فساد_مجلس

فساد_مجلس

مجمع تشخیص مصلحت تایید کرد: اموال مسوولان نظام محرمانه است

17/10/2021 04:11:00 ب.ظ

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تایید مصوبه محرمانه بودن اموال مسوولان نظام جمهوری اسلامی در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داده و گفته مجمع این مصوبه را با قید محرمانه تایید کرده است. اخبار_ایران فساد_مجلس

مجتبی یوسفی در مطلبی در صفحهتوییترخود نوشته است: «مصوبه جنجالی اخیر پس از تصویب در ⁧‫مجلس‬⁩ هشتم و رد در شورای نگهبان، طبق قانون در مجمع تشخیص مصلحت با قید محرمانه تایید شد. بر اساس قانون اساسی، تشخیص مصلحت میان نظرات مجلس و شورای نگهبان بر عهده مجمع است.»

ابراهیم رئیسی به مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت نرفت؛ دعوت‌شدگان سرگردان شدند هشدار بلینکن به پکن: حمله چین به تایوان، عواقب جدی برای این کشور به همراه خواهد داشت بایدن به پوتین در خصوص حمله احتمالی به اوکراین هشدار داد

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به تایید این مصوبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته: مجلس یازدهم برای محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه ای نداشته و نمایندگان در این خصوص تصمیمی نگرفته اند، این تصمیم مربوط به مجلس هشتم است و در فرآیند دیگری بررسی و تصویب شده است.

روز گذشته هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان گفت: در خصوص طرح رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان متن جدیدی به تصویب مجلس نرسیده و مصوبه فعلی نیز مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است.طبق اصل ۱۴۲قانون اساسی باید دارایی‌های رهبری، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت، توسط رئیس قوه قضاییه رسیدگی شود که بر خلاف حق، افزایش نیافته باشد. headtopics.com

با این حال، در چهار دهه گذشته هیچ گزارشی در این زمینه از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی به افکار عمومی ارایه نشده است. ادامه مطلب: ایران وایر »

نوازنده نابینا به کمک سگ راهنمای خود جهان را دوباره کشف می‌کند

آشنایی با سگ راهنمای نابینایان به نام «بولوت» و گذراندن آموزش‌های فشرده، امکان شناخت و کشف دوباره جهان را برای آهنگساز ساکن استانبول فراهم کرد.

یک سال حبس مجدد؛ تایید محکومیت نازنین زاغری در پرونده دوم | DW | 16.10.2021دستگاه قضایی جمهوری اسلامی محکومیت نازنین زاغری در پرونده دوم او را تایید کرد. دادگاه تجدیدنطر، بدون برگزاری جلسه رسیدگی، به حکم یک سال حبس و یک سال منع خروج از کشور صحه گذاشت. وکیل خانم زاغری گفت اقدام قانونی می‌کند. به 🥚م ول کن بابا جاسوس بوده دیگه دروازه_دانشگاه‌ها_را_باز_کنید دپوهنتونونو_دروازې_خلاصې_کړئ openuniversitydoors Support us, please antonioguterres US4AfghanPeace EUCouncil eucopresident Zabehulah_M33 IeaOffice suhailshaheen1 Haqani_Baqi N_M_Haqqani USEmbassyKabul

کمیسیون عالی انتخابات عراق: نتایج اولیه نهایی نیستکمیسیون عالی انتخابات عراق با بیان این که این کمیسیون نگفته که نتایج اولیه نهایی است، اعلام کرد که می‌توان علیه این نتایج اعتراض کرد.این کمیسیون شامگاه

توافق اولیه سبزها، لیبرالها و سوسیال دموکراتها برای تشکیل دولت جدید در آلماناولاف شولتس که به احتمال زیاد صدر اعظم آینده آلمان خواهد بود ضمن استقبال از این توافق، تصریح کرد که بر پایه این توافق، امکان تشکیل دولت فراهم شده است. دولت جدید یا حکومت جدید؟ آرزومندم تمایز بین دولت و حکومت برای تان مبرهن باشد.

افزایش ابتلا و مرگ‌ومیر سل در کشور/ ابراز نگرانی از کاهش تشخیص سلرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: شاهد افزایش ابتلا به بیماری سل و کاهش تشخیص آن هستیم. مرگ و میر ناشی از سل هم افزایش پیدا کرده که این موضوع یک نگرانی جدی است.

قوانین مربوط به ممنوع‌الخروجی نیازمند ساماندهی است/ می‌توان از طریق سامانه ثنا وضعیت خروج افراد از کشور را اعلام کردیک حقوقدان گفت: قطعاً با مدیریت دقیق و سریع به زودی شاهد ساماندهی مقررات و اجرای آن در زمینه ممنوع‌الخروجی‌ها خواهیم بود و برای تسریع در این امر تشکیل کارگروه تخصصی و تعیین مدت زمان بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

«تنها بله به‌معنای بله است»؛ پارلمان اسپانیا بحث در موضوع رضایت در رابطه جنسی را آغاز کردبر اساس این لایحه مواردی همچون ازدواج اجباری، ختنه، تنبیه جنسی و آزار و اذیت جنسی یک غریبه در خیابان نیز برای اولین بار در اسپانیا جرم محسوب می‌شود. سبک جواد خیابانی به اروپا هم نفوذ کرد نمودی از عقد شرعی اسلام که از ۱۴۰۰ سال پیش باید رعایت می گردید! این قانون، قضات را به اجرای عدالت قضایی نزدیک خواهد نمود. مطابق اصول حقوقی و موازین حقوق بشر، رضایت در برقراری رابطه جنسی، رضایت ناشی از اراده، اختیار و تصمیم قبلی است. رضایت در محل وقوع جنایت و تسلیم به جنایتکاران از ترس عواقب مقاومت و دفاع ماهیت تجاوز به عنف را عوض نمی‌کند.