محاصره امنیتی میدان الخلانی بغداد و بروز درگیری و تلفات

22/08/1398 12:37:00 ب.ظ

محاصره امنیتی میدان الخلانی بغداد و بروز درگیری و تلفات العربية

پس از محاصره میدان الخلانی در بغداد در روز سه‌شنبه از سوی نیروهای امنیتی، به گفته منابع آگاه، عناصر به گزارش العربیه، نیروهای امنیتی حاضر در نزدیکی میدان الخلانی بغداد، سه‌شنبه بعد از موضع گرفتن در نزدیک به میدان، اقدام به قرار دادن بلوک‌های سیمانی در این میدان و در پل السنک برای ممانعت از عبور تظاهرکنندگان کردند.

منابع امنیتی گفته‌اند، آتش‌سوزی در داخل ساختمانی در نزدکی میدان مزبور رخ داد و زد و خوردها میان تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی مشاهده شد. از سوی دیگر به گفته کنشگران مدنی، نیروهای امنیتی مستقر در میدان الخلانی با استفاده از گلوله‌های جنگی علیه تجمع معترضان حاضر در این میدان، سعی در مجبور کردن آنها به ترک این منطقه و بازگشت به میدان تحریر کردند که این امر بعد از بروز رویارویی و گریز فیمابین، از سوی تظاهرکنندگان پذیرفته نشد.

نارنجک‌های دودزا و گاز اشک‌آور این در حالی است که چند ساعت پیش، تلویزیون عراق از قول فرمانده عملیات بغداد، وقوع هر گونه برخورد میان نیروهای امنیتی و تظاهرگنندگان حاضر در میدان الخلانی را تکذیب کرد. او از اقدام معترضان در ممانعت از تعدی برخی از افراد به نیروهای امنیتی انتشار یافته در این مکان قدردانی کرد. به گفته فعالان، درگیری‌ها در میدان الخلانی همچنان ادامه دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

مراجعه بیش از ۲۰۰۰ بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوامراجعه بیش از ۲۰۰۰ بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی چند روز گذشته به دلیل بروز آلودگی هوا ۲۱۶۰ نفر به دلیل مشکلات قلبی و تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند.

مراجعه بیش از ۲۰۰۰ بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هواسخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی چند روز گذشته به دلیل بروز آلودگی هوا ۲۱۶۰ نفر به دلیل مشکلات قلبی و تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند.

شمار قربانیان درگیری‌های شیلی به بیش از ۲۰ کشته و نزدیک به ۲ هزار زخمی رسیدتا کنون بیش از ۸۰۰ پرونده نیز با موضوع شکنجه، تجاوز و ضرب و شتم معترضان توسط نیروهای امنیتی به دادگاه‌های این کشور فرستاده شده است.

اردبیل بیشترین آمار نزاع را در کشور داردبر اساس آمارهای استخراج شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور, بر حسب هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، به ترتیب استان‌های اردبیل، آذربایجان‌شرقی و البرز دارای بیشترین درصد نزاع و استان‌های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان دارای کمترین درصد نزاع در کشور گزارش شده است.

مدارس برخی شهرهای استان تهران در نوبت صبح و عصر تعطیل شداستاندار تهران از تعطیلی مدارس دبستانی و پیش‌دبستانی تهران، پیشوا، ورامین، قرچک و شهر در نوبت صبح و عصر در روز چهارشنبه خبر داد.

بازگشت آلودگی هوا به پایتخت: آماده‌باش اورژانس، تعطیلی مدارس ابتداییافزایش آلودگی_هوا، مدارس ابتدایی پایتخت و ۱۲ شهر دیگر استان تهران، مدارس کرج و اغلب دیگر شهرهای استان البرز را تعطیل کرد و مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی را به حالت آماده باش در آورد