معلم های یوگا 'در خطر مشکلات جدی استخوان لگن قرار دارند'

12/08/1398 02:44 ب.ظ

محبوبیت یوگا بنظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها از بین رفتنی باشد. مزایای جسمی آن از انعطاف پذیری و تعادل تا ارتباطات معنوی به این معناست که میلیون ها نفر در سراسر جهان آن را انجام می‌دهند.

محبوبیت یوگا بنظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها از بین رفتنی باشد. مزایای جسمی آن از انعطاف پذیری و تعادل تا ارتباطات معنوی به این معناست که میلیون ها نفر در سراسر جهان آن را انجام می‌دهند. محبوبیت یوگا بنظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها از بین رفتنی باشد. مزایای جسمی آن از انعطاف پذیری و تعادل تا ارتباطات معنوی به این معناست که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آن را انجام می‌دهند. این همچنین به معنای ضرورت هرچه بیشتر به معلم‌های یوگاست.

اما در حال حاضر، این هشدار داده شده که یوگا ممکن است سلامت استخوان‌های لگن را در معرض خطر قرار بدهد. بنوی متیوز، از فیزیوتراپیست‌های سرشناس که در بریتانیا زندگی می‌کند، نسبت به افزایش شمار معلم های یوگا که دچار مشکلات جدی در ناحیه لگن هستند، هشدار داده است.

به گفته آقای متیوز بسیاری از این افراد به دلیل این که بدن خود را در شرایط سخت قرار می‌دهند، نیازمند جراحی هستند. بنوی متیوز متخصص فیزیوتراپی لگن و زانو و از اعضا جامعه فیزیوتراپ‌ها می‌گوید که در هر ماه ۴ تا ۵ مراجعه کننده او معلم یوگا هستند. headtopics.com

به گفته این فیزیوتراپ، مشکل به کسانی مربوط می‌شود که بدن خود را واداربه انجام وضعیت‌هایی می‌کنند، که به آن‌ها "تجویز" می شود، این درحالی است که فیزیولوژی بدن آن‌ها مانع انجام این حرکات می‌شود. او می گوید نیمی از معلم های یوگا نیازمند این توصیه هستند که چگونه می‌توان حرکات"تجویز" شده یوگا را تعدیل کرد، تا فشارزیادی بر روی مفاصل وارد نشود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

به تعلیق در آمدن کمک‌های آمریکا به لبنان پس از تحولات اخیر این کشوربه نظر می‌آید که موضوع اعطای کمک‌های آمریکا به لبنان پس از تحولات اخیر این کشور موجب بروز فعل و

13 کشته و ده‌ها زخمی در پی انفجار خودرویی در شهر «تل ابیض» سوریهمنابع خبری سوریه روز یکشنبه 3 اکتبر از انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر مرزی «تل ابیض» واقع در

اعتراضات عراق؛ تظاهرات روز شنبه یک کشته و بیش از۲۰۰ زخمی در پی داشت🔺اعتراضات عراق؛ تظاهرات روز شنبه یک کشته و بیش از۲۰۰ زخمی در پی داشت ⚡️ مقامات پلیس و یک مقام نیمه رسمی حقوق بشری اعلام کردند که در بغداد پایتخت عراق و جنوب این کشور بر اثر درگیری ماموران با معترضان یک نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند. عربستان هم بالاخره ادم شده

عراق؛ ۱ کشته و ۹۰ زخمی حاصل درگیری های روز شنبه در پایتختبه گفته مقامات دولتی در عراق از ابتدای ماه اکتبر تاکنون دست ۲۵۸ نفر در جریان تظاهرات و خشونت ها در این کشور جان باخته اند. آخرین آمار رسمی در این خصوص چهارشنبه شب منتشر شده بود. نابه سامانی در منطقه و مقاومت والای عراقیها بسیار مهم است و این آقای خامنه ای است که در ایران قدرت را از امام زمان و خدا اینجانب غصب کرده است و بیش از سی سال است که کرسی شاهی را به اسم رهبری در ایران چسبیده و جرات مناظره و مباحثه با من را نیز ندارد

ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنمدونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی جنجالی خود با رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت های جو بایدن و پسرش در این کشور تحقیق کند.

عراق؛ ۱ کشته و ۹۰ زخمی حاصل درگیری های روز شنبه در پایتختبه گفته مقامات دولتی در عراق از ابتدای ماه اکتبر تاکنون دست ۲۵۸ نفر در جریان تظاهرات و خشونت ها در این کشور جان باخته اند. آخرین آمار رسمی در این خصوص چهارشنبه شب منتشر شده بود. نابه سامانی در منطقه و مقاومت والای عراقیها بسیار مهم است و این آقای خامنه ای است که در ایران قدرت را از امام زمان و خدا اینجانب غصب کرده است و بیش از سی سال است که کرسی شاهی را به اسم رهبری در ایران چسبیده و جرات مناظره و مباحثه با من را نیز ندارد

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودGetty Images

محبوبیت یوگا بنظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها از بین رفتنی باشد.

مزایای جسمی آن از انعطاف پذیری و تعادل تا ارتباطات معنوی به این معناست که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آن را انجام می‌دهند.

این همچنین به معنای ضرورت هرچه بیشتر به معلم‌های یوگاست.

اما در حال حاضر، این هشدار داده شده که یوگا ممکن است سلامت استخوان‌های لگن را در معرض خطر قرار بدهد.

بنوی متیوز، از فیزیوتراپیست‌های سرشناس که در بریتانیا زندگی می‌کند، نسبت به افزایش شمار معلم های یوگا که دچار مشکلات جدی در ناحیه لگن هستند، هشدار داده است.

به گفته آقای متیوز بسیاری از این افراد به دلیل این که بدن خود را در شرایط سخت قرار می‌دهند، نیازمند جراحی هستند.

بنوی متیوز متخصص فیزیوتراپی لگن و زانو و از اعضا جامعه فیزیوتراپ‌ها می‌گوید که در هر ماه ۴ تا ۵ مراجعه کننده او معلم یوگا هستند.

به گفته این فیزیوتراپ، مشکل به کسانی مربوط می‌شود که بدن خود را واداربه انجام وضعیت‌هایی می‌کنند، که به آن‌ها "تجویز" می شود، این درحالی است که فیزیولوژی بدن آن‌ها مانع انجام این حرکات می‌شود.

او می گوید نیمی از معلم های یوگا نیازمند این توصیه هستند که چگونه می‌توان حرکات"تجویز" شده یوگا را تعدیل کرد، تا فشارزیادی بر روی مفاصل وارد نشود.

آقای متیوز می‌افزاید مراجعه کنندگانی که دچار مشکلات لگنی بیشتری هستند، نیازمند درمان‌های پزشکی و جراحی از جمله تعویض کامل مفصل لگن هستند.

این فیزیوتراپ از ۲۲ سال فعالیتش در زمینه فیزیوتراپی،۸ سال گذشته را در زمینه زانو و لگن کار کرده است.

این متخصص فیزیوتراپ می‌گوید:"ما همه به مزایایی که یوگا بر سلامتی دارد، واقف هستیم. من خودم یوگا انجام می‌دهم. اما مثل هر ورزش دیگری، یوگا هم می‌تواند باعث مصدومیت شود. من از یوگا بد نمی‌گویم. بهرحال یوگا هزاران سال است که وجود دارد. اما شما باید خودتان را بشناسید."

او همچنین می‌افزاید:"آن چه که برای یک فرد قابل دستیابی است، ممکن است برای دیگران نباشد. مردم تمایل دارند تا حرکات تعیین شده یکسانی را انجام دهند، نه آن چیزی که برای آن‌ها قابل دست یافتن است."

"فقط به این دلیل که شخص کنار شما می‌تواند تمام راه را طی کند، به معنای آن نیست که انجام آن به همان صورت برای شما ضروری و یا مطلوب است."

آقای متیوزهمچنین معتقد است که میزان ورزشی که معلم‌های یوگا انجام می‌دهند و همچنین این واقعیت که آن‌ها احتمالا ورزش دیگری به جز یوگان انجام نمی‌دهند، می‌تواند دلیل پیشرفت مشکلات مربوط به سلامت آنها را در این مورد توضیح دهد.

"آن‌ها (معلم‌های یوگا) احتمالا شش روز هفته یوگا انجام می‌دهند و فکر می‌کنند که این کافی است، بدون آن که ورزشی از نوع دیگر مثل هوازی و یا ورزش‌های دیگر انجام دهند. اگر شما کاری را بطور مداوم انجام دهید، این می‌تواند مشکل آفرین شود. شما باید یوگا را با ورزش های دیگر ترکیب کنید."

این فیزیوتراپ پیشنهاد می‌کند که معلم‌های جدید یوگا باید ارزیابی شوند."به این ترتیب شما می‌توانید ببینید که میزان تحرک آن‌ها تا چه حد است و بدن‌شان تا چه میزانی به آن ‌ها اجازه این کار را می‌دهد."