مخالفت سناتور ارشد دموکرات با احیای برجام؛ منندز از بایدن خواست درباره ایران سیاست جدید اتخاذ کند

13/11/1400 06:38 ق.ظ

🔺 مخالفت سناتور ارشد دموکرات با احیای برجام؛ منندز از بایدن خواست درباره ایران سیاست جدید اتخاذ کند

سناتور باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، که مشغول مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای احیای برجام است، خواست سیاست جدیدی برای مقابله با برنامه هسته‌ای، موشکی، و حمایت ایران از گروه‌های نیابتی‌اش در پیش بگیرد و مخالفت خود را با احیای برجام اعلام کرد. باب منندز سناتور دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده که سرگرم مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای احیای برجام است، خواست سیاست جدیدی برای مقابله با برنامه هسته‌ای، موشکی، و حمایت جمهوری اسلامی از...

باب منندز سناتور دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده که سرگرم مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای احیای برجام است، خواست سیاست جدیدی برای مقابله با برنامه هسته‌ای، موشکی، و حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌های نیابتی‌اش در پیش بگیرد و مخالفت خود را با مذاکرات احیای برجام اعلام کرد.

باب منندز که سه‌شنبه شب ۱۲ بهمن در صحن سنای ایالات متحده سخن می‌گفت، به سابقه دیدگاه خود درباره توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت که در سال ۲۰۱۵ و در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما نیز با توافق هسته‌ای برجام مخالف بود. او از موافقان احیای برجام پرسید «اکنون نیز باید پرسید که ما چه چیزی را می‌خواهیم نجات دهیم؟»

این سناتور ارشد دموکرات برنامه هسته‌ای ایران را «تهدیدی واقعی» خواند و گفت باید با اجرای سخت تحریم‌ها، بر ایران فشار آورد. او همچنین سخنان دیگران را تکرار کرد که می‌گویند برای تغییر رفتار رهبران ایران، باید از تهدید معتبر نظامی به روشنی سخن گفت و به بیان اینکه «تمام گزینه‌ها روی میز است» اکتفا نکرد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

افزایش تجارت ایران با اروپا؛ از آلمان تا سوئیس | DW | 31.01.2022مسئولان تجاری در ایران می‌گویند، حجم تجارت ایران و سوییس در سال جاری رشدی ۱۰۰ درصدی داشته. از سوی دیگر طبق گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا، در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ حجم تجارت ایران و ۲۷ کشور اروپایی ۷ درصد رشد داشته است. شریف نظام مافی، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس در گفت‌وگو با ایلنا گفته است: «سوییس الان بزرگترین شریک تجاری اروپایی ایران است و از آلمان و فرانسه و ایتالیا تجارت بیشتری با ایران دارد. » Muhammad Qasim is Imam Al-Mahdi! He has seen Prophet Muhammad SAW, many Sahabas RA, and other Prophets of Allah SWT in his divine dreams. Qasim’s dreams have many events to happen before Qiyamah. Many of these events are already coming true. Dajjal is about 6 feet 1 or 2 inches, and has curly hair with black tanned skin. Muhammad Qasim has seen Dajjal will have unimaginable magical powers and will claim to be God. In these dreams, he has also seen Imam Al-Mahdi fighting Dajjal.

پنتاگون با اشاره به رزمایش نیروی دریایی آمریکا: باید برای رویارویی با تهدیدهای ایران آماده باشیمجان کربی سخنگوی پنتاگون با اشاره به رزمایش نیروی دریایی ایالات متحده و متحدان آمریکا گفت تهدیدهای مشخصی از سوی ایران در منطقه وجود دارد و نه تنها ما، که متحدان ما هم باید برای آن آماده باشند. سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن در یک کنفرانس خبری گفت رزمایش مشترک با متحدان ایالات... طبق شیوه و رسم و راه دموکراتها ،با ارسال کیسه های دلار؟؟؟؟؟؟ شاشیدم به اون پنتاگون که خودش رو به موش مرده گی میزنه تا آخوند دوزاریه نوکر انگلیس پز بده که ببین پنتاگون رو ما حساب میکنه.. آلت پرزیدنت ترامپ دهن بایدن و ایرانیهای به بایدن رای داده و این یاروه که زر ترسویی زده ما بهاری‌ها مثلی داریم که میگه: شکار موقعسه، سیچماقه توتر: یعنی موقع شکار یاد ریدن می‌افتد. نمونه بارز این مثل آمریکا و هفت جد و آباد اوست مانند پنتاگون ناتو سیا و سایر نهادهای خواجه و عقیم در نظام سرمایه‌داری. ایرانیان داخل کشور منبعد به خود متکی هستند و مخالف دخالت خارجی.

اعلام ترکیب تیم ملی ایران برای دیدار با امارات- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimترکیب ایران مقابل امارات امیر عابدزاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی، میلاد محمدی، امید نورافکن، سعید عزت‌اللهی، وحید امیری، علی قلی‌زاده، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی تیم ملی کشورمان از ساعت ۱۸ به مصاف امارات می‌رود Qatar2022 اگر اسگوزپیچ عیاش دگرباش دلال دزد کافر ضدایرانی که در پی ایجاد اختلاف و آشوب و اغتشاش در مملکت ایران است را میدیدم بلا فاصله پاکتی از مدفوع نجس توحلقش میکردم قرمثاق همجنسباز کاری کرده که ۵۰میلیون نفرجمعیت ایران دارن به نظام جمهوری اسلامی بده و بیراه میگویند

رسانه‌های اسرائیل: رزمایشی هوایی بزرگی با شبیه‌سازی حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران انجام شدروزنامه تایمز اسرائیل به نقل از شبکه خبری «کان نیوز» می‌گوید دو هفته پیش اسرائیل رزمایش هوایی بزرگی را اجرا کرده که در آن شبیه سازی حمله به ایران را تمرین کرده است. این گزارش می‌گوید از نیروی هوایی آمریکا هم ناظری در این رزمایش حضور داشت. این گزارش که روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن منتشر شده می‌گوید یک... گوه خوردين :)) هیچ حمله ای نه ازسوی اسرائیل و نه جیم الف نخواهد شد، بقای هردو به تداوم وضع موجود بستگی دارد.. جیم الف برای تحمیق کردن ابلهان دورو برش و صحیونیستها برای راندن هرچه بیشتر فلسطینیها و گسترش شهرکهای یهودی نشین.. در شبیه ساز شاید اینکار انجام بشه؛؛ ولی در واقعیت بعد از کوچکترین تعرضی به خاک ایران تل آویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد !!

با پرداخت مطالبات اوساگونا؛ پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس باز شد- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimپنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس باز شد فیفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس اعلام کرد پنجره نقل‌وانتقالاتی سرخپوشان پس از پرداخت مطالبات «اوساگونا» باز شده است اوساگونا کی هست؟! Muhammad Qasim has seen many dreams of the last day before Qiyamah. Many events that will happen before Qiyamah have been shown to Qasim in divine dreams. Predictions from his dreams are already coming true. Could he be the Imam Al-Mahdi?

تصاویری از اروگوئه؛ ابراز همبستگی با دختر قربانی تجاوز گروهییکشنبه گذشته زنی پس از آشنایی با یک مرد در یک کلاب شبانه همراه او به آپارتمانش می‌رود اما در حین برقراری رابطه با او متوجه حضور دو مرد دیگر هم می‌شود. مردان حاضر در آپارتمان بدون رضایت این خانم ۳۰ ساله وی را مورد تعرض قرار می‌دهند

چاپ

باب منندز سناتور دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده که سرگرم مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای احیای برجام است، خواست سیاست جدیدی برای مقابله با برنامه هسته‌ای، موشکی، و حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌های نیابتی‌اش در پیش بگیرد و مخالفت خود را با مذاکرات احیای برجام اعلام کرد.

باب منندز که سه‌شنبه شب ۱۲ بهمن در صحن سنای ایالات متحده سخن می‌گفت، به سابقه دیدگاه خود درباره توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت که در سال ۲۰۱۵ و در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما نیز با توافق هسته‌ای برجام مخالف بود. او از موافقان احیای برجام پرسید «اکنون نیز باید پرسید که ما چه چیزی را می‌خواهیم نجات دهیم؟»

این سناتور ارشد دموکرات برنامه هسته‌ای ایران را «تهدیدی واقعی» خواند و گفت باید با اجرای سخت تحریم‌ها، بر ایران فشار آورد. او همچنین سخنان دیگران را تکرار کرد که می‌گویند برای تغییر رفتار رهبران ایران، باید از تهدید معتبر نظامی به روشنی سخن گفت و به بیان اینکه «تمام گزینه‌ها روی میز است» اکتفا نکرد.

دولت جو بایدن از چند ماه پیش مذاکرات غیرمستقیمی با جمهوری اسلامی در وین اتریش در پیش گرفته است. رئیس جمهوری آمریکا بعد از خروج دولت قبل از برجام، گفته اگر جمهوری اسلامی به تعهدات خود در برجام بازگردد، او نیز آمریکا را به توافق هسته‌ای باز می‌گرداند. تهران می‌گوید باید همه تحریم‌ها برداشته شود، بعد ایران به توافق متعهد می‌شود.رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در سخنرانی سه‌شنبه شب خود با نمایش یک تابلو به نقل از کارشناسان گفت که جمهوری اسلامی اگر قصد ساخت سلاح هسته‌ای را داشته باشد، با تدارک مواد مورد نیاز، اکنون کمتر از سه تا چهار هفته فاصله دارد. او درباره پیشروی برنامه هسته‌ای ایران گفت که کارشناسان می‌گویند پس از آن، ایران اگر بخواهد می‌تواند طی حدود ۴ ماه مواد لازم برای ساخت بمب دوم را تولید کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد نظارتی بر پایه برجام و قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت، بارها به نقض محدودیت‌های پادمانی و برجامی ایران اشاره داشته است. وزیر خارجه آمریکا نیز به تازگی با اشاره به موضوع ایران، بازگشت متقابل به رعایت برجام را «موثرترین راه برای اطمینان یافتن از این که ایران نمی‌تواند یک سلاح هسته‌ای تولید کند» دانست.سناتور منندز نحوه خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، از توافق هسته‌ای برجام را فاجعه بار خواند و گفت دولت ترامپ گزینه دیپلماتیک جایگزین نداشت.

این سناتور ارشد دموکرات گفت اگر برنامه هسته‌ای ایران صلح آمیز است چرا آن را پنهان کرده است و یا مثل تاسیسات فردو آن را زیر کوه برده است؟

او گفت ایران ۲۵۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده دارد که هشت برابر سقف تعیین شده در توافق سال ۲۰۱۵ برجام است.

منندز گفت ایران توانست برنامه هسته‌ای خود را پس از زیر پا گذاشتن برجام به سرعت به حالت قبل برگرداند و پیشرفت سریعی کرد و همین امر به گفته او، نقص‌های برجام را نشان می‌دهد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران می‌گویند برنامه‌های هسته‌ای این کشور صلح آمیز است. نخست وزیر اسرائیل پیشتر اسنادی را علنی کرد که به گفته او نشان می‌دهد ایران در سالهای گذشته قصد تولید تسلیحات هسته‌ای داشته است.رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت درباره برنامه هسته‌ای ایران خیلی چیزها را نمی‌دانیم چون جمهوری اسلامی اقدام به پنهانکاری کرده‌ است.

وی گفت که می‌دانیم که ایران موشک با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای دارد؛ می‌دانیم در آستانه تولید مواد مورد نیاز برای ساخت یک بمب هسته‌ای است ولی نمی‌دانیم برای ساخت کلاهک هسته‌ای تا چه مرحله‌ای پیش رفته است.

به گفته این سناتور ایالت نیوجرسی، «تضمینی» که رهبران ایران در مذاکرات احیای برجام به دنبال آن هستند، تنها در صورتی خواهد بود که هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا از یک ساز و کار توافق شده درباره ایران حمایت کنند.او گفت به همراه سناتور جمهوری‌خواه، لیندزی گراهام،