منابع حکومت جبل طارق از آزادی قریب‌الوقوع نفتکش توقیف شده ایران خبر دادند

24/05/1398 11:58:00 ق.ظ

منابع نزدیک به «فابیان پیکاردو» نخست وزیر حکومت جبل طارق، روز پنجشنبه 15 اوت از آزادی قریب الوقوع

منابع نزدیک به «فابیان پیکاردو» نخست وزیر حکومت جبل طارق، روز پنجشنبه 15 اوت از آزادی قریب الوقوع مقامات جبل طارق اعلام کردند که دور زدن تحریم های اتحادیه اروپا دلیل اصلی توقیف این نفتکش ایرانی...

مقامات جبل طارق اعلام کردند که دور زدن تحریم های اتحادیه اروپا دلیل اصلی توقیف این نفتکش ایرانی بوده است. این نفتکش قرار بود یک محموله نفتی را به سوریه منتقل کند. نخست وزیر حکومت جبل طارق گفته است که دیگر نفتکش ایران برای مدت دیگری توقیف نخواهد شد و همینکه حکومت جبل طارق مانع رسیدن محموله نفتی به رژیم سوریه شد به نظر او کافی است.

طبق این گزارش «فابیان پیکاردو» وزیر ارشد منطقه جبل طارق دیگر از دادگاه نخواهد خواست که حکم بازداشت کشتی تمدید شود. پیکاردو گفته است که او اکنون قانع شده است که این کشتی به سوریه نمی‌رود. این نشریه همچنین مدعی شده است که کاپیتان کشتی به مقام‌های محلی تعهد مکتوب داده است.

ارسال محموله نفت برای سوریه نیروهای ویژه ارتش بریتانیا یک ماه و نیم پیش این کشتی که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت ایران برای سوریه بود را توقیف کردند. لندن اعلام کرد که با توقیف این نفتکش قصد داشته از نقض تحریم‌ های اتحادیه اروپا علیه سوریه جلوگیری کند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

منابع بررسی صلاحیت کاندیداها، از بسیج تا دفاتر استانی شورای نگهبانتهران- ایرناپلاس- در حالی که قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید می‌کند شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان باید از مراجع چهارگانه شامل دادگستری، وزارت اطلاعات، ثبت احوال و نیروی انتظامی استعلام بگیرد، سخنگوی این شورا می‌گوید منع قانونی برای استعلام از سایر مراجع چون اطلاعات سپاه و شورای عالی امنیت ملی وجود ندارد.

جبل الطارق: توقیف نفتکش ایرانی گریس-1 عصر امروز پایان می‌یابد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«جبل الطارق: توقیف نفتکش_ایرانی گریس-۱ عصر امروز پایان می‌یابد» رویترز به نقل از مقامات جبل الطارق اعلام کرد توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ عصر امروز سه شنبه پایان می‌یابد

«گریس ۱» امروز آزاد می‌شودیک روزنامه انگلیسی اعلام کرد، مقام‌های جبل الطارق خواهان تمدید حکم توقیف کشتی «گریس ۱» نیستند و امروز حکم آزادی این نفتکش صادر می‌شود.

💢یک رسانه جبل‌ الطارق اعلام کرد که مقام‌های آمریکا خواستار ادامه توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ شده‌اند بیشتر بخوانید:

برخلاف ادعای رسانه‌های حکومتی در ایران؛ جبل الطارق آزادی نفتکش توقیف‌شده ایران را تکذیب کرددر حالیکه برخی خبرگزاری‌ها در ایران مدعی آزادی قریب الوقوع نفتکش ایرانی توقیف شده در جبل‌الطارق شدند، مقام‌های جبل الطارق این موضوع را رد کردند. خبرگزاری رویترز روز سه شنبه ۲۲ مرداد به نقل از یک مقا

دولت جبل‌الطارق: به دنبال کاهش تنش با ایران هستیم/ فرمان کنونی توقیف گریس1 شنبه منقضی می‌شوددولت منطقه‌ای جبل‌الطارق اعلام کرد که به دنبال کاهش تنش با تهران از زمان توقیف نفتکش حامل نفت ایران در این منطقه است.