مرزهای ایران با همسایگان باید مرز اقتصادی، تعامل و مبادله باشد تا بتواند به توسعه مناطق مرزی، ارتقای امنیت و بهبود معیشت و رفاه مرزنشینان منجر گردد / افزایش بهره وری در استفاده از چاه نیمه ها و توسعه استحصال منابع آب ژرف، دو راهکار کوتاه مدت دولت برای جبران کم آبی در سیستان است

12/06/1400 01:22 ب.ظ

رئیس جمهور در جمع اهالی روستای مرزی ملاعلی:مرزهای ایران با همسایگان باید مرز اقتصادی، تعامل و مبادله باشد تا بتواند به توسعه مناطق مرزی، ارتقای امنیت و بهبود معیشت و رفاه مرزنشینان منجر گردد.

رئیس جمهور روز جمعه و در دومین روز از سفر به استان سیستان و بلوچستان بلافاصله پس از ورود به زابل درحضوری از پیش اعلام نشده به میان مردم روستای ملاعلی در منطقه مرزی ایران و افغانستان رفت و با اهالی این روستای دورافتاده دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جمهور همچنین به صورت هوایی از چاه نیمه های زابل و محدوده های مرزی این استان بازدید کرد. آیت‌الله رئیسی طی سخنانی درجمع مردم این روستای مرزی، گفت: حضور شما در این منطقه باعث حفظ و ارتقای امنیت منطقه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه روستائیان کشور بیش از آنکه مصرف‌کننده باشند، تولیدکننده هستند، گفت: امروز اگر چه با کاهش نزولات آسمانی و کمبود آب مواجه هستیم، اما شما مردم نشان دادید با سختکوشی و ابتکار عمل می‌توانید از همه تهدیدها، فرصت‌ بسازید.

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه با همت و دست توانای شما و خدمتگزاری مدیران می‌شود تهدید مشکل کمبود آب را حل کرد، اظهار داشت: قبل از سفر به سیستان و بلوچستان جلسه‌ای با مسئولین مربوطه داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که چند راهکار برای رفع مشکل کمبود آب منطقه وجود دارد. headtopics.com

طرح مالیات بر خانه‌های خالی پر از اشکالات و ایرادات فراوان است.موارد موجه را معاف نکرده. لايحه اصلاحی لطفا

طرح مالیات بر خانه‌های خالی پر از اشکالات و ایرادات فراوان است.موارد موجه را معاف نکرده. لايحه اصلاحی لطفا☝

طرح مالیات بر خانه‌های خالی پر از اشکالات و ایرادات فراوان است.موارد موجه را معاف نکرده. لايحه اصلاحی لطفاطرح مالیات بر خانه‌های خالی پر از اشکالات و ایرادات فراوان است.

ادامه مطلب:
PadDolat »

طرح مالیات بر خانه‌های خالی پر از اشکالات و ایرادات فراوان است.موارد موجه را معاف نکرده. لايحه اصلاحی لطفا مرد_میدان رييسی افزایش بهره وری در استفاده از چاه نیمه ها و توسعه استحصال منابع آب ژرف، دو راهکار کوتاه مدت دولت برای جبران کم آبی در سیستان است.

حملات اسرائیل به پایگاه‌های شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حومه دمشقدیدبان حقوق بشر سوریه، سحرگاه جمعه، 3 سبتامبر، از حمله اسرائیل به پایگاه‌های نظامی شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حومه دمشق خبر داد.بر اساس گزارش دیدبان

امیدواری به پایان رکود کرونا؛ نرخ بیکاری در اروپا به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته رسیدنرخ بیکاری در اتحادیه اروپا با عقب‌نشینی از مرز ۷ درصد به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته و طی دوران رکود ناشی همه‌گیری ویروس کرونا رسید.

ابتلا به زوال عقل در جهان به سرعت رو به افزایش است | DW | 02.09.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ابتلا به دمانس به شکلی هشداردهنده‌ رو به فزونی است و آمارها تا سال ۲۰۳۰ شمار مبتلایان ۴۰درصد بیشتر می‌شوند. هم اینک حدود ۴۸ میلیون سالخورده از اختلال‌های ناشی از این سندروم رنج می‌برند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران از مرز ۵ میلیون نفر گذشتوزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که با شناسایی ۳۳ هزار و ۱۷۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته مجموع شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران به ۵ میلیون و ۲۵ هزار و ۲۳۳ نفر رسید. شما آلمانی_ها از ویران کردن افغانستان برامون بنویسید☺

رویترز: نخستین محموله سوخت ایران با کامیون از بندری در سوریه به لبنان منتقل خواهد شد♦ به گزارش رویترز، نخستین کشتی حامل سوخت ایران برای لبنان که گروه حزب‌الله پیشتر از توافق با جمهوری اسلامی برای ارسال آن جهت کمک به جبران کمبود سوخت در لبنان خبر داده بود، مستقیما به این کشور نخواهد رفت. ⬇ بیشتر بخوانید: جمهوری_اسلامی_مهمات_نیروهای_افغانستان_در_ایران_چه_میکند؟

پخش اتهاماتی علیه سوئد از شبکه دولتی ایران در گزارش «اعترافات» حبیب اسیود🔺پخش اتهاماتی علیه سوئد از شبکه دولتی ایران در گزارش «اعترافات» حبیب_اسیود شبکه تلویزیونی مستند، وابسته به تلویزیون دولتی ایران، با پخش یک فیلم که حاوی اعترافات حبیب اسیود است اتهامات مختلفی علیه سوئد، دانمارک و آمریکا مطرح کرد. معلومه تا عمق وجود جمهوری_تروریستی_اسلامی به دلیل محاکمه حمید_نوری توسط سوئد در حال سوختن است. به قول معروف آب را بریزید همانجا که می سوزه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در این دیدار صمیمی از نزدیک خواسته ها و مشکلات مردم این روستا را شنید و در جمع آنان سخنرانی کرد.

