مریم ابراهیم‌وند، ‎مستندساز به ۱۰ سال و ۶ ماه زندان محکوم شد

01/11/2020 09:20:00 ب.ظ

مریم_ابراهیم‌وند, زندان_اوین

مریم_ابراهیم‌وند که از تیر ماه سال ۱۳۹۷ تا کنون در « زندان_اوین » در بازداشت به سر می‌برد، توسط «شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کارکنان دولت» و با عناوین اتهامی همچون «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام» به تحمل مجموعا ۱۰ سال و ۶ ماه زندان محکوم شد. اطلاع_رسانی

در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر، او باید اشد مجازات خود یعنی ۷ سال زندان را بگذراند.از مهم‌ترین دلایل عنوان‌شده از سوی دادگاه برای صدور این حکم سنگین، ساخت فیلم «پانسیون دختران» بوده که به مسئله تجاوز به دختران در ایران پرداخته است. از دیگر دلایل صدور این حکم ساخت فیلمی با نام «۲۴ سپتامبر» بوده است که به حادثه فاجعه‌آمیز منا در عربستان می‌پرداخت.

مریم ابراهیم‌وند ابتدا شهریور ماه سال ۱۳۹۵ توسط «سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» و در محل کارش در تهران بازداشت شد و به بازداشتگاه سپاه در اوین منتقل شد. پس از تحمل ۳۵ روز بازداشت در سلول انفرادی و پایان مراحل بازجویی، او با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی آزاد شد، اما در سال ۱۳۹۷ مجددا بازداشت شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

یک جمعیت شناس به پنج سال زندان محکوم شد؛ اتهام: تلاش برای کاهش زاد و ولد

بدهی‌های ارزی ایران چقدر شد؟+جدول- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimکاهش حجم بدهی‌های_خارجی_ایران مجموع بدهی‌های خارجی ایران تا پایان شهریور ماه سال جاری بالغ بر ۹.۲ میلیارد دلار شد

واکنش داریوش ارجمند به اهانت به پیامبر اسلام/ تلویزیون هنوز نتوانسته سریالی مثل "امام علی(ع)" را تکرار کند+ فیلم- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnim🎙 واکنش داریوش ارجمند به اهانت به پیامبر اسلام: ۱۴۰۰ سال است این توهین‌ها و اهانت‌ها را می‌شنویم اما مکرون و یارانش به آزادی انسان هم اعتقادی ندارند تلویزیون هنوز نتوانسته سریالی مثل امام علی (عليه السلام) را تکرار کند MuhammadForAll ما قطعا از این اهانت ناراحتیم، ضمنا پیامبر از ظلمی که دولت آقای روحانی به مردم کرد و پولای مردم رو تو بورس نابود کرد ناراحت نیستند؟ قطعا هستند و شماهم به عنوان کسی که باید صدای مردم باشید و پیگیری کنید مقصر هستید و باید جوابگو باشید چرا که کسی صدای مارو نمیشنوه حسن_روحانی

تبریک پله به «دوست بزرگ، مارادونا»: باشد که همیشه بخندی و من را بخندانیپله این پیام را به زبان‌های پرتغالی، اسپانیایی و انگلیسی و همراه با عکسی از خودش و مارادونا در جریان بازی دوستانه آرژانتین و ایتالیا در ۱۰ ژوئن ۱۹۸۷ منتشر کرده است.

کریم اکبری‌مبارکه به خاک سپرده شد/ بدرقه مرد اخلاق سینما تا خانه ابدیپیکر زنده‌یاد کریم‌ اکبری‌مبارکه با حضور تعداد محدودی از همکاران و خانواده ی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

چرا برنج گران شد؟برنج_وارداتی نسبت به سال گذشته، ۱۰۰درصد افزایش قیمت داشته است.‌ اما علت این گرانی و علت دپوی برنج چیست؟ | در این گزارش در گفت‌وگو با دبیر انجمن واردکنندگان برنج و معاون فنی گمرک ببینید چون تولیدداخل متناسب بانیازمردم نیستدوخودمعلول عدم واگذاری زمین واب به مردم ازطرف دولت است که هم اراضی کافی وجودداردوهم اب فراوان که باجهل به وظایف خودوحقوق الهی مردم ان صورت نگرفته ونفت هم که بخشی ازانراتامین میکردکم صادرمیشود.

مریم ابراهیم‌وند که از تیر ماه سال ۱۳۹۷ تا کنون در «زندان اوین» در بازداشت به سر می‌برد، توسط «شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کارکنان دولت» و با عناوین اتهامی همچون «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام» به تحمل مجموعا ۱۰ سال و ۶ ماه زندان محکوم شد.استان وایر- یک جمعیت‌شناس ایرانی-استرالیایی که پیش از این به اتهام «تبانی علیه امنیت ملی از طریق کاهش زاد و ولد» بازداشت شده بود، به پنج سال حبس محکوم شد.خبرگزاری تسنیم ،‌ بررسی گزیده آمارهای اقتصادی در پایان شهریور امسال نشان می‌دهد، میزان بدهی خارجی کشور از 9 میلیارد دلار عبور کرده و به 9 میلیارد و 275 میلیون دلار رسیده است، بر این اساس میزان بدهی‌های کوتاه‌مدت کشور حدود 1.خبرگزاری تسنیم ، او را به مالک‌اشتر می‌‌شناسیم و برادر انوشیروان ارجمند است.

  در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر، او باید اشد مجازات خود یعنی ۷ سال زندان را بگذراند. از مهم‌ترین دلایل عنوان‌شده از سوی دادگاه برای صدور این حکم سنگین، ساخت فیلم «پانسیون دختران» بوده که به مسئله تجاوز به دختران در ایران پرداخته است. این مدرس دانشگاه ملبورن استرالیایی پیش از این در آذر ۱۳۹۷، در حالی که برای شرکت در کنفرانس منطقه‌‌ای سالمندی به ایران آمده بود، هنگام خروج از کشور بازداشت شد. از دیگر دلایل صدور این حکم ساخت فیلمی با نام «۲۴ سپتامبر» بوده است که به حادثه فاجعه‌آمیز منا در عربستان می‌پرداخت. بر این اساس معادل یورویی بدهی خارجی ایران حدود 7. مریم ابراهیم‌وند ابتدا شهریور ماه سال ۱۳۹۵ توسط «سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» و در محل کارش در تهران بازداشت شد و به بازداشتگاه سپاه در اوین منتقل شد. خانم حسینی در این پرونده از بابت دو اتهام «مشارک با دولت‌های خارجی» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق تحقیق در زمینه کاهش زاد ولد» به ۵ سال حبس محکوم شده است. پس از تحمل ۳۵ روز بازداشت در سلول انفرادی و پایان مراحل بازجویی، او با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی آزاد شد، اما در سال ۱۳۹۷ مجددا بازداشت شد. پیشنهادهای دیگر در نمایش‌خانگی و مدیوم‌های دیگر دارد آنها را هم نپذیرفته چون آن شرایط محتوایی درست و اصولی را نداشته است.

این کارگردان و مستندساز شهریور ماه امسال نیز در زندان اوین و در اعتراض به وضعیت بلاتکلیف خود با خوردن قرص دست به خودکشی زده بود.» این منبع آگاه اظهار نگرانی کرد که ممکن است دادگاه انقلاب اسلامی درخواست تجدیدنظر را لغو کند و حکم پنج سال زندان برای خانم حسینی اجرا شود. انتهای پیام/+. چرا که او دوم شهریور ماه امسال در نامه‌ای به «علی خامنه‌ای»، رهبر ایران، ضمن تشریح شرایط بد زندان اوین و شیوع ویروس کرونا، خواستار روشن شدن تکلیفش شده بود و گفته بود که اگر آزادش نکنند خودش را خواهد کشت. ابراهیم‌وند پس از بازداشت اول خود در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته بود: «بازجو در طول مدت بازجویی به من می‌گفت که چرا این فیلم را ساختی و فلان کارگردان که با "بنیاد فارابی" همکاری می‌کند می‌بایست فیلم را می‌ساخت. این کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۹ برنده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد.» .