مجمع ملی حزب دموکرات در ایالت ویسکانسین، جایی که پرزیدنت ترامپ هم در آن یک رویداد انتخاباتی برگزار کرده است، آغاز شد

28/05/1399 04:36:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ایالت ویسکانسین، که یکی از ایالت‌های سرنوشت‌ساز در انتخابات ریاست‌جمهوری است، شامگاه دوشنبه ۲۷ مرداد شاهد آغاز به کار مجمع ملی حزب دموکرات بود. این مجمع ملی به شکل مجازی در میلواکی، بزرگترین شهر ویسکانسین، انجام شده و برای چهار شب ادامه خواهد داشت.

ده‌ها تن از چهره‌های شاخص و برتر حزب دموکرات از جمله میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده، با پیام‌های ویدئویی از راه دور، در این مجمع شرکت کردند.

میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده، گفت: «سخنان یک پرزیدنت این قدرت را دارد که بازارها را جابجا کند، می‌تواند موجب شروع جنگ و یا آغازگر صلح باشد، می‌تواند فراخوانی برای خیرترین نیت‌های ما یا شرترین غرایز ما باشد. شما نمی‌توانید این شغل را با تقلب پیش ببرید. همان‌طور که پیشتر هم گفته‌ام، بودن در مقام ریاست جمهوری شما را عوض نمی‌کند، بلکه آن‌چه که هستید را نمایان می‌کند.»

در همین حال پرزیدنت ترامپ رویداد کارزار انتخاباتی خود را در ۱۴۰ کیلومتری شمال میلواکی، یعنی در شهر «آشکاش» ایالت ویسکانسین، برگزار کرد و دموکرات‌ها را به چالش کشید. پرزیدنت ترامپ گفت: «آن‌ها در حال ایراد سخنرانی‌های از پیش ضبط شده هستند. چه کسی می‌خواهد به سخنرانی از پیش ضبط شده میشل اوباما گوش کند؟ شما باید او را به محل سخنرانی ببرید. ولی این ما هستیم که سخنرانی واقعی را ایراد می‌کنیم.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

در حمله تروریستی گروه الشباب به یک هتل در سومالی دست‌کم ۱۶ تن کشته شدنددر حمله تروریستی گروه الشباب به یک هتل در سومالی دست‌کم ۱۶ تن کشته شدند گزارش‌ها حاکی است که ستیزه‌جویان هنگام حمله به هتل «الیت» در ساحل لیدو یک خودروی بمب گذاری شده را منفجر کرده و سپس با تیراندازی حمله مسلحانه خود را آغاز کردند.

پرونده بزرگ آزارجنسی کودکان در آلمان؛ والدینی که کودکان خود را معاوضه می‌کردند - BBC News فارسیمحاکمه یک سرآشپز در نزدیکی شهر کلن آلمان که متهم به آزار جنسی دختر خود و فیلم‌برداری و پخش آن در فضای مجازی است، آغاز شده است. این بخشی از یک پرونده بزرگ سوء‌استفاده جنسی از کودکان است که گفته شده بزرگترین پس از جنگ جهانی دوم است. پلیس آلمان می‌گوید یک شبکه بزرگ از بچه‌دوستان را شناسایی کرده که در شبکه‌های مجازی به سوء استفاده جنسی از کودکان می‌پرداختند.

یک واکسن چینی کرونا تا پایان امسال در دسترس عموم خواهد بودیک واکسن چینی کرونا تا پایان امسال در دسترس عموم خواهد بود لیو ژینگ‌ژن، مدیرعامل شرکت داروسازی دولتی «‌سینوفارم» در چین گفته است که واکسن کرونای ساخت این شرکت تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) به صورت تجاری در دسترس عموم خواهد بود.

کرونا در ایران؛ فوت 165 نفر طی یک روزکرونا در ایران؛ فوت 165 نفر طی یک روز ایران: با تشخیص قطعی 2247 مورد جدید، شمار افراد مبتلا به کووید-19 به 345 هزار و 450 نفر رسید

طی یک روز 4348 نفر در عراق به کرونا مبتلا شدند

کرونا در ایران؛ فوت 168 بیمار طی یک روزکرونا در ایران؛ فوت 168 بیمار طی یک روز