رابرت مالی, مذاکرات احیای برجام

رابرت مالی, مذاکرات احیای برجام

مذاکرات احیای برجام؛ دیدار مالی با نمایندگان سه قدرت اروپایی | DW | 22.10.2021

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، عازم پاریس شد تا با نمایندگان سه قدرت اروپایی، در باره بازگشت تهران به مذاکرات احیای برجام گفت‌وگو کند. او پیش‌تر با دیپلمات‌های قطر، عربستان و امارات رایزنی کرده است.

22/10/2021 08:46:00 ب.ظ

رابرت مالی ، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، عازم پاریس شد تا با نمایندگان سه قدرت اروپایی، در باره بازگشت تهران به مذاکرات احیای برجام گفت‌وگو کند. او پیش‌تر با دیپلمات‌های قطر، عربستان و امارات رایزنی کرده است.

رابرت مالی ، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، عازم پاریس شد تا با نمایندگان سه قدرت اروپایی، در باره بازگشت تهران به مذاکرات احیای برجام گفت‌وگو کند. او پیش‌تر با دیپلمات‌های قطر، عربستان و امارات رایزنی کرده است.

گفت‌وگوهای وین بر سر احیای برجام از چهار ماه قبل و پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی متوقف شده‌اند. مذاکرات تا قبل از آن هم پیشرفت چندانی نداشتند و با کندی و فرسایش همراه بودند.سفر مالی به پاریس برای دیدار با دیپلمات‌های بریتانیایی، فرانسوی و آلمانی، موسوم به گروه E3، پس از  سفر او به کشورهای حاشیه خلیج فارس و گفت‌وگو با مقامات قطر، عرستان سعودی و امارات متحده صورت می‌گیرد. این کشورها عمیقا نگران برنامه هسته‌ای ایران هستند.

اعتراضات اصفهان؛ تایید دستگیری ۶۷ نفر از سوی پلیس - BBC News فارسی ثبت رکورد پرتاب بیرانوند در کتاب رکوردهای گینس | DW | 27.11.2021 آیا زمانی می‌رسد که انسان با سرعت نور سفر کند؟

رابرت مالی در دیدار خود با فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی گفته است که آمریکا در صورت عدم بازگشت جمهوری اسلامی به مذاکرات کمیسیون مشترک برجام و یا شکست این مذاکرات،"همه گزینه‌ها" را ممکن می‌داند.عربستان یکی از منتقدان توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران است و بن فرحان پیش‌تر نسبت به خطرناک‌تر شدن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی هشدار داده است. 

دور ششم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در روز ۳۰ خرداد به پایان رسید و پس از آن ایران زمانی برای آغاز دور هفتم مذاکرات را اعلام نکرد. مذاکرات وین با حضور نمایندگان ایران و پنج کشور باقیمانده در توافق هسته‌ای انجام شد و آمریکا برای نخستین بار پس از خروج از توافق در اردیبهشت ۱۳۹۷ به صورت غیرمستقیم با آن مشارکت دارد. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرده که گفت‌وگوها در"زمان حساسی" انجام می شود، زمانی که فرانسه و دیگر قدرت‌های جهانی هم‌چنان آماده بازگشت به مذاکرات وین در مورد بازگرداندن آمریکا به توافق هستند.

در این بیانیه آمده است:«ضرورت دارد که ایران به نقض اساسی تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایان دهد و بدون تاخیر، همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد.»به موازات عزیمت مالی به پاریس، رافائل گروسی، مدیر آژانس در سفر به واشگتن به تشریح تحولات پرونده هسته‌ای ایران پرداخت و گلایه کرد که تهران جلوی دسترسی بازرسان به تاسیسات خود را می‌گیرد.

گروسی که در اندیشکده استیمسون سخن می‌گفت، از قدرت‌های جهانی خواست این اقدام ایران را محکوم کنند. او در عین حال گفت نه اطلاعاتی در باره"فعالیت‌های مخفی" ایران دارد و نه شواهدی که خلاف چنین چیزی را اثبات کند.کشورهای غربی در ماه‌های گذشته به خاطر به خطر نیفتادن مذاکرات احیای برجام در وین از محکوم کردن صریح جمهوری اسلامی در شورای حکام آژانس خودداری کرده‌اند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

حس و حال رزمنده یمنی با نوحه حماسی ایرانی در تویوتای غنیمت گرفته از سعودی‌ها+فیلم و عکس- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

Go away please this is not your job

تعطیلی دفتر نمایندگی ناتو در مسکو؛ استولتنبرگ: گفتگو با روسیه حتی در شرایط تنش‌آمیز مهم استدبیرکل ناتو، می‌گوید با وجود تعلیق ماموریت چند دیپلمات روس در این سازمان، گفتگوی ناتو با روسیه از اهمیت برخوردار است جزئیات بیشتر🔽 کثیف تر و پست فطرت تر از روسها فقط آخوندها هستند و هر روس یه جاسوس بالقوه است همه باید از اروپا اخراج شوند چون کارشون فقط ترور و جاسوسی است

ازسرگیری برگزاری نماز جمعه در تهران با وجود هشدارها در مورد موج ششم کرونا🔺ازسرگیری برگزاری نماز جمعه در تهران با وجود هشدارها در مورد موج ششم کرونا به گزارش خبرگزاری ایسنا، تب‌سنجی، توزیع ماسک و وجود لیوان یک‌بار مصرف، مایع دستشویی و ضدعفونی‌کننده در محل وضو، به عنوان پروتکل بهداشتی برای بازگشایی نمازجمعه اعلام شده است. در حالی که خدایان کل ادیان نه‌تنها در برابر حوادث ناتوان بوده‌اند، بلکه پیروانشان منشأ وحشی‌گری و حوادث غیر انسانی بوده‌اند، اما هنوز هم بی‌شعورترینها(آخوندها) در رأس بی‌شعورها(مردمک مذهبی) هستند!

گروسی: هفته‌های آتی در احیای توافق هسته‌ای سرنوشت‌ساز خواهد بودگروسی: هفته‌های آتی در احیای توافق هسته‌ای سرنوشت‌ساز خواهد بود مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: هفته‌های آتی در تعیین این که آیا آمریکا و ایران می‌توانند به مذاکرات غیرمستقیم بازگردند و تلاش‌ها برای احیای توافق را از سر بگیرند، «سرنوشت ساز» خواهد بود

مذاکرات برجام؛ دیدار رابرت مالی با مقامات فرانسه، بریتانیا و آلمان | DW | 21.10.2021 رابرت مالی با دیپلمات‌های بریتانیا، فرانسه و آلمان در پاریس ملاقات می‌کند. هدف دیدار رایزنی پیرامون از سرگیری گفت‌وگوهای برجام است که از چند ماه قبل متوقف شده‌اند. ایران هفته‌هاست وعده بازگشت به میز مذاکره را می‌دهد.

ویدئو؛ میهمانداران سابق شرکت هواپیمایی آلیتالیا با لباس زیر در رُم تظاهرات کردندآلیتالیا پس از چند دهه‌ فعالیت اخیرا به دلیل چالش‌های مالی به جای مانده از گذشته و نیز بحران بزرگ مالی به وجود آمده پس از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ به کار خود پایان داد. فکر نکنم اعتراض شون به جایی برسه،کامل در نیاوردن كير خواستن در خدمتيم غلط نکنم از کمپین روسری اندازها در ایران ایده گرفتند!

تظاهرات با الهام از «بازی مرکب»؛ هزاران کارگر در کره‌جنوبی به شرایط استخدامی اعتراض کردندپلیس کره جنوبی تخمین می‌زند که حدود ۱۶ هزار نفر در تظاهرات روز چهارشنبه در سئول و دیگر شهرها شرکت کردند.