مقام آلمانی آمریکا را به خاطر ضبط محموله ماسک 'دزد مدرن' خواند

مقام آلمانی آمریکا را به خاطر ضبط محموله ماسک 'دزد مدرن' خواند

04/04/2020 06:10:00 ق.ظ

مقام آلمانی آمریکا را به خاطر ضبط محموله ماسک 'دزد مدرن' خواند

مقام‌های دولت محلی در برلین آلمان می‌گویند با دستور دونالد ترامپ به شرکت ۳ام، تولیدکننده ماسک‌های تنفسی، ۲۰۰ هزار ماسک سفارش پلیس برلین در بانکوک و پیش از بارگیری به سوی آلمان، متوقف و به سوی آمریکا تغییر مسیر داده است. مقام‌های برلین این اقدام دولت آمریکا را 'دزدی دریایی مدرن' خوانده‌اند.

Image captionآقای ترامپ می‌گوید اقلامی که دستور ضبط آنها را داده در داخل آمریکا نیاز فوری برای دسترسی به آنها وجود داشتهآقای ترامپ عصر جمعه در کنفرانس خبری گروه کاری مقابله با کرونا گفت که ماموران دولتی توانسته‌اند ۲۰۰ هزار ماسک ان۹۵، به همراه ۱۳۰ هزار ماسک جراحی و ۶۰۰ هزار دستکش را ضبط کنند. هر چند او از محل شناسایی و توقف این محموله‌های حرفی به میان نیاورد.

یک دادگاه در آمریکا، ایران و سوریه را به پرداخت غرامت محکوم کرد دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به وطن بازگشت جواد سلیمانی: سوال این است که چرا «عامدانه» هواپیمای مسافربری را سرنگون کردند؟

با وجود این، آقای گیزل گفته کج کردن مسیر ماسک‌ها از برلین به سوی آمریکا"مصداق دزدی دریایی مدرن" است. او دولت آقای ترامپ توصیه کرده که به قوانین بین‌المللی تجارت احترام بگذارند."این راه و روش رفتار با یک شریک تجاری در آنسوی اقیانوس آتلانتیک نیست... حتی در هنگام بحران جهانی، نباید به سوی استفاده از روش‌های غرب وحشی رفت."

رقابت برای خرید ماسک یا"شکار گنج"اظهارات آندریاس گیزل تداعی‌کننده مواضع مقام های اروپایی در چند روز اخیر است که از خرید و تغییر مسیر سفارشات‌شان به سوی آمریکا گله کرده‌اند.برای مثال، در فرانسه، یکی از رهبران محلی گفته برای خرید یک محموله ماسک با مشکل روبرو شده چرا که ماسک‌های مورد نظر او را یک خریدار آمریکایی به سه برابر قیمت خریداری کرده و برده است.

والری پرسی، فرماندار ناحیه ایل-دو-فرانس، گفته تهیه ماسک مانند جستجو و رقابت برای پیدا کردن گنج شده است.حق نشر عکسImage captionشرکت 3ام یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماسک تنفسی در جهان است"من یک محموله ماسک که موجود بود دست پیدا کردم اما بعد آمریکایی‌ها - نمی‌گویم دولت آمریکا- آمدند و روی دست من ببلند شدند و سه برابر من قیمت پیشنهاد کردند و گفتند که پول را هم حاضرند جلوجلو بپردازند."

با گسترده‌تر ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، تقاضا برای تهیه اقلام محافظتی چون ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده بسیار بالا رفته است.اوایل هفته جاری سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که توصیه های خود برای استفاده از ماسک تنفسی را بازبینی خواهد کرد و درباره این که به مردم جهان توصیه کند در اماکن عمومی ماسک بزنند یا نزنند را دوباره مورد توجه قرار می‌دهد.

در توصیه فعلی سازمان جهانی بهداشت آمده که زدن ماسک محافظت کافی در برابر آلودگی به ویروس کرونا ایجاد نمی‌کند و برای همین هم این نهاد سازمان ملل متحد، زدن ماسک توسط همگان را توصیه نمی‌کند. با وجود این، کشورهای مختلف از جمله آمریکا رویکرد متفاوتی در این باره برگزیده‌اند.

روز جمعه، چهارم آوریل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، به مردم کشورش توصیه کرد که در اماکن عمومی چون خوار و بار فروشی‌ها، داروخانه‌ها و اماکنی که افراد ممکن است نزدیک به هم قرار گیرند ماسک بزنند یا از پارچه و دستمال برای پوشاندن صورت خود استفاده کنند.

نیکلاس مادورو: برای تشکر از مردم و امضای توافق‌نامه به ایران می‌روم گفت‌وگوی مایک پمپئو با وزرای خارجه استرالیا، ‌کانادا، نیوزیلند، و بریتانیا درباره فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران وزیر دفاع آمریکا کشته شدن جورج فلويد را «جنایتی هولناک» توصيف کرد

با وجود این خود او گفت که بنا ندارد به عنوان رئیس جمهور آمریکا از ماسک استفاده کند و این که زدن ماسک برای آمریکایی‌ها یک انتخاب داوطلبانه است.آقای ترامپ روز جمعه گفت که اکنون مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا (سی‌دی‌سی) به مردم آمریکا توصیه می کند که از ماسک های غیرپزشکی، مانند دستمال یا روسری برای جلوگیری از دریافت یا انتقال ویروس کرونا استفاده کنند.

حق نشر عکسGetty ImagesImage captionدر نیویورک که کانون شیوع کرونا در آمریکاست، مقام‌ها به همه مردم توصیه کرده‌اند که خارج از خانه ماسک بزنندتعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در آمریکا به طور تصاعدی در حال افزایش است و عصر جمعه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از ۲۷۵ هزار نفر فراتر رفت.

شمار جان باختگان کووید۱۹ در آمریکا هم غروب جمعه از مرز ۷ هزار نفر گذشت.آمار جهانی هم در شامگاه جمعه به وقت شرق آمریکا به مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید و شمار قربانیان کووید۱۹ هم به رقم ۶۰ هزار نفر نزدیک شد.دستور توقف صادرات ماسک به کاناداام، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماسک‌های تنفسی در آمریکا می‌گوید کاخ‌سفید با استفاده از قانون کنترل تولید در زمان جنگ به این کارخانه دستور داده که سفارشات تولید ماسک های ان ۹۵ از سوی کانادا و آمریکای لاتین را متوقف کند و الویت را به سفارشات داخلی که از سوی مرکز فدرال مدیریت بحران (فیما) دریافت می‌کند بدهد.

این شرکت گفته ضمن متابعت از فرمان کاخ‌سفید نگران است که متوقف کردن سفارشات دیگر کشورها چون کانادا٬ علاوه بر تبعات منفی بر امور انسان‌دوستانه، به اقدامات متقابل از سوی دیگر کشورها بینجامد.در واکنش به این خبر، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در اظهاراتی تلویزیونی گفته که کشورش و آمریکا همکاری های مشترکی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دارند از جمله"صدها پرستار و کادر درمانی که به طور روزانه از شهر وینزر کانادا به دیترویت آمریکا می‌روند تا به بیمارستان‌های این شهر کمک کنند".

آقای ترودو با تاکید بر مراودات انسان‌دوستانه و اقتصادی میان دو کشور همسایه گفت که قطع صادرات محصولات پزشکی از آمریکا"اقدامی اشتباه" خواهد بود و دولت او این موضوع را در رایزنی با همتایان آمریکایی خودشان تصریح کرده‌اند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

بی بی سی عزیز تا توان دارید،راست نگوی،چون امام نداشته ای ،زمان شما مسلمانان لصلاح طلب با گفتن حقیقت از زبان شنا،ظهور می نمایند از ویژگیهای دوران کرونا این است که نوچه های کدخدا به کدخدای خود جسارت کرده و حرمتش را پاس نمی دارند. یکی کدخدا را رسما متهم به دزدی می کند و دیگری جسارت او را منتشر می کند. حرمت ها کجا رفته؟! 200هزار ماسک ارزشش را داشت؟ چه بد دورانی شده این دوران کرونا!

گاوچرونا همینن چهل سال است‌ ما میگیم مرگ بر دزد آلمان تازه متوجه شده عجب ادمای کند ذهن داریم چین بیشتر مقصره تا آمریکا چین کسکش چرا فروخته؟؟ از بازداشتی‌ها بگو!! از_بازداشتیها_بگو KingdomWithPahlavi احمق هایی که میگن اینا همشون باهم هستن ... شعورشون نمیرسه که اروپا و امریکا باهم رقیب هستن ... نوش جونشون، برای مردمشان کرد. بهتر است از ۴ تا خر مسلمان نادان و وطن فروش که پول ایران و ایرانی را خرج یمن و سوریه و حزب الله بکنه!

