مسئولان امنیتی انتخابات آمریکا ادعاهای ترامپ مبنی بر 'تقلب' را رد کردند - BBC News فارسی

23/08/1399 06:27:00 ب.ظ

مسئولان امنیتی انتخابات آمریکا ادعاهای ترامپ مبنی بر 'تقلب' را رد کردند

کمیته‌ای متشکل از مقام‌های ارشد وزارت امنیت داخلی، کمیسیون انتخابات، و مقام‌های ایالتی آمریکا ادعاهای دونالد ترامپ در مورد 'تقلب' در انتخابات را رد کرده است. کمیته‌ای متشکل از مقام‌های ارشد وزارت امنیت داخلی، کمیسیون انتخابات، و مقام‌های ایالتی آمریکا ادعای دونالد ترامپ در مورد تقلب در انتخابات را رد کرده و گفته‌ است که انتخابات ۲۰۲۰ "مطمئن‌ترین رای‌گیری در تاریخ آمریکا" است.

اظهارات اعضای این کمیته در حالی است که آقای ترامپ گفته است که ۲.۷ میلیون رأی متعلق به او "حذف شده" است. نتیجه انتخابات ۳ نوامبر آخر هفته گذشته در شبکه های تلویزیونی مهم ایالات متحده منتشر شد. آقای ترامپ دعاوی حقوقی متعددی را در محاکم ایالت‌های مختلف به جریان انداخته و ادعاهای خود در مورد تقلب در انتخابات را مطرح کرده است.

اعلامیه این کمیته مستقیم‌ترین تکذیبی است که از سوی گروهی از مقامات فدرال یا ایالتی در مورد ادعاهای رئیس جمهوری درباره تقلب در انتخابات منتشر شده است. بیانیه روز پنجشنبه توسط شورای دولتی هماهنگی زیرساخت های انتخاباتی صادر شده که در آن چند تن از کارکنان ارشد وزارت امنیت داخلی، کمیسیون کمک انتخاباتی و همچنین مقامات در سطح ایالتی و همچنین نمایندگان صنعت تولید ماشین های رای گیری عضویت دارند. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.