محمدرضا نقدی: نیروهای سپاه و بسیج به هیچ عنوان واکسن خارجی نزنند

04/10/1399 05:02 ب.ظ

محمدرضا_نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته به هیچ عنوان به کارکنان و پرسنل سپاه و بسیج استفاده و تزریق واکسن‌های خارجی را توصیه نمی‌کنیم. وی دلیل این امر را مکانیسم عمل واکسن‌های خارجی عنوان کرده است. اخبار_ایران کرونا_در_ایران

وی دلیل این امر را مکانیسم عمل واکسن‌های خارجی عنوان کرده است. نقدی روز پنج‌شنبه چهارم دی ۱۳۹۹به خبرگزاری بسیج گفته است: «واکسن‌های خارجی که می‌خواهند با منت به ما بفروشند، مبتنی بر دخالت‌های ژنتیکی و "آر.ان.

ای" (RNA) ویروس ساخته شده است.»

وی افزوده است: «با توجه به سوابق تولیدکنندگان، اگر بخواهند، می‌توانند عوارض خطرناک شناخته نشده‌ای را به ملت ما تحمیل کنند. بنابراین آن را به مجموعه کارکنان و مرتبطین با سپاه و بسیج توصیه نمی‌کنیم.» معاون هماهنگ کننده سپاه هم‌چنین با ادعای این‌که مباحثی درباره ارسال دارو و واکسن‌های آلوده از سوی تولیدکنندگان وجود دارد، افزود: «از نظر بسیاری از کارشناسان، استفاده از این واکسن‌ها خطرناک هم هست.»

نقدی گفته است نیروهای نظامی و شبه‌نظامی سپاه و بسیج در صورت تولید واکسن داخلی، در واکسیناسیون عمومی مشارکت خواهند کرد. سخنان محمدرضا نقدی اولین نمونه تبلیغات ضدواکسن از سوی نیروهای نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی نیست. پیش از این، «زهرا شیخی»، نماینده اصفهان و سخن‌گوی «کمیسیون بهداشت» یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفته بود سازوکار «کواکس» برای تامین واکسن کرونا، توطئه‌ای برای کاهش جمعیت جهان است. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

استان‌وایر- «محمدرضا نقدی»، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است: «به هیچ عنوان به کارکنان و پرسنل سپاه و بسیج استفاده و تزریق واکسن‌های خارجی را توصیه نمی‌کنیم.»

وی دلیل این امر را مکانیسم عمل واکسن‌های خارجی عنوان کرده است.

نقدی روز پنج‌شنبه چهارم دی ۱۳۹۹به

خبرگزاری بسیج

گفته است: «واکسن‌های خارجی که می‌خواهند با منت به ما بفروشند، مبتنی بر دخالت‌های ژنتیکی و "آر.ان.ای" (RNA) ویروس ساخته شده است.»

وی افزوده است: «با توجه به سوابق تولیدکنندگان، اگر بخواهند، می‌توانند عوارض خطرناک شناخته نشده‌ای را به ملت ما تحمیل کنند. بنابراین آن را به مجموعه کارکنان و مرتبطین با سپاه و بسیج توصیه نمی‌کنیم.»

معاون هماهنگ کننده سپاه هم‌چنین با ادعای این‌که مباحثی درباره ارسال دارو و واکسن‌های آلوده از سوی تولیدکنندگان وجود دارد، افزود: «از نظر بسیاری از کارشناسان، استفاده از این واکسن‌ها خطرناک هم هست.»

نقدی گفته است نیروهای نظامی و شبه‌نظامی سپاه و بسیج در صورت تولید واکسن داخلی، در واکسیناسیون عمومی مشارکت خواهند کرد.

سخنان محمدرضا نقدی اولین نمونه تبلیغات ضدواکسن از سوی نیروهای نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی نیست. پیش از این، «زهرا شیخی»، نماینده اصفهان و سخن‌گوی «کمیسیون بهداشت» یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفته بود سازوکار «کواکس» برای تامین واکسن کرونا، توطئه‌ای برای کاهش جمعیت جهان است.

وی ادعا کرده بود «بیل گیتس» می‌خواهد با واکسن کرونا، ۱۵ درصد جمعیت جهان را کم کند.

در آغاز شیوع کرونا نیز «علی خامنه‌ای» در اظهارنظر مشابهی این تئوری توطئه را مطرح کرد که ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های امریکا ساخته شده است: «گفته شده که یک بخش با استفاده از آشنایی با ژنتیک ایرانی، به خصوص برای ایران درست شده است.»

سخنان نیروهای وابسته به رهبر جمهوری اسلامی علیه واکسن کرونا در حالی بیان می‌شود که بنا بر گفته مقامات وزارت بهداشت ایران، تبلیغات ضد واکسن جرم محسوب می‌شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: