محمدرضا گرایی دومین مدال طلا المپیک را برای ایران کسب کرد | DW | 04.08.2021

04/08/2021 02:35:00 ب.ظ

در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، محمدرضا گرایی، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم، برنده مدال طلا المپیک شد. این دومین مدال طلا ایران در المپیک توکیو است.

المپیک, المپیک توکیو

در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، محمدرضا گرایی ، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم، برنده مدال طلا المپیک شد. این دومین مدال طلا ایران در المپیک توکیو است.

در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، محمدرضا گرایی ، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم، برنده مدال طلا المپیک شد. این دومین مدال طلا ایران در المپیک توکیو است.

این ملی‌پوش ایرانی ۲۵ ساله و اهل شهر شیراز، در دومین دیدار نیز در یک مصاف بسیار حساس، نزدیک و نفس‌گیر، در برابر فرانک استابلر از آلمان که دارنده ۳ طلای جهان است، با نتیجه ۵ بر ۵ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.محمدرضا گرایی این رویارویی حساس را با نتیجه ۹ بر ۱ با اقتدار به سود خود به پایان رساند و مدال طلا المپیک توکیو را به خود اختصاص داد.

محمد گرایی (دوبنده تیره)، کشتی‌گیر ایران در حال اجرای فن تماشایی"سنجاب پرنده" روی حریف خود از کرواسی در مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک توکیو.لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یارانشادی پروانه‌وارکائلب درسل، ستاره شنای آمریکا با شکستن رکورد المپیک در رشته ۵۰ متر شنای آزاد نه تنها قهرمان این پیکار شد، بلکه چهارمین مدال طلایی خود در المپیک توکیو را شکار کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

بهتره بگیم گرایی اولین طلای المپیک ایران کسب کردش، اون یکی که طلاش تقدیم کرد به آغاشون، به مردم ایران ربطی نداره اخرش باید بری تخم مرغ بفروشی اخوند جماعت نیازی به امثال شما ها نداره دیگه واقعا از برنده شدن ورزشکاران زیر این پرچم خوشحال نمیشم

فرهاد آریجان در رقابت‌های المپیک توکیو در رشته پارالل ژیمناستیک مدال برنز کسب کردفرهاد آریجان، ملی‌پوش ترکیه در رقابت‌های المپیک توکیو 2020 در رشته پارالل ژیمناستیک مدال برنز کسب کرد

علی هاشمی در المپیک توکیو اوت شد/ شانس مدال از دست رفتوزنه بردار دسته ۱۰۹ کیلوگرم ایران در بازی‌های المپیک توکیو ناموفق بود و مدال را از دست داد

کشتی فرنگی ایران همچنان در حسرت کسب مدال المپیک | DW | 02.08.2021در یازدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو کشتی فرنگی ایران از راه‌یابی به فینال و همچنین کسب مدال برنز بازماند. ورزشکاران ایرانی در قایقرانی و تیراندازی نیز حذف شدند. تا کورسویی برای ذره‌ای خوشحالی ایجاد میشه زارت از بین میره ! با این همه دغدغه ی فکری و مشکلاتی که واسه ی ایرانی ها این روزها هست و همینطور همه گیری کرونا انتظاری جز این هم نمیره. باز هم دمشون گرم

چهارشنبه ایران در المپیک؛ در انتظار طلایی‌های آزاد و فرنگیبه امید کسپر شدنشون

حسن یزدانی و رضا اطری در نیمه‌نهایی المپیک؛ در انتظار ساعت ۱۴

کاروان ایران بالاخره دومین مدال را دشت کرد؛ گرایی در فینال برای طلا می‌جنگددر مسابقات کشتی فرنگی، محمدهادی ساروی توانست با شکست رقیب فنلاندی خود به مدال برنز دست یابد. محمدرضا گرایی هم با راهیابی به فینال باید روز چهارشنبه به مصاف رقیب قدرتمند اوکراینی خود برود.

محمدرضا گرایی برنده مدال طلا المپیک توکیو شد در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، کاروان ورزشی ایران پس از مدال طلای جواد فروغی در تیراندازی، توسط محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی ایران به دومین مدال طلا دست یافت.03.به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به توکیو، علی هاشمی در دسته ۱۰۹ کیلوگرم بازی های المپیک توکیو به رقابت پرداخت و در حرمت دوضرب اوت شد و شانس مدال را از دست داد.محمدعلی گرایی (راست) در یازدهمین روز بازی‌های المپیک تا‍بستانی توکیو، رقابت‌ها در رشته کشتی فرنگی دنبال شد.

این مدال در کنار مدال برنز محمدهادی ساروی در کشتی فرنگی و مدال نقره سعید ملایی در جودو برای مغولستان، چهارمین مدال ورزشکاران ایرانی در المپیک توکیو است. محمدرضا گرایی، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم و دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان، در نخستین رویارویی خود مقابل جولیان هورتا از کلمبیا با حساب ۸ بر صفر پیروز شد.2021 خبرگزاری آناتولی فرهاد آریجان، ملی‌پوش ترکیه در رقابت‌های المپیک توکیو 2020 در رشته پارالل ژیمناستیک مدال برنز کسب کرد. این ملی‌پوش ایرانی ۲۵ ساله و اهل شهر شیراز، در دومین دیدار نیز در یک مصاف بسیار حساس، نزدیک و نفس‌گیر، در برابر فرانک استابلر از آلمان که دارنده ۳ طلای جهان است، با نتیجه ۵ بر ۵ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. عملکرد هاشمی به شرح زیر است:  حرکت یک ضرب: هاشمی به عنوان چهارمین وزنه بردار روی تخته آمد و در حرکت اول وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را مهار کرد. محمدرضا گرایی (دوبنده قرمز) در فینال المپیک توکیو محمدرضا گرایی سپس در دیدار نیمه نهایی مقابل راماز زویدزه از گرجستان، دارنده مدال‌ طلای جوانان جهان و نشان نقره مسابقات زیر ۲۳ سال جهان، به روی تشک رفت و با نتیجه ۶ بر ۱ پیروز شد. این ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران با این کامیابی، به مسابقه فینال صعود کرد. گرایی در مرحله نیمه‌نهایی در برابر تاماش لورینچ دارنده مدال‌های طلای جهان و نقره المپیک از مجارستان، به میدان رفت.

محمدرضا گرایی سرانجام در دیدار فینال دسته وزنی ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دیدار پرویز نازیبوف از کشور اوکراین رفت.  سیمون مارتیروسیان وزنه بردار ارمنستان در حرکت  دوم وزنه ۱۹۵ کیلوگرم را مهار کرد و رکورد یک ضرب المپیک را دو کیلوگرم شکست. محمدرضا گرایی این رویارویی حساس را با نتیجه ۹ بر ۱ با اقتدار به سود خود به پایان رساند و مدال طلا المپیک توکیو را به خود اختصاص داد.   لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران سنجاب پرنده محمد گرایی (دوبنده تیره)، کشتی‌گیر ایران در حال اجرای فن تماشایی"سنجاب پرنده" روی حریف خود از کرواسی در مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک توکیو. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران فرم نامطلوب علیرضا نجاتی فرنگی‌کار ایران در رقابت‌های المپیک نتوانست انتظارات را برآورده سازد و از صحنه رقابت‌ها حذف شد.  او در حرکت دوم دوباره پست وزنه ۲۲۶ کیلوگرم قرار گرفت که این وزنه را از پست سر انداخت. تصویری از پیکار او با حریف ارمنی (دوبنده قرمز) لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران فریاد شادی در این روزها رقابت‌های دو و میدانی در چارچوب مسابقات المپیک توکیو جریان دارد. محمدهادی ساروی در مرحله نیمه نهایی به مصاف آرتور آلکسانیان از ارمنستان که دارنده طلا و برنز المپیک و نیز ۳ نشان طلا و ۲ نقره جهان است، رفت.

یکی از پیکارهایی که روز یکشنبه (اول اوت) برگزار شد، پیکار زنان در رشته دو ۱۰۰ متر با مانع بود که با پیروزی جاسمین کاماچو کین از پوئرتو ریکو پایان یافت. تصویری از فریاد شادی او پس از کسب عنوان قهرمانی و مدال طلا. ۲- سیمون مارتیروسیان از ارمنستان با رکورد ۱۹۵ یک ضرب، ۲۲۸ دوضرب و مجموع ۴۲۳ کیلوگرم ( مدال نقره) رکورد یک ضرب المپیک را سه کیلوگرم شکست. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران شادی پروانه‌وار یکی از صحنه‌های تماشایی رقابت‌های زنان در رشته دو ۱۰۰ متر با مانع شادی"پروانه‌وار" مگن تاپر از جامائیکا بود که توانست مدال برنز را در این رقابت به دست آورد. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران کسب چهارمین طلا کائلب درسل، ستاره شنای آمریکا با شکستن رکورد المپیک در رشته ۵۰ متر شنای آزاد نه تنها قهرمان این پیکار شد، بلکه چهارمین مدال طلایی خود در المپیک توکیو را شکار کرد. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران موهایی که سیخ شده‌اند تصویری تماشایی از هارام وو از کره جنوبی در حین نمایشش در ماده پرش از تخته فنری ۳ متر. امین میرزازاده به لطف صعود میخان لوپز به فینال، از رقابت‌ها حذف نشد و از بخت کسب مدال برنز برخوردار ماند.

لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران در انتظار توپ صحنه‌ای از پیکار تیم‌های ملی‌ والیبال زنان ایتالیا (پیراهن آبی) و آمریکا. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران لحظه رهایی گوین بری، ستاره آمریکایی در ماده پرتاب چکش از ورزشکارانی است که از صحنه‌ رقابت‌های ورزشی برای پرداختن به موضوعات گوناگون اجتماعی استفاده می‌کند، از جمله تبعیض نژادی و نژادپرستی. بری عضو تیم ملی دو و میدانی آمریکا در بازی‌های المپیک توکیو است. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران قهرمانی تاریخی لامونت مارسل جیکوبز ایتالیایی (راست) قهرمان مرحله فینال دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد. او توانست در ۸۰/ ۹ ثانیه بر فرد کرلی از آمریکا پیشی گیرد. او که از سال ۲۰۱۵ در کشور آلمان پناهنده است، پس از حذف از رقابت‌های المپیک، گفت: «با توجه به شرایطی که داشتم، با افتخار از المپیک حذف شدم.

مدال طلا به مارسل جیکوبز، نقره به فرد کرلی و برنز به آندره گراس از کانادا رسید. جیکوبز نخستین مرد ایتالیایی است که توانسته قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک شود. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران بلندپروازی جیانمارکو تامبری از ایتالیا نیز توانست حرکاتی فوق‌العاده از خود به نمایش بگذارد. او و رقیب قطری‌اش توانستند از مانع ۲،۳۷ متری عبور کنند و اما در عبور از موانع بعدی ناکام ماندند و به این ترتیب هر دو مدال طلا گرفتند. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران ورزشکار باسابقه الیزابت زایتز یکی از امیدهای آلمان در رشته ژیمناستیک در بازی‌های توکیو بود.» در رشته تیراندازی، مهیار صداقت ملی‌پوش ایران در ماده وضعیت ۵۰ متر سه وضعیت، در مرحله مقدماتی در پایان در رتبه بیستم قرار گرفت.

پس از المپیک ۲۰۱۲ و المپیک ۲۰۱۶ ریو، این سومین بار بود که زایتز در بازی‌های المپیک حضور می‌یافت. تلاش‌های او برای کسب مدال اما در نهایت به نتیجه نرسید و او با کسب مقام پنجم بازی‌ها را به پایان رساند. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران چهره در قاب تصویری دیدنی از پی وی سیندو، بازیکن تیم ملی بدمینتون هند در حین پیکارش با حریف چینی که در نهایت با پیروزی و کسب مدال برنز برای سیندو همراه بود. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران رقابت دستان دوئل هوایی زنان ملی‌پوشان کره جنوبی و صربستان برای تصاحب توپ. لحظات تماشایی المپیک؛ از"سنجاب پرنده" تا خداحافظی حدادی و یاران خداحافظی حامد حدادی (راست) ملی‌پوش باسابقه ایران تمامی سعی خود را کرد، اما تلاش‌های او در همراهی تیم ملی بسکتبال ایران در نهایت ثمر بخش نبود.

ملی‌پوشان ایران در سومین بازی خود با نتیجه ۷۹ بر ۶۲ از فرانسه شکست خورده و المپیک را وداع گفتند. تصویر: حدادی پیروزی فرانسه را به توماس هورتل، بازیکن این کشور تبریک می‌گوید. در همین زمینه: .