محمد نوری‌زاد كارگردان ايرانى منتقد به مرخصی درمانی آمد

17/04/1400 03:44:00 ب.ظ

محمد نوری‌زاد كارگردان ايرانى منتقد به مرخصی درمانی آمد العربيه_فارسى

محمد حسین آقاسی، وکیل دادگستری در ایران، در توییتر خود از مرخصی درمانی موکلش محمد نوری‌زاد با پرداخت وجه‌الکفاله هشت میلیارد ریالی خبر داد. وکیل این وکیل این کارگردان، نویسنده و فعال سیاسی 66 ساله اعلام کرد دادگاه برای موافقت با مرخصی درمان موکلش، حاضر به پذیرفتن کفالت یک نفر نشد، به همین خاطر او (وکیل) به همراه برادر محمد نوری‌زاد کفالت این زندانی سیاسی را با مبلغ هشت میلیارد ریال به عهده...

وکیل این کارگردان، نویسنده و فعال سیاسی 66 ساله اعلام کرد دادگاه برای موافقت با مرخصی درمان موکلش، حاضر به پذیرفتن کفالت یک نفر نشد، به همین خاطر او (وکیل) به همراه برادر محمد نوری‌زاد کفالت این زندانی سیاسی را با مبلغ هشت میلیارد ریال به عهده گرفتند.

Advertisement محمد نوری‌زاد از امضا کنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به همراه 13 شهروند دیگر ایرانی است. تمامی امضا کنندگان این نامه بازداشت و به حبس‌های طولانی مدت و مجازات‌های تکمیلی از جمله خروج از کشورشان محکوم شدند.

محمدحسین آقاسی چندی پیش اعلام کرده بود وضعیت جسمی موکلش در زندان اوین مساعد نیست و اعتصاب غذا و داروی طولانی مدت، او را با خطر جدی روبرو کرده است. نوری‌زاد در زندان دچار کاهش وزن 25 کیلویی و کاهش شدید شنوایی و بیهوشی‌های پی‌در‌پی شده بود که امروز برای انجام مراحل درمانی به مرخصی آمده است. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>