مراکز علوم پزشکی ترکیه در کشورهای مختلف

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

مراکز آموزشی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی ترکیه در خارج، پس از سودان و سومالی، اکنون در ازبکستان و فیلیپین نیز وارد فاز خدماتی می‌شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مراکز تاسیس‌شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی ترکیه در خارج، پس از کشورهای سودان و سومالی، اکنون در ازبکستان و فیلیپین نیز وارد فاز خدماتی می‌شوند.

مرکز آموزشی سلطان قدرت ترکیه با ظرفیت پذیرش 240 دانشجو، در منطقه خودمختار بانگساموروی فیلیپین تاسیس شده است. خدمات درمانی و آموزشی این مرکز ماه آینده آغاز خواهد شد. این دانشگاه دارای جایگاهی ویژه در نظام آموزشی فیلیپین است و در نخستین مرحله به ارائه آموزش در زمینه کمکهای اولیه و پرستاری از بیماران خواهد پرداخت.

مسعود اکیز مدیر و موسس این مرکز آموزشی در مصاحبه با خبرنگار آناتولی گفت: «این مرکز دارای 4 کلاس درس برای 240 دانشجو است و طبق برنامه در ماه سپتامبر شروع به کار خواهد کرد.با کالج پلی تکنیک منطقه همکاری می کنیم. از فارغ الحصیلاتن فیلیپینی که در ترکیه آموزش دیده‌اند نیز برای تدریس در این دانشگاه استفاده خواهیم کرد. این منطقه اخیرا استقلال یافته است.

برخی بیمارستان‌های بزرگ در فیلیپین با مشکلاتی مواجه هستند. هدف ما مقابله با پدیده فرار مغزها در این کشور است. دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در شهر بخارای ازبکستان نیز تاسیس خواهیم کرد».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک بریتانیایی ایرانی‌تبار دیگر در ایران بازداشت شد؛ «کامیل احمدی» پژوهشگر علوم اجتماعی♦️ یک بریتانیایی ایرانی‌تبار دیگر در ایران بازداشت شد؛ «کامیل احمدی» پژوهشگر علوم اجتماعی ⚡️ بر اساس پست اینستاگرامی همسر او، در حال حاضر هیچ اطلاعی از دلیل بازداشت و یا اتهام وارده شده به کامیل_احمدی در دست نیست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توضیح وزیر علوم درباره طرح «حذف دیوار دانشگاه‌ها»توضیح وزیر علوم درباره طرح «حذف دیوار دانشگاه‌ها»: *منظور از برداشتن دیوارهای دانشگاه افزایش ارتباط دانشگاه با جامعه است *ممکن است در آینده و به تدریج دیوارهای دانشگاه ها هم به صورت فیزیکی برداشته شود *در حال حاضر دانشگاهی داریم که هیچ دیواری ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گلایه فعالان دانشجویی از نهاد نمایندگی رهبری بابت دوقطبی‌سازی نشریاتتهران-ایرناپلاس- تهران-ایرناپلاس- شماری از نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی، در نامه‌ای خطاب به رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، از آنچه تقسیم‌بندی نشریات با برگزاری «نشست هم‌اندیشی نشریات دانشجویی انقلابی دانشگاه‌های علوم پزشکی» خوانده‌اند، انتقاد کردند. ج.ا. و تمامی فرهنگش به زباله دان تاریخ تعلق دارد.‌ کمتر ناز کنین. این چیزی که میبینین یکی از نتایج فرهنگ عقب افتاده آخوند است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه در ادامه عملیات «پنجه» 2 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه به شمار نظامیان خود در خلیج فارس می‌ افزایداین پایگاه که در منطقه‌ ای استراتژیک میان ایران و عربستان واقع شده، برای ترکیه نقش مهمی در توازن قوا میان این دو رقیب منطقه‌ ای را دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وقوع انفجار در انبار مهمات پایگاه «الصقر»انفجار انبار مهمات پایگاه نظامی «الصقر» وابسته به حشد الشعبی در منطقه«الدوره» در جنوب بغداد بر اثر اصابت خمپاره‌ به مناطق مختلف این شهر چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »