مجلس کودک همسری را ممنوع کند/ وام ازدواج منوط به سن رشد باشد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

نجفی توانا: *مجلس کودک_همسری را ممنوع کند *متاسفانه مجلس نتوانسته به صراحت حتی عربستان ممنوعیت قاطعی را در این زمینه پیش بینی کند *وام ازدواج منوط به سن رشد باشد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

علی نجفی توانا در گفت وگو با ایسنا، درباره افزایش ۴ برابری کودک همسری در برخی نقاط کشور به دنبال افزایش وام ازدواج، گفت: متاسفانه پدیده کودک همسری از پدیده‌های رایج در بسیاری از کشورهای خاورمیانه به ویژه کشورهای ایران، پاکستