مرز باریک پورن و هنر - BBC News فارسی

04/08/1399 02:31:00 ب.ظ

آیا زنان برای راهیابی به دیوار موزه ها حتما باید برهنه باشند؟

در زمان جنبش «جان سیاهان مهم است» در انگلستان ، توجه‌ها به مجسمه‌هایی از برده‌دارانی که رنگین‌پوستان را به اسارت می‌گرفتند جلب شده بود. در همان زمان، کسانی دیگر پلاکاردهایی در دست داشتند که طرز بازنمایی زنان در آثار هنری را نقد می‌کرد. بر روی پلاکاردها نوشته شده بود:«ببینید چه چیزهایی برایتان عادی شده اند.» بیش از صد سال، فمینیست‌ها توجه ما را به روش‌های جنسیت زده در دنیای هنر جلب می‌کنند. در سال ۱۹۱۴، مری ریچاردسون با تبر با تابلوی ونوس اثر ولاسکوئز در گالری ملی لندن حمله کرد.

در این اثر ولاسکوئز ونوس را تصویر کرده است که در حالی که پشتش به بیننده است خود را در آینه تماشا می‌کند. اعتراض ریچارسون به طرز نگاه مردان به زنان بود.

در سال ۱۹۸۰ فعالان هنری فمینیست بیلبوردی را به نمایش گذاشتند که بر روی آن نوشته شده بود« آیا زنان برای راه یافتن به موزه ها حتمن باید برهنه باشند؟» کمتر از چهار درصد از هنرمندان بخش هنر مدرن موزه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند در حالی که ۷۶ درصد از آثار برهنه نگاری از زنان است. فعالان هنری فمینیست با این پیام هوشمند و روشن، بی توجهی به زنان و سایر اقلیت‌ها در دنیای هنر را شرم‌آور دانستند.

در سال ۲۰۱۸ هنرمند بریتانیایی سونیا بویس رویکردی دیگر را در پیش گرفت. او در مقابل چشمان تماشاگران نقاشی هولاس و نیمف‌ها اثر جان ویلیام واترهاوس در گالری هنر منچستر را، که زنانی برهنه را در معیت هولاس به تصویر کشیده است، به مدت یک هفته از دیوار پایین کشید و جای نقاشی را خالی گذاشت. هدف او ایجاد این پرسش برای تماشاگران بود که اساس موزه‌ها برای انتخاب اثری که در موزه‌ها برای تماشاگران به نمایش در می‌آید چیست.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

حتا اروتیک هم هنر نیست دروازه ورود به پورن است

ترکیه به قدرتی در صنعت پهپادهای نظامی تبدیل شده؟ - BBC News فارسیتصاویری که توسط ارتش جمهوری آذربایجان از حمله‌های پهپادها به منطقه قره‌باغ منتشر شد توجه خیلی‌ها را به این تجهیزات نظامی ساخت ترکیه جلب کرد. هنو نه...اگر شد بهت موگوم ... شما بگو 😂😂 از ما میپرسه! توییتر سوال میپرسی نظر مردم رو میبینی چیه میری اینستاگرام علامت سوال رو بر میداری میشه «خبر» هر خبری که از ترکیه می گذارید ، یک اتهام بی اساس و بی مدرک هم توش می گذارید... تو این خبر هم کشته شدن غیرنظامیان با پهباد رو درج کردید... اسم چند تا از اون غیرنظامیان رو به ما هم بگید... این تروریست های PKK وقتی به هلاکت می رسند ، تبدیل می شوند به غیرنظامیان!

قتل یک مخالف جمهوری اسلامی در کانادا؛ حامد اسماعیلیون هم می‌گوید تهدید به مرگ شده است🔺قتل یک مخالف جمهوری_اسلامی در کانادا؛ حامد اسماعیلیون هم می‌گوید تهدید به مرگ شده است ⚡️همزمان با قتل یک مخالف جمهوری اسلامی در تورنتو کانادا، حامد اسماعیلیون که دختر و همسرش را در سرنگونی هواپیمای_اوکراینی از دست داده نیز گفت تهدید به مرگ شده است. دولت کانادا تا چه حد مقصر است که این اجازه را داده است. مرا به یاد کل دولت و پلیس فرانسه میاندازد. 'سهل انگاري متعدد دولت ليبرال كانادا باعث شده كانادا جولان گاه حضور و رفت و امداقازاده ها و وابسته ها و مزدوران و تروريستها و سانديس خوران و ماله كشها و لابيهاي جمهوري اسهالي كه از اين اوضاع كانادا سو استفاده ميكنند و اين جنايات هم ثمره اين سهل انگاريست.

کرونا در آلمان؛ نزدیک به ۱۵ هزار نفر مبتلا در یک روز | DW | 24.10.2020شمار مبتلایان کرونا در آلمان در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵ هزار نفر نزدیک شده است. سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع کرونا در اروپا هشدار داد. تاکنون ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در جهان به کووید-۱۹ مبتلا شدند.

شمار قربانیان حمله انتحاری به مرکز آموزشی در کابل به 18 نفر رسید

کرونا در ایران؛ از محدودیت شدید در ۴۳ شهر تا دورکاری ۵۰ درصدی در تهراناین محدودیت‌ها در گروه مشاغل دو، سه و چهار از روز دوشنبه پنجم آبان ماه به مدت یک هفته اعمال می‌شود. در وعضش امنیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییت داریم

جنجال در آبادان؛ قربانیانی که روانی معرفی می‌شوند | DW | 23.10.2020در جریان نزاعی که مقامات قضایی 'تسویه حساب مالی و خانوادگی' نامیده‌اند، سه زن بازداشت موقت شدند، مامور حراست به زندان افتاد، دختر و پدرش را پای دوربین آوردند، اما عاملیت مردی از مدیران پالایشگاه در سایه مانده است. شما به این میگید تسویه حساب خانوادگی؟!؟! خارکسته های چپول Free English For KIDS CHILDREN PLAY ENJOY AND LEARN