مسئولان مذهبی قم درخواست وزارت بهداشت برای اعمال محدودیت در اماکن مذهبی را رد کردند

21/02/2020 08:17:00 ب.ظ

در حالی که کارشناسان بهداشتی از انتشار ویروس کرونا از قم به شهرهای دیگر خبر می دهند، پیشنهاد وزارت بهداشت برای محدود کردن رفت و آمد به اماکن زیارتی قم با بی توجهی مواجه شده است. کیانوش جهانپور، رییس

قم, صدای آمریکا

مسئولان مذهبی قم درخواست وزارت بهداشت برای اعمال محدودیت در اماکن مذهبی را رد کردند نکته جالب این که یک مقام اماکن مذهبی قم همین محدودیت های دیده شده در عکس را نیز رد کرده و گفته است که هیچگونه مشکل و محدودیتی برای زائران اعمال نشده است.

در حالی که کارشناسان بهداشتی از انتشار ویروس کرونا از قم به شهرهای دیگر خبر می دهند، پیشنهاد وزارت بهداشت برای محدود کردن رفت و آمد به اماکن زیارتی قم با بی توجهی مواجه شده است. کیانوش جهانپور، رییس

مشاهده نظراتچاپدر حالی که کارشناسان بهداشتی از انتشار ویروس کرونا از قم به شهرهای دیگر خبر می دهند، پیشنهاد وزارت بهداشت برای محدود کردن رفت و آمد به اماکن زیارتی قم با بی توجهی مواجه شده است.کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، روز جمعه دوم اسفند یک روز پس از اینکه اعلام کرد پیشنهاد محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی در شهر قم ارائه شده است، از بی توجهی به این پیشنهاد انتقاد کرد.

او روز جمعه با انتشار عکسی که نشان می‌داد مسئولان حرم به کشیدن میله مقابل ضریح اکتفا کرده و تجمع در حرم قم همچنان ادامه دارد، در توئیتر خود نوشت: «این به اصطلاح تمهیدات! در حرم، زیارتگاه‌ها و بقاع متبرکه شهر قم و مسجد جمکران، کمکی به محدودیت انتشار و قطع زنجیره انتقال نخواهد کرد و ساده انگاریست. از محدودیت موقت رفت و آمد به حرم و جمکران و تعویق تجمعات و همایش ها گریزی نیست ...»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

Death to Islamic republic of Iran 100%%%%%% چون از رونق می افته حفظ جان انسانها برایشان مهم نیست خودمردم باید رعایت کنند بخصوص زیارت کردن که بوسیدن درست کشیدن است پرهیز کنند بی معرفتا،چرا جنتی را تحریم کردید. اخوندا بی پول نشن یه موقع نفری نیم سیری عرق زحلاویه What did you expect ..? Mulahas don t care about people s well being .. They want the income ..The MONEY ! Once again this shows the real character of Mulahas .. From Ghom to Tehran and centre of this regime Khamenei and his thief Son . Money is their God ! Lying is their way .

تنها چیزی که برای فرقه تبهکار اهمیت نداره جان مردمه با این کار قطعا منبع درآمدشون کم میشه این گوسفندها میرن اونجا میچرن، میان تو خیابون و شهرهای دیگه، مردم بیچاره رو مریض می‌کنن مسیر خرّیت، انتها ندارد. بمب باران اماکن مذهبی ایران بهترین راه مقابله با ویروس کرونا هر چه گوسفند کمتر بهتر

توضیح وزارت بهداشت درباره انتقال 5 بیمار مشکوک به کرونا از قم به تهراندر پی اعلام انتقال پنج فرد مشکوک به کرونا از قم به تهران، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن تشریح ماجرای انتقال بیماران کرونایی از قم به تهران، گفت: هنوز به طور دقیق منبع سرایت و انتقال بیماری در کشور مشخص نشده است. دروغگو بیا یه سر بزن به اطراف ما ماسک n95 چند هفتس گیر نمیاد.ماسک های با کیفیت دیگه رو هم 4 برابر قیمت اصلی میفروشن. حکومت چین ماسک رایگان میداد

چی شد خیلی بهتون فشار اومده که نتونستید با ترس کرونا مردم را از پای صندوق های رای دور کنید پس آب را بریز همون جایی که داره می سوزه، کور خوندید ما تا شما ها را کفن نکنیم دست برنمی داریم. تنها چیزی که براش محدودیت قائلن استفاده از جوراب محافظ در شب‌های جمعس تا شمار افرادی که محدودیتی در تفکرات سمی قائل نیستن افزایش پیدا کنن!!! جوراب_محافظ استفاده کنید!!!

اگه توی این 40 سال یک کار درست کرده باشن همینه. به امید منقرض شدن نسل همشون. چیزی که ارزش نداره جان مردمه ای کیر توو زائر و زیارت ، بعد از چهل سال از سواری گرفتن اخوندها از مردم هنوز یک مشت ابله و بی سواد گرد این حرم های خیالی میچرخن جیب بری به سلامت باد بیچاره ویروس‌کرونا که باید وارد بدن این فسیلها بشه.

وزارت بهداشت افغانستان: افرادی که از شهر قم ایران به کشور برگشتند از خانه خارج نشوند

ممنوعیت تجمع‌های مذهبی در قم و افشای موارد ابتلاء به کروناویدیویی که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی نشر شده نشان می‌دهد که اتهامات برخی از فعالان ایرانی از روز مرکز شرک باید قرنطینه شود

وزارت بهداشت اعلام کند چگونه دو نفر به کرونا مبتلا شدند؟یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: وزارت بهداشت باید اعلام کند چگونه دو نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. همچنین این وزاتخانه باید پاسخ دهد آیا این دو فرد بعد از قرنطینه مبتلا شدند یا اصلاً قرنطینه نشدند؟ آیا از مرزهای رسمی وارد کشور شده‌اند؟ وقتی جلوی هواپیمای چینی را نمی گیرید، ای کلاش های حقه باز مزور، از همانجا می آید! شما را باید ملت به محاکمه بکشند! باعث تمام بدبختی های ما شمایید!

