مقام ايرانى: نفتكش بريتانيايى توقيف شده هم اكنون در بندرعباس است

20/07/2019 09:58:00 ق.ظ

مقام ايرانى: نفتكش بريتانيايى توقيف شده هم اكنون در بندرعباس است

مقام ايرانى: نفتكش بريتانيايى توقيف شده هم اكنون در بندرعباس است

يك مقام مسئول ايرانى شنبه 20 ژوئيه از انتقال نفتكش بريتانيايى توقيف شده به بندرعباس خبر داد.خبرگزارى

يك مقام مسئول ايرانى شنبه 20 ژوئيه از انتقال نفتكش بريتانيايى توقيف شده به بندرعباس خبر داد.خبرگزارى فارس ايران به نقل از يک مقام مسئول اين كشور گزارش داد كه نفتكش بريتانيايى"stena impero" روز جمعه قبل از توقيف شدن با يک قايق صيادى ايرانى برخورد كرده است.

در همين رابطه ايران اعلام كرد، پرسنل و خدمه اين نفتكش كه تعداد آنها 23 نفر است هم اكنون در بندرگاه شهر بندرعباس هستند و تا پايان تحقيقات بر روى عرشه اين نفتكش خواهند ماند.از سويى، مديركل اداره بنادر و دريانوردى استان هرمزگان گفت: «نفتكش به يک قايق صيادى ايرانى برخورد كرده بود... و هنگامى كه قايق صيادى نداى كمک فرستاده بود، نفتكش بريتانيايى به آن بى‌توجهى كرد».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ایران: نفتکش توقیف شده بریتانیایی با شناور صیادی برخورد داشتهیک مقام ایرانی گفته است نفتکش بریتانیایی 'استینا ایمپرو'، پیش از توقیف، با یک شناور صیادی برخورد داشته است. نیروی دریایی سپاه شب گذشته این نفتکش را وارد لنگرگاه بندرعباس کرده است. مقام‌های ایرانی روز گذشته و پس از توقیف این نفتکش به چنین 'برخوردی' اشاره نکرده بودند.

مجلس نمایندگان آمریکا دو مقام دولت ترامپ را به «سرپیچی» از قانون متهم کردبخش انگلیسی صدای آمریکا - مجلس نمایندگان ایالات متحده که در کنترل حزب دموکرات قرار دارد، با ۲۳۰ رای موافق در برابر ۱۹۸ رای مخالف اعلام کرد که ویلیام بار وزیر دادگستری، و ویلبر راس وزیر بازرگانی، برای

پرزیدنت ترامپ تائید کرد که به سناتور آمریکایی برای دیدار با مقام ایرانی اجازه داده است♦️پرزیدنت ترامپ تائید کرد که به سناتور آمریکایی برای دیدار با مقام ایرانی اجازه داده است ⚡️ پیشتر سایت پولیتیکو خبر داده بود که سناتور رندپال به دونالد ترامپ پیشنهاد داده که با محمدجواد ظریف دیدار کند.

مقام وزارت دفاع آمریکا می گوید ماهیت پیشنهاد تقویت امنیت دریایی ائتلاف نظامی علیه ایران نیست🔺مقام وزارت دفاع آمریکا می گوید ماهیت پیشنهاد تقویت امنیت دریایی ائتلاف نظامی علیه ایران نیست ⚡️یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون گفته است که هدف ایالات متحده از پیشنهاد جدیدش درباره امنیت دریایی، ایجاد یک ائتلاف نظامی علیه ایران نیست.

مقام ارشد آمریکایی: هر پیامی از جانب تهران برای واشنگتن باید از سوی رهبر یا رئیس جمهوری ایران باشدمقام آمریکایی: هر پهپاد ایرانی را که به ناوهای ما نزدیک شود هدف می‌گیریم تونستین بگیرین، فقط اشتباهی بی سلمان رو نزنین، خوب بهتون شیر میده

بلومبرگ: آمریکا پیشنهاد مذاکره را تنها اگر از سوی خامنه‌ای یا روحانی باشد، بررسی می‌کندشبکه خبری بلومبرگ در گزارشی به نقل از یک مقام رسمی گفته است، آمریکا در صورتی که ایران بخواهد مذاکره کند، فقط از سوی دو مقام یکی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر نظام و دیگری حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی، آن را

اندازه فونت يك مقام مسئول ايرانى شنبه 20 ژوئيه از انتقال نفتكش بريتانيايى توقيف شده به بندرعباس خبر داد.اما امروز شنبه، ۲۹ تیر، الله مراد عفیفی‌‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفته است که نفتکش"استینا ایمپرو" در مسیر تردد خود با یک کشتی صیادی برخورد کرده است.بخش انگلیسی صدای آمریکا - مجلس نمایندگان ایالات متحده که در کنترل حزب دموکرات قرار دارد، با ۲۳۰ رای موافق در برابر ۱۹۸ رای مخالف اعلام کرد که ویلیام بار وزیر دادگستری، و ویلبر راس وزیر بازرگانی، برای کوتاهی در عمل به احضاریه های صادره و سرپیچی از خواست کنگره، مرتکب جرم شده اند.تیر ۲۸, ۱۳۹۸ تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: درباره سرنگونی پهپاد ایران اطمینان داریم بعد از ادعاهای مقام‌های ایران و تردید درباره سرنگونی پهپاد جمهوری اسلامی، رئیس جمهوری ایالات متحده بار دیگر اعلام کرد از سرنگونی پهپاد ایران مطمئن است و افزود که ایالات متحده آماده واکنش به هرگونه اقدام تحریک آمیز است.

خبرگزارى فارس ايران به نقل از يک مقام مسئول اين كشور گزارش داد كه نفتكش بريتانيايى"stena impero" روز جمعه قبل از توقيف شدن با يک قايق صيادى ايرانى برخورد كرده است. در همين رابطه ايران اعلام كرد، پرسنل و خدمه اين نفتكش كه تعداد آنها 23 نفر است هم اكنون در بندرگاه شهر بندرعباس هستند و تا پايان تحقيقات بر روى عرشه اين نفتكش خواهند ماند." این مقام سازمان بنادر و دریانوردی مشخص نکرده کشتی سانحه‌دیده چه نوع کشتی است و برخورد ادعایی پیش آمده به چه نحو بوده است. از سويى، مديركل اداره بنادر و دريانوردى استان هرمزگان گفت: «نفتكش به يک قايق صيادى ايرانى برخورد كرده بود. اقدام دموکرات ها از تشدید تلاش ها در تحقیق از کارکرد داخلی دولت ترامپ حکایت دارد.. این کشتی ۲۳ خدمه دارد که هنوز روی عرشه هستند.. اما جان [بولتون]، شما آن‌جا بودید.

و هنگامى كه قايق صيادى نداى كمک فرستاده بود، نفتكش بريتانيايى به آن بى‌توجهى كرد». جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا به ایران هشدار داده که اگر نفتکش توقیف شده را آزاد نکند، با"عواقب جدی" رو‌به‌رو خواهد شد. دسته‌بندی نظرها. وى در ادامه افزود: «نفتكش هم اكنون در بندرعباس است و تمامى پرسنل و خدمه اين نفتكش كه تعداد آنها 23 نفر است تا پايان تحقيقات بر روى عرشه اين نفتكش خواهند ماند». سپاه پاسداران ايران شامگاه جمعه 19 ژوئن اعلام كرد که نفتكش بريتانيايى stena impero را هنگام عبور از تنگه هرمز «مصادره» كرده است. این مقام مطلع که نامی از او برده نشده مدعی شده که نفتکش بریتانیایی با عدم رعایت اصل عبور بی ضرر از تنگه هرمز، امنیت تردد کشتیرانی در این منطقه را به خطر انداخته و با وارد کردن پسماند نفت موجود در مخازن خود موجب ایجاد آلودگی شدید و لطمه زدن به محیط زیست خلیج فارس شده است. از سويى ديگر شرکت بریتانیایی حمل و نقل دریایی «نوربولک» شامگاه جمعه 19 ژوئیه اعلام کرد که ایران کشتی نفت‌کش این شرکت با نام «مسدار» که در تنگه هرمز توسط عناصر سپاه پاسداران ربوده شده را آزاد کرد. . وزیر امور خارجه بریتانیا گفته است کشورش به دنبال راه حل نظامی نیست و موضوع را از راه‌های دیپلماتیک دنبال خواهد کرد. ما بهترین تجهیزات روی کره زمین را در اختیار داریم.