کرونا نقاب ها را از رو دوستان برداشت شریک در آتلانتیک شریک در ناتو و خیلی چیزهای دیگر غرب متمدن 😆😆 ابرقدرته پلاستیکیو پوشالی 😂😂💩 امروز هم محموله ای که ما خریداری کرده بودیم پس از آماده شدن کالا با قیمتی بالاتر دزدیده شد . راهزنی مدرن ایران که چهل سال پیش این حرف زد ولی آلمان تا الان سگ‌ با وفای آمریکا بود.

ایت اله بی بی سی کم کم پول ایران تموم میشه .مخاطبینتو توایران ازدست دادی باخیانت به ملت ایران دیگ به دیگ میگه روت سیا بی بی سی خودش قرار نیست درمقابل دزدی آمریکائیها و اروپائیها از همدیگر،موضع گیری کند؟ به متحدان خودشون رحم نمی کنند به ما رحم کنن؟ وقتی بی بی سی فتیش خامنه‌ای داره (خانه=خامنه) نکته ؛ همین خبر ((:

دزد قدیمی با شیوه های مدرن

فعالیت های آمریکا را در منطقه لحظه به لحظه زیر نظر داریمرئیس ستاد کل نیروهای مسلح: آمریکایی‌ها در فضای روانی و رسانه‌ای به شکل انبوه در حال خبرپراکنی هستند نسبت به این‌که علیه مجموعه‌های مقاومت در عراق و حشدالشعبی نیاتی را دارند، این فعالیت‌ها را کاملا زیر نظر داریم ترسيدى !!! مطمئن باش دهنتون سرويس زیر نظر داشته باشی یا نداشته باشی در مقابل ابر نیروی نظامی چه گهی میخوای بخوری ؟؟؟ شاش قاسم یادت رفته گوزو.

سرویس اطلاعاتی آمریکا: چین جهان را نسبت به حجم خطرات کرونا گمراه کرددستگاه اطلاعاتی آمریكا روز پنجشنبه 2 آوریل در گزارشی فاش كرد، چین دنیا را نسبت به حقایق بسیاری در 💔

آمریکا فردا پایگاه الحبانیه را به نیروهای عراقی تحویل می‌دهد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimآمریکا فردا پایگاه الحبانیه را به نیروهای عراقی تحویل می‌دهد واشنگتن قصد دارد که فردا شنبه پایگاه الحبانیه در استان الانبار را تحویل نیروهای عراقی دهد احمق به تو چه! تو باید الان از جن و پری خبرسانی کنی ،که رهبرت خوشش بیاد، راستی هنوز نگفتی خون قاسم کتلت شده در عراق را کی میگیرید 😁😁 لحظه به لحظه به اخر جمهورى اسلامى نزديك ميشيم

عقب‌نشینی کاخ سفید؛ دولت آمریکا استفاده از ماسک را توصیه می‌کنددر حالی که دونالد ترامپ پیشتر گفته بود ضرورتی به استفاده از ماسک وجود ندارد، اکنون احتمالا کاخ سفید در توصیه‌های جدید از مردم خواهد خواست تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از ماسک استفاده کنند.

رویترز: آمریکا وزارت اطلاعات ایران را عامل ترور مسعود مولوی می داندپس از آن که مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا دیپلمات های ایرانی را 'عوامل ترور' خواند، خبرگزاری رویترز در یک گزارش اختصاصی گفت ایالات متحده آمریکا نتیجه گیری کرده است که وزارت اطلاعات ایران به طور مستقیم در قتل سال گذشته مسعود مولوی در ترکیه نقش داشته‌ است. نظر بی‌بی‌سی چیه؟ ملکه چیزی نگفتن؟ امريكا گوه زيادي ميخوره آمریکا مسئولیت حمایت و پشتیبانی و عاملیت در کشتار یمنی ها و فلسطینی ها و عراقی ها و افغانها و هزاران مورد دیگه رو قبول دارن بسلامتی؟! خلیج_فارس الخلیج_الفارسی persian_gulf در_خانه_میمانیم

آمریکا ماسک‌های آلمان را مصادره کردسناتور برلین در امور داخلی مدعی شد آمریکا ماسک‌های فیلتردار خریداری‌شده این ایالت از تایلند را مصادره کرده است. - خبرگزاری آناتولی