مشاور امنیت ملی کاخ سفید: روسیه از تعهد پرزیدنت ترامپ نسبت به دفاع از آمریکا به خوبی باخبر است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در سرمقاله‌ای در روزنامه واشنگتن‌پست نوشت، پرزیدنت ترامپ به روسیه نشان داده است که وقتی می‌گوید «اول آمریکا» منظورش چیست و روسیه به خوبی از تعهد پرزیدنت برای دفاع از ایالات متحده باخبر است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این سرمقاله که روز یکشنبه ۱۲ مرداد منتشر شد، افزود: «پرزیدنت ترامپ به تازگی برای بازداشتن شرکت‌هایی که در حال همکاری با روسیه در دو خط لوله نورد استریم ۲ و ترک استریم آن کشور هستند، یک دستورالعمل تازه صادر کرد. هر دوی این پروژه‌ها شرکای اروپایی ما را بیش از پیش به انرژی روسیه وابسته می‌کند و اهرم اقتصادی خطرناکی را علیه اروپا در اختیار مسکو قرار می‌دهد.»

آقای اوبراین همچنین گفت: «پرزیدنت ترامپ دو هفته پیش تحریم‌های بیشتری را علیه یِوگِنی پریگوژین، الیگارش روس، اعمال کرد. [یِوگِنی پریگوژین] هم مالک شرکت آژانس تحقیق اینترنتی - یک کارخانه ترول که از عاملان پراکندن اطلاعات نادرست در زمان انتخابات ۲۰۱۶ بود - و هم مالک گروه واگنر، که مزدورانش به سوریه، اوکراین، و لیبی اعزام می‌شوند، - است.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: «هیچ‌یک از رئیس‌جمهوری‌های آمریکا، از رونالد ریگان تاکنون، در مقابل مسکو این چنین عزم راسخی را نشان نداده است. پرزیدنت ترامپ نیز مانند ریگان خواهان در پیش گرفتن راهی دیگر با روسیه است - راهی که بر اساسا آن، روسیه از تخاصم در خارج از مرزهایش دست برداشته و به شریکی دوستانه برای ایالات متحده و اروپا تبدیل شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا در حال ورود به مرحله 'متفاوتی' از شیوع کرونا است - BBC News فارسییکی از مشاوران ارشد دولت آمریکا اخطار داده است که این کشور اکنون درحال ورود به مرحله تازه ای از نبرد با همه گیری ویروس کروناست. دبورا برکس به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری اکنون به طرز 'فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده' و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است وزیر خارجه لبنان امروز دوشنبه پس از استعفایش از این سمت در بیانیه ای گفت که لبنان در حال تبدیل شدن به کشوری شکست خورده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست از فناوری «فایوجی» چینی دوری کنند🔺وزارت خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست از فناوری «فایوجی» چینی دوری کنند ⚡️وزارت خارجه آمریکا با نقل قول از مایک پمپئو، از کشورهای جهان خواست از فناوری نسل پنجم ارتباطات موبایل (فایوجی/ ۵G) که توسط چین ارائه می‌شود استفاده نکنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا گرفتار بی عدالتی و نقض شدید حقوق بشر استرئیس قوه قضائیه: *سراغ برج ساز و واردکننده‌ای بروید که درآمد هنگفت دارد و مالیات نمی‌‌دهد *با صاحبان کسب و کارهای متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده پارلمان افغانستان: ایران با حمایت از طالبان در پی تضعیف حکومت افغانستان است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: تروریست‌ها از پناهگاه‌های امن خود در آمریکا و اروپا نفرت‌پراکنی می‌کنندتهران- ایرنا- محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که تروریست‌ها از پناهگاه‌های امن خود در آمریکا و اروپا نفرت‌پراکنی می‌کنند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »