مشکلاتی که سر راه دولت روحانی و خاتمی بود، برای دولت سیزدهم وجود ندارد/ موانعِ دولت‌های گذشته، امروز همیار و یاور رئیسی هستند/ رئیسی انتظار استفاده از همه گرایش‌های سیاسی در کابینه‌اش را ایجاد کرده است

21/04/1400 08:54 ق.ظ

امانی در گفت‌وگو با ایلنا: مشکلاتی که سر راه دولت روحانی و خاتمی بود، برای دولت سیزدهم وجود ندارد/ موانعِ دولت‌های گذشته، امروز همیار و یاور رئیسی هستند/ رئیسی انتظار استفاده از همه گرایش‌های سیاسی در کابینه‌اش را ایجاد کرده است

شهربانو امانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص کابینه دولت سیزدهم و ضرورت حضور بانوان در دولت، اظهار کرد: با توجه به مطالبات مردم به خصوص زنان و جمعیت جوان دانش آموخته کشور، بسیاری از این مطالبات را حتی مردان جوان و مردانی که دارای دختر هستند...

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی به دیدار رئیسی و علمای قم اشاره کرد و گفت: طبیعتاً موانعی که سر راه آقای روحانی و آقای خاتمی بود، برای دولت سیزدهم نخواهد بود. دولت مردمی دولتی است که با کمک همه مردم اعم از زنان و مردان به جامعه خدمت کند.

امانی بیان کرد: همه موانع دولت‌های گذشته، امروز همیار و یاور آقای رئیسی هستند که این فرصتی است که در اختیار رئیسی قرار دارد بنابراین آقای رئیسی با استفاده از تجربه دولت آقای روحانی می‌تواند از ظرفیت زنان در کابینه استفاده کند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

ترور هدفمند خلبانان؛ عزم طالبان برای نابودی قدرت دفاعی استراتژیک افغانستانبا این ترورها، طالبان که هیچ قدرتی در آسمان ندارند، می‌توانند با خاطر آسوده به حملات زمینی گستردۀ خود در افغانستان ادامه دهند. عین حیوون فقط نباشین بپرسین چرا بودین باید خاورمیانه عزمش رو برای گاییدن خواهر تمام اسلامگراهای شیعه و سنی جزم کنه

اردوغان از توافق ترکیه و آمریکا برای تامین امنیت فرودگاه کابل خبر دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوش آمدی اردوغان جان فقط اگر آمدی مارشال دوستم کمک کن طالبان از سر راه وردارد پدرخوانده داعش میخواد کمک کنه طالبان فرودگاه کابل را اشغال نکنه، خاورمیانه چه خر تو خریه،سگ صاحبشو نمیشناسه ترکیه اشتباه استراتژیک انجام می‌دهد، این کشور خودش دارد خودش را به درگیری ها میکشاند

آماده باش وزارت نیرو برای هفته آیندهاردکانیان: وزارت نیرو برای گذر از شرایط سخت هفته‌ی آینده در حال آماده باش قرار دارد ما بدون برق و آب و نان با شكم گرسنه اسراييل رو نابود ميكنيم ، كاخ سفيد رو حسينيه ، فعلا فقط تونستيم سكس اسلامى رو در مشهد از پاتايا تايلند ارزون تر كنيم . اگر اين پيشرفت نيست پس چى هست ؟ مسئولین به داد جوانای مملکت برسید . لطفا مطالبه ما تعویق ارشد هست برای سلامتی جامعه را جدی بگیرید. تعویق_کنکور_ارشد سلامتی_داوطلبان_کنکور_ارشد

ممیزی برای چین سرآستین؛ کناره‌گیری ژیلا صادقی از اجرای یک مسابقه تلویزیونی

نخست وزیر موقت هائیتی برای حفظ امنیت داخلی کشور از آمریکا کمک خواستصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. حتما مردم یعتی آمریکا... خخخخ ترور کار خود آمریکا بود چه رویی دارید شماها

خلیل‌زاد: برای ادامه مذاکرات صلح با طالبان به دوحه برمی‌گردم | DW | 10.07.2021همزمان با پیشروی‌های طالبان، زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان برای پیگیری مذاکرات صلح میان دولت این کشور و طالبان به دوحه قطر سفر می‌کند. دور تازه این مذاکرات پس از مدتی وقفه آغاز شده است. کدوم دولت افغانستان دقیقاً؟! چیزی هم مونده ازش؟ یه مشت حریص کثافت آشغال زندگی میلیون میلیون مردم فلک زده رو به گوه کشیدن آمريکا و پیگیری مذاکرات صلح؟ مگه آمريکا غیر از تدارک جنگ و آشوب در کشورهای خاورمیانه چیز دیگری هم در چنته دارد؟ صلح یا نقشه راه برای انتقال قدرت!!!!