وزارت بهداشت ایران: تعداد مبتلایان به کرونا بیشتر می شودعضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس بیشتر بود، رو نمیکردن بیشرفا حالا دیگه بند و آب دادن یکسره خبرهای بد دیگه بیش از این نتونستن تکذیبو سانسور کنن بیماری کرونا از یک ماه پیش در ایران شروع شده بود ولی آخوندک های جنایتمار پنهان میکردن بخاطر انتخابات و غیره مسائل سیاسی !

تاکنون دانش‌آموزی به کرونا مبتلا نشده است/فقط مدارس قم تعطیل است/تعطیلی مدارس سایر استان‌ها منوط به نظر وزارت بهداشت استمدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش: تاکنون دانش‌آموزی به کرونا مبتلا نشده است/فقط مدارس قم تعطیل است/تعطیلی مدارس سایر استان‌ها منوط به نظر وزارت بهداشت است

اشتراک مشاهده نظرات چاپ در حالی که کارشناسان بهداشتی از انتشار ویروس کرونا از قم به شهرهای دیگر خبر می دهند، پیشنهاد وزارت بهداشت برای محدود کردن رفت و آمد به اماکن زیارتی قم با بی توجهی مواجه شده است.دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره ماجرای انتقال بیمار مبتلا به کرونا از قم به تهران که توسط رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر اعلام شد،  گفت: قبل از اینکه کرونا در قم تشخیص داده شود، برخی افراد خودشان به بیمارستان های تهران مراجعه کردند.در پی مشاهده موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که شهروندانی که اخیرا از قم برگشتند، به مدت دو هفته از خانه‌های خود خارج نشوند.چهارشنبه 19 فوریه، علیه مقامات ایران، با توجه به شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا، اتهامات درستی است.

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، روز جمعه دوم اسفند یک روز پس از اینکه اعلام کرد پیشنهاد محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی در شهر قم ارائه شده است، از بی توجهی به این پیشنهاد انتقاد کرد. او روز جمعه با انتشار عکسی که نشان می‌داد مسئولان حرم به کشیدن میله مقابل ضریح اکتفا کرده و تجمع در حرم قم همچنان ادامه دارد، در توئیتر خود نوشت: «این به اصطلاح تمهیدات! در حرم، زیارتگاه‌ها و بقاع متبرکه شهر قم و مسجد جمکران، کمکی به محدودیت انتشار و قطع زنجیره انتقال نخواهد کرد و ساده انگاریست. وی با بیان اینکه ماسک به اندازه کافی وجود دارد، گفت: البته برای افراد عادی استفاده از ماسک را توصیه نمی‌کنیم. از محدودیت موقت رفت و آمد به حرم و جمکران و تعویق تجمعات و همایش ها گریزی نیست .2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی به دنبال مشاهده موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران وزارت بهداشت افغانستان از افرادی که به تازگی از شهر قم ایران به هرات در غرب افغانستان بازگشته‌اند، خواست در صورت داشتن علایم تب، سرفه و دیگر مشکلات تنفسی به مراکز بهداشت و درمان مراجعه کنند.. جهانپور درباره نحوه ابتلای پنج مورد قطعی کرونا، گفت: هنوز به طور دقیق نقشه اپیدمیولوژیک و منبع سرایت و انتقال مشخص نشده است.. به تعلیق در آمدن تجمع‌های مذهبی به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری ایسنا، مقامات بهداشت و درمان ایران، پنجشنبه 20 فوریه، خواستار تعلیق همه مجالس مذهبی در شهر قم شدند که این امر پس از تأیید ابتلای دو نفر دیگر به ویروس كرونا در این شهر و به دنبال مرگ دو نفر در این هفته در اثر ابتلاء به این ویروس، اعلام شد.

» بی توجهی به اعمال محدودیت رفت و آمد در اماکن مذهبی قم در حالی است که مینو محرز، عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت، با بیان این که ویروس کرونا از قم به شهرهای دیگر منتقل شده است، گفت که احتمالا منشاء انتشار ویروس، کارگران چینی مشغول به کار در قم بوده‌اند. انتهای پیام. کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز از ابتلای افرادی به ویروس کرونا در شهرهای ساری، بابل، مشهد و تهران خبر داده‌اند. نکته جالب این که یک مقام اماکن مذهبی قم همین محدودیت های دیده شده در عکس را نیز رد کرده و گفته است که هیچگونه مشکل و محدودیتی برای زائران اعمال نشده است. پیشتر نیز در حالی که وزارت بهداشت پیشنهاد لغو پروازهای بین ایران و چین را داده بود، گزارش‌ها از بی توجهی به این درخواست و ادامه برخی از پروازها بین دو کشور حکایت داشت.​ به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی این بار نیز در مقابل بحران، رویه همیشگی خود را درپیش گرفته است. مقامات رژیم که تا همین چند روز پیش حتی نگرانی برای شیوع کرونا در ایران را رد می‌کردند، با انتشار خبر مرگ دو فرد مبتلا به این ویروس در قم . در حالی که محمد مهدی جویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های عفونی در وزارت بهداشت ایران، با تاکید بر این که سفر هیچ یک از افراد مبتلا به کرونا، به چین و یا تماس آنها با هر کسی که به آنجا سفر کرده است، اثبات نشده، افزود: «وزارت بهداشت در حال بررسی موضوع است».