رئیس جمهور همچنین به صورت هوایی از چاه نیمه های زابل و محدوده های مرزی این استان بازدید کرد.

آیت‌الله رئیسی طی سخنانی درجمع مردم این روستای مرزی، گفت: حضور شما در این منطقه باعث حفظ و ارتقای امنیت منطقه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه روستائیان کشور بیش از آنکه مصرف‌کننده باشند، تولیدکننده هستند، گفت: امروز اگر چه با کاهش نزولات آسمانی و کمبود آب مواجه هستیم، اما شما مردم نشان دادید با سختکوشی و ابتکار عمل می‌توانید از همه تهدیدها، فرصت‌ بسازید.

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه با همت و دست توانای شما و خدمتگزاری مدیران می‌شود تهدید مشکل کمبود آب را حل کرد، اظهار داشت: قبل از سفر به سیستان و بلوچستان جلسه‌ای با مسئولین مربوطه داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که چند راهکار برای رفع مشکل کمبود آب منطقه وجود دارد.

وی افزود: در این سفر مسأله آب را به عنوان یک موضوع محوری دنبال می‌کنیم و تصمیم گرفته‌ایم از چاه‌نیمه‌ها به عنوان یک ظرفیت در دسترس استفاده کرده و با راهکارهای موجود، سطح بهره‌وری از آنها را ارتقا دهیم.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: راهکار دوم توسعه استفاده از منابع آب ژرف است که در این منطقه آغاز شده و می‌توان به صورت گسترده‌تر از آن استفاده کرد و این یک راهکار ماندگار برای استفاده از این امکان خدادادی است که خداوند متعال در این منطقه قرار داده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این راهکارها بر مبنای استفاده از ظرفیت‌ها و امکاناتی است که در منطقه وجود دارد. ظرفیت‌هایی هم هست که در منطقه قرار ندارد، اما امکان استفاده از آن وجود دارد و البته مقداری زمان‌بر است. می‌توان از طریق دریای عمان با لوله‌کشی و حفر کانال، آب را به منطقه انتقال داد که اجرای این راهکار به زمان بیشتری نیاز دارد اما قابل دستیابی است و به عنوان طرح‌های بلندمدت در دست اقدام می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر رئیسی در ادامه بازارچه‌های مرزی را از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی منطقه برشمرد و گفت: دستگاه‌های مسئول باید برای ایجاد و رونق این بازارچه‌ها، تدبیر کنند. استاندار، دستگاه‌های مسئول و گمرکات باید در نقطه مرزی ضوابط و مقررات لازم را وضع و اعلام کنند تا تبادلات مرزی بین مرز‌نشینان ایران و افغانستان رونق گرفته و به بهبود وضعیت اقتصادی مردم دو طرف مرز کمک کند.

رییس جمهور افزود: مرزهای ایران با همسایگان باید مرز اقتصادی، تعامل و مبادله باشد تا بتواند به توسعه مناطق مرزی، ارتقای امنیت و بهبود معیشت و رفاه مرزنشینان منجر گردد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مسئولان استانی باید سریع‌تر نسبت به ساماندهی وضعیت بازارچه‌ها و تبادلات مرزی اقدام کنند و مبادلات مرزنشینان را مورد حمایت قرار دهند، اضافه کرد: این موضوع باید در راستای حمایت از وضعیت خانواده‌های محترمی که با وجود مشکل کمبود آب روستا را ترک نکردند، هر چه سریع‌تر به سرانجام برسد تا انگیزه‌های روستانشینان برای ماندن در روستا تقویت شده و از مهاجرت و حاشیه‌نشینی جلوگیری شود.

آیت‌الله رئیسی فعال کردن و رونق بخشیدن به اقتصاد روستاها را یکی از برنامه‌های محوری دولت سیزدهم عنوان کرد و اظهار داشت: اقتصاد روستایی یک کارخانه بزرگ تولیدی است که تمام مردم از تولیدات آن بهره می‌برند. به هیچ وجه نباید اجازه دهیم فعالیت این کارخانه عظیم تولیدی در کشور کند شده یا تعطیل شود. تحقق این هدف با دستان توانای شما مردم که نشان دادید هر جا وارد صحنه شدید، خوش درخشیدید، ممکن است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه شما مردم حب به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و خون مطهر شهیدانی است که همه جای این کشور مزین به نام و تصویر آنهاست، تصریح کرد: دختران و پسران متعهد و توانمند این سرزمین بهترین سرمایه‌های توسعه کشور هستند که هم در عرصه تحصیل حائز بهترین مدارج علمی می‌شوند و هم وقتی وارد عرصه تولید می‌شوند، بهترین تولیدکنندگان هستند.

دکتر رئیسی با ابراز امیدواری به اینکه با یک حرکت جمعی و با کمک تک تک مردم و با مساعدت استاندار و مسئولین تلاش متفاوتی نسبت به قبل برای پیشرفت منطقه آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: با همت و دست توانای شما دختران و پسران، مردان و زنان، پیران و جوانان، آینده این منطقه آینده‌ای بسیار روشن خواهد بود. ان‌شاالله به عنوان سربازان میدان با هدایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری، وضعیت متفاوتی را در همه مناطق بویژه در منطقه سیستان و بلوچستان رقم خواهیم زد.

رئیس جمهور گفت: با همت شما مردم و با مدد الهی بر همه تنگناها و محدودیت‌های منطقه، چه مشکلات طبیعی و چه مشکلاتی که در اثر محرومیت‌های تاریخی در این منطقه بوجود آمده، غلبه خواهیم کرد.