شهربانو امانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص کابینه دولت سیزدهم و ضرورت حضور بانوان در دولت، اظهار کرد: با توجه به مطالبات مردم به خصوص زنان و جمعیت جوان دانش آموخته کشور، بسیاری از این مطالبات را حتی مردان جوان و مردانی که دارای دختر هستند می‌دانند که حضور و سهم زنان در قدرت و دولت اجتناب‌ناپذیر است و تا به امروز رفتاری که دولت‌ها با توجه به شعارهایی که داده بودند و بر اساس توان و باورشان هر کدام از دولت‌ها سعی کردند که نشان دهند توجه‌شان به نیمی از جمعیت کشور جاری و ساری است. یا نیمی از جنعیت کشور را به رسمیت می شناسند و زنان جامعه در شعارهایشان نشان دادند که نگاه به زنان نباید نگاه ابزاری باشد و حتی اصولگرایان نیز در مناظرات بر این نکته تاکید می‌کردند.

وی افزود: برداشت جامعه اینگونه است که دولت سیزدهم در ارزیابی کاندیداهای هیأت وزیران و دولت طبیعتاً در بررسی کاندیداها، زن‌های فرهیخته و دانش آموخته و زنان مدیر و مدبر را مدنظر قرار خواهند گرفت.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی به دیدار رئیسی و علمای قم اشاره کرد و گفت: طبیعتاً موانعی که سر راه آقای روحانی و آقای خاتمی بود، برای دولت سیزدهم نخواهد بود. دولت مردمی دولتی است که با کمک همه مردم اعم از زنان و مردان به جامعه خدمت کند.

وی ادامه داد: در مناظره‌ها نگاهی که به آقای رئیسی بود این بود که برخی تلاش کردند از وی در قالب کاندیدای پوششی حنایت کنند بر همین اساس ایشان وظیفه‌شان این است که شعار کاندیدای پوششی را نیز محقق کنند.

امانی بیان کرد: همه موانع دولت‌های گذشته، امروز همیار و یاور آقای رئیسی هستند که این فرصتی است که در اختیار رئیسی قرار دارد بنابراین آقای رئیسی با استفاده از تجربه دولت آقای روحانی می‌تواند از ظرفیت زنان در کابینه استفاده کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اضافه کرد: دولت آقای روحانی دولتی اعتدالی بود و شعارهای آقای رئیسی نیز جناحی و خطی نبود از آنجایی که امروز بیش از صد نفر از خانم‌ها تجربه مدیریت میانی نیز دارند، دست آقای رئیسی باز است و می‌تواند از ظرفیت زنان نهایت بهره ببرد.

وی با بیان اینکه دولت رئیسی برای گرفتن رأی اعتماد با مشکل مواجه نخواهد شد، افزود: هیچ مانعی سر راه آقای رئیسی برای تحقق وعده‌ها وجود ندارد و دو قوه دیگر نیز به ایشان کمک خواهند کرد امیدوارم آقای رئیسی با انتخاب زنان مدیر، مدبر، تحصیل کرده و توانمند در کابینه مشکلات عدیده و زیرساختی که در برنامه‌ریزی‌ها شاهد آن هستیم را رفع کند.

امانی اظهار کرد: در هر برنامه‌ریزی یک نگاه زنانه باید وجود داشته باشد بنابراین اگر زنان در جایگاهی قرار بگیرند که بتوانند به برنامه‌ریزی کمک کنند، این برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها می‌تواند بخش مهمی از مشکلات جامعه که کشور به آن مبتلاست را درمان کند.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز زنان تحصیل کرده دو برابر مردان تحصیل کرده، بیکار هستند، گفت: یکی از شعارهای محوری آقای رئیسی، حل معضل معیشت و مشکل بیکاری است و از آنجایی که آقای رئیسی در قوه قضاییه حضور داشتند، می‌دانند که فقر و اعتیاد در جامعه زنانه شده است و اگر به علت‌های اساسی بازگردیم، متوجه خواهیم شد که زنان نقش بسیار کمرنگی در تدوین برنامه و اجرای برنامه دارند در نتیجه خروجی آن زنانه شدن فقر و اعتیاد و همچنین بیکاری بیش از حد زنان است.

وی افزود: حضور زنان در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های دولت سیزدهم با توجه به اینکه هیچ مانعی بر سر راه آقای رئیسی وجود ندارد،‌ می‌تواند فرصت بسیار مغتنمی هم برای کارآمد کردن دولت و هم برای تحقق شعارهای انتخاباتی باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: هر مدیر آقا که از توان خانم‌ها در مدیریت دستگاه اجرایی استفاده کرده، توانمندی زنان را اذعان داشته که با سلامت، پاکدستی و اعتماد به نفس با دستاورد بهتری ایفای نقش کردند و زنان قابل اعتمادتر هستند.

امانی در پایان درباره بهره‌گیری ابراهیم رئیسی از زنان اصلاح‌طلب، خاطرنشان کرد: همه خانم‌ها در این دو گروه اصلاح‌طلب و اصولگرا نیستند. بسیاری از خانم‌ها هستند که کار حرفه‌ای انجام می‌دهند و گرایش سیاسی خاصی ندارند. زمانی که آقای رئیسی سامانه‌ای را معرفی کردند و با اصلاح‌طلبان به نام و منتقد تماس گرفته شد که نظرات و انتقادات را اعلام کنند،‌ به این صورت می‌توان استنباط کرد که نگاه آقای رئیسی استفاده از خانم‌های توانمند حتی با گرایش سیاسی اصلاح‌طلب است. این انتظار ایجاد شده که آقای رئیسی از همه گرایش‌های سیاسی برای کابینه استفاده کند.