معترضان مکزیکی: آب ما را به ایالات متحده روان نکنید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

رئیس جمهوری مکزیک هفته گذشته پیشنهاد کرده بود سازمان ملل متحد برای بررسی وضع تقسیم آب میان کشورش و ایالات متحده وارد عمل شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آقای اوبرادور از هموطنانش در استان چی‌وا‌وا خواسته بود تا به او اعتماد کنند و «بدانند که رئیس جمهور آن‌ها را تنها نخواهد گذاشت.» وی با اشاره به توافق آبی میان دو کشور و بیان این واقعیت که مکزیک در سال‌های گذشته بیشتر مصرف کننده بوده تا صادر کننده [منابع آبی مورد توافق] هشدار داد در صورت عدم انتقال آب به ایالات متحده، واشنگتن این کشور را مجازات خواهد کرد.

با این حال و به گزارش رویترز، معترضان می‌گویند «مردمانی که از کم‌آبی می‌میرند بیشتر جلوی چشم آن‌ها هستند تا نزاکت دیپلماتیک دولت‌ها.» در ماه‌های گذشته و در پی کاهش چشمگیر بارش و بروز خشکی در بسیاری از مناطق مکزیک، بسیاری از شهروندان ناراضی و به‌ویژه کشاورزان از دولت خواسته بودند تا از انتقال آب به ایالات متحده خودداری کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسمومیت ۱۲۰ نفر با آب آشامیدنی در روستای شیخ‌صله کرمانشاه؛ ۲۴ کودک بستری‌ شدندبه گفته مقام‌های استان کرمانشاه، شمار مسمومان آب آشامیدنی در روستای «شیخ صله» به ۱۲۰ نفر افزایش یافته است؛ از این میان دست‌کم ۳۱ نفر شامل ۲۴ کودک در مراکز درمانی بستری شده‌اند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مشکل آب آشامیدنی در مناطق دورافتاده ایران - BBC News فارسیمشکل کمبود آب در استان سیستان و بلوچستان مخصوصا در جنوب این استان چندی است توجه افکار عمومی را جلب کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی شدنماینده پارلمان نروژ که آقای ترامپ را برای دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرده می‌گوید که توافق میان اسرائیل و امارات عربی متحده به دلیل «کمک‌های رئیس جمهوری آمریکا» بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هیچ دانش‌آموزی را به حضور در مدارس مجبور نمی‌کنیمرئیس‌جمهور با اشاره به بازگشایی مراکز آموزشی تاکید کرد که جان دانش‌آموزان در اولویت قرار دارد و ما هیچ دانش‌آموزی را به حضور در مدارس مجبور نمی‌کنیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کرونا؛ روحانی: خواهش می‌کنم در زمینه بازگشایی شرایط ایران را با دیگر کشورها مقایسه نکنید - BBC News فارسیحسن روحانی رئیس جمهوری ایران آموزش حضوری را 'اولویت' دولت دانست اما گفت ما هیچ خانواده و دانش آموزی را اجبار نمی‌کنیم که حتما از طریق آموزش حضوری سال تحصیلی را بگذرانند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کندیک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »