخته و حمله به امنیت مردم ماست.

روسیه نسبت به سقوط احتمالی ایستگاه فضایی بین‌المللی هشدار داددیمیتری راگوزین، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه «روسکوسموس» اعلام کرد که تحریم‌های غرب علیه روسیه ممکن است منجر به سقوط ایستگاه فضایی بین‌المللی شده و از

مخالفت آمریکا با هرگونه ارائه معافیت برجامی از تحریم‌ها به روسیهمخالفت آمریکا با هرگونه ارائه معافیت برجامی از تحریم‌ها به روسیه یک سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگویی هر گونه ارائه معافیت از تحریم‌ها به روسیه برای حفظ‌ روابط اقتصادی-تجاری تحت برجامش با ایران را رد کرد.

برنت رنو، مستندساز ستایش‌شده به ضرب گلوله نیروهای روسیه در اوکراین کشته شدبرنت رنو، فیلم‌ساز ستایش‌شده‌ای که برای ساخت مستندهای خود به پرخطرترین مناطق جهان سفر کرده است، روز یکشنبه در پی شلیک نیروهای روسی به خودروی او در اوکراین جان باخت. nima 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ روحش شاد یادش گرامی