محکومیت تهدید مشاور روحانی علیه روزنامه‌نگاران خارج از کشور | DW | 10.01.2020

20/10/1398 02:38 ب.ظ

سازمان گزارشگران_بدون_مرز توییت‌های هشدار‌آمیز حسام‌الدین_آشنا، مشاور رئیس جمهور ایران علیه روزنامه‌نگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور را محکوم کرد. مشاور روحانی با تعدیل موضع خود نوشت: 'هشدار تهدید نیست!'

سازمان گزارشگران بدون مرز توییت‌های هشدار‌آمیز حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور ایران علیه روزنامه‌نگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور را محکوم کرد. مشاور روحانی با تعدیل موضع خود نوشت: 'هشدار تهدید نیست!' محکومیت تهدید مشاور روحانی علیه روزنامه‌نگاران خارج از کشور سازمان گزارشگران بدون مرز توییت‌های هشدار‌آمیز حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور ایران علیه روزنامه‌نگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور را محکوم کرد.

مشاور روحانی با تعدیل موضع خود نوشت:"هشدار تهدید نیست!"

سازمان گزارشگران بدون مرز توییت‌های تهدید‌آمیز حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور ایران و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری علیه روزنامه‌نگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور را محکوم کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در توییت گزارشگران بدون مرز که در روز پنجشنبه ۱۹ دی (نهم ژانویه) انتشار یافت آمده است که حسام‌الدین آشنا معاون ویژه وزارت اطلاعات در زمان جنایات موسوم به"قتل‌های زنجیره‌ای" بوده است و در توییتر به خبرنگاران"هشدار" داده است. headtopics.com

البته در رسانه های فارسی زبان مزدوران و عوامل اطلاعاتی آخوندها کم نیستند. مسعود بهنود که بی تهدید و هشدار چنان با پای برهنه و کون لخت به سوی لوطی خود می شتابد که پیامش توسط سیاه نامه های حکومت سانسور باز پخش میشود. نگاه کنید:

امیدوارم نابود بشوید حرومزاده های خونخوار .

دستت میرسید سر میبریدی

ادامه مطلب:
dw_persian »

گاسم تروريست بود طبق قوانينشون تروريست حق تبليغ نداره عن زشي جان گزارشگران بدون شرف این چند روز که توییتر و اینستاگرام پست های مرتبط به شهادت حاج قاسم حذف میکردند کجا بود.!

‌توییت صریح مشاور روحانی: تهدید رسانه‌ها از تهران جلوی چشم جهانانگشتی که داره با اون تهديد می کنه بر اساس رساله، روزی چند بار برای شستشو، ميره تو ماتحت اين تهديد کننده سانديس خور بی رگ و بی ريشه ميهن فروش! این بابا همین صورت نتراشیده و نخراشیده اش برای صلح تهدید محسوب می شه 🤷‍♂️ غلط کرد بقول اغاشون

هشدار لودریان: خطر بالاگرفتن تنش در لیبی منطقه را تهدید می‌کندروسیه و ترکیه روز چهارشنبه خواستار برقراری آتش بس در لیبی از روز دوازدهم ژانویه شدند اما دو جناح رقیب در لیبی تاکنون پاسخ روشنی به این درخواست نداده‌اند. اها پس بالا گرفتن درگیری ها منطقه تهدید می‌کنه!..یا حافظه بدی دارید یا روی زیادی..کی لیبیُ بمباران کرد و با دخالت خارجی لیبی به سمت این حجم از درگیری برد؟؟

‌توییت صریح مشاور روحانی: تهدید رسانه‌ها از تهران جلوی چشم جهانانگشتی که داره با اون تهديد می کنه بر اساس رساله، روزی چند بار برای شستشو، ميره تو ماتحت اين تهديد کننده سانديس خور بی رگ و بی ريشه ميهن فروش! این بابا همین صورت نتراشیده و نخراشیده اش برای صلح تهدید محسوب می شه 🤷‍♂️ غلط کرد بقول اغاشون

اگر تلاش‌های شهید سلیمانی نبود، شما در لندن آرامش نداشتیدروحانی خطاب به نخست وزیر انگلیس: از آمریکا تبعیت نکنید و در مواضع‌تان در قبال شهید سلیمانی تجدیدنظر کنید، اگر تلاش‌های او نبود شما امروز در لندن امنیت و آرامش نداشتید آنقدر یک دروغ را تکرار کردند که خودشان باورشان شده تازه می‌خوان دنیا هم دروغ رو بپذیره. سلیمانی از بشار اسد و حکومت دست نشانده خود در عراق دفاع کرد. اگر نبودند نیروهای هوایی اعتلاف و روسیه همچنین در زمین، کردها نمی‌جنگیدند، داعش، شکست ناپذیر بود. جنگ بین تروریست های حشد الوحشی و داعش ، بر سر عقیده بود . یکی تفکر و ایدئولوژی شیعی دیگری تفکر خلافت اسلامی . وگرنه ایران ، برای رضای خدا وارد جنگ با داعش نشد . چون ایران اساسا وارد جنگ با هیچ گروه تروریستی نمیشود ، نه القاعده نه طالبان نه حذب الله نه جیش السلام و... این اقای روحانی فکر میکنه مصارف داخلی رو میتونه تجویز کنه برای کشورهای اروپایی ، انها رو به اسلام دعوت کند ، حق نگهدارت اقای روحانی دکتر دروغ دکتر پروپاگاندا ، دکتر کشتار

اگر تلاش‌های شهید سلیمانی نبود، امروز در لندن امنیت و آرامش نداشتیدروحانی خطاب به نخست وزیر انگلیس: اگر تلاش‌های شهید سلیمانی نبود، امروز در لندن امنیت و آرامش نداشتید Rouhani_ir آقای روحانی، شما باید بفکرامنیت وآرامش مردم خودتان که بشما رای دادند، باشید. نه نگران امنیت وآرامش انگلیسی‌های ساکن لندن. هرچند که باگران کردن بنزین واحمقانه‌تراز آن سلب مسئولیت از این تصمیمگیری و سر دادن قهقهه، نشان دادید که آرامش وامنیت ایران و ایرانی تا چه حد برایتان مهم است.

تجمع معترضان ضد ترامپ در سنای آمریکامعترضان آمریکایی در نزدیکی ساختمان اداری سوم سنای آمریکا در واشنگتن تجمع کرده و خواستار محکومیت دونالد ترامپ به دنبال استیضاح ماه گذشته و تشدید تنش‌های آمریکا با ایران شدند این ترامپ انقد دیوانس ک حتی مسئولان آمریکا هم قبولش ندارن، چ برسه به مردم! ترامپ_جنایتکار

ایران

محکومیت تهدید مشاور روحانی علیه روزنامه‌نگاران خارج از کشور

سازمان گزارشگران بدون مرز توییت‌های هشدار‌آمیز حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور ایران علیه روزنامه‌نگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور را محکوم کرد. مشاور روحانی با تعدیل موضع خود نوشت:"هشدار تهدید نیست!"

سازمان گزارشگران بدون مرز توییت‌های تهدید‌آمیز حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور ایران و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری علیه روزنامه‌نگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور را محکوم کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در توییت گزارشگران بدون مرز که در روز پنجشنبه ۱۹ دی (نهم ژانویه) انتشار یافت آمده است که حسام‌الدین آشنا معاون ویژه وزارت اطلاعات در زمان جنایات موسوم به"قتل‌های زنجیره‌ای" بوده است و در توییتر به خبرنگاران"هشدار" داده است.

حسام الدین آشنا پنجشنبه شب در توییت‌ دوم خود خطاب به خبرنگاران رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور نوشت: «اشتباه نکنید؛ هشدار هرگز تهدید نیست!»

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در توییت نخست خود با اشاره به گزارش رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران نوشت: «هشدار! به کارگزاران ایرانی‌تبار رسانه‌های فارسی‌زبان هشدار داده می‌شود از مشارکت در جنگ روانی مربوط به هواپیمای اوکراینی و همکاری با ایران‌ستیزان خودداری کنند.»

توییت هشدارآمیز مشاور روحانی موجی از اعتراضات را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و او را مجبور کرد که توییت پیشین خود را اصلاح کند و درباره هشدار‌های خود توضیح دهد. مشاور روحانی در توییت بعدی خود نوشت،"هشدار تهدید نیست!".

گزارش‌گران بدون مرز در توئیتی ضمن محکومیت"هشدار" آشنا، به "قتل‌های زنجیره‌ای" هم اشاره کرده است که در دوره فعالیت او به عنوان معاون ویژه وزارتخانه اطلاعات اتفاق افتاد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

حسام‌الدین آشنا در سال‌های نخست دوره دولت محمد خاتمی معروف به"دولت اصلاحات" معاون وزیر اطلاعات بوده است. پدر همسر آشنا، او قربانعلی دری نجف‌آبادی، پدر همسر آشنا در این دوره وزیر اطلاعات بود و در همین دوره بود که شماری از قتل‌های زنجیره‌ای اتفاق افتاد.

وزارت اطلاعات در آن دوره طی اطلاعیه‌ای، عاملان قتل‌ها را"معدودی از همکاران کج‌اندیش و خودسر که آلت دست عوامل پنهان و مطامع بیگانگان شده‌اند" نامیده بود. درباره نقش احتمالی حسام‌الدین آشنا در این قتل‌ها تابه‌حال توضیحی داده نشده است. او خود در سال ۱۳۹۷ در یک رشته توئیت با استناد به یکی از مقالات سابق خود در باره قتل‌های زنجیره‌ای که با نام مستعار نوشته، با ارائه اطلاعاتی بحث‌‌انگیز بر عدم دخالت پدر همسرش به عنوان وزیر اطلاعات در قتل‌های زنجیره‌ای تاکید می‌کند و این قتل‌ها را به"عناصری خودسر" نسبت می‌دهد.

در جریان قتل‌های زنجیره‌ای در آن دوره، داریوش فروهر و همسرش پروانه اسکندری در منزل مسکونی‌شان در تهران به طرز فجیعی به قتل رسیدند. قتل این دو نفر سرآغاز قتل گروهی دیگر از نویسندگان و روشنفکران ایرانی از جمله محمدجعفر پوینده، محمد مختاری و مجید شریف بود که بعد‌ها به قتل‌های زنجیره‌ای معروف شد.

در همین زمینه: