محاکمه نتانیاهو همزمان با رایزنی‌ها برای تشکیل دولت آینده اسرائیل از سر گرفته شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

محاکمه نتانیاهو همزمان با رایزنی‌ها برای تشکیل دولت آینده اسرائیل از سر گرفته شد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آقای نتانیاهو که صبح روز دوشنبه برای شرکت در جلسه محاکمه‌اش وارد دادگاه شد در حالی به اظهارات دادستان اصلی پرونده گوش فراخواهد داد که همزمان چند کیلومتر آنطرف‌تر از دادگاه، رووین ریولین،‌ رئیس جمهوری اسرائیل رایزنی با روسای احزاب پارلمانی برای تشکیل دولت آینده این کشور را آغاز کرده است؛ گفتگوهایی که برای آینده سیاسی بنیامین نتانیاهو بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود.

لیکود، حزب راستگرای اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی ۲۳ مارس ۳۰ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را از آن خود کرد که برای تشکیل دولت کافی نیست. تحلیل‌گران معتقدند که به دلیل نبود رهبری واحد در تشکل‌های سیاسی مخالف بنیامین نتانیاهو، وی می‌تواند با حمایت شانزده نماینده احزاب تندرو، شش نفر از ائتلاف راست افراطی جریان «صهیونیسم مذهبی» بیشترین توصیه برای نامزدی تشکیل دولت را دریافت کند.

نامزد تعیین شده برای این منظور بیست و هشت روز فرصت خواهد داشت تا اعضای دولت خود را معرفی کند،‌ در غیر این صورت مهلت یاد شده از سوی رئیس جمهوری چهارده روز دیگر تمدید خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ايشالله محاكمه سختي بشه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محاکمه نتانیاهو هم‌زمان با گفت‌وگوها برای تشکیل دولت ائتلافی در اسرائیل | DW | 05.04.2021برای اولین بار در تاریخ اسرائيل، دادگاه رسیدگی به اتهامات نخست وزیر در حال برگزاری است. هم زمان رییس جمهور این کشور با رهبران احزاب در حال گفت‌وگو برای پیدا کردن راهی به منظور تشکیل یک دولت ائتلافی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ویروس کرونا و پیشنهاد محاکمه روحانی، قانون و فراقانون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا انتشار اوراق پرونده یا روند محاکمه و اجرای حکم محکومان به اعدام جرم است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وزیر کشور سابق ایتالیا به دلیل عدم پذیرش کشتی حامل پناهجویان محاکمه می‌شودمخالفت سالوینی با پهلوگیری این کشتی در یکی از بنادر ایتالیا باعث سرگردانی سرنشینان آن به مدت ۱۹ روز در آب‌های مدیترانه شد و حتی برخی از مهاجران از سر ناامیدی خود را به دریا انداختند. چنین چیزها رو فقط در یک کشور با صاحب و قانون میبینی برای انسان ها ارزش قائل شده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احمدی نژاد خواستار محاکمه مدیران نهادهای امنیتی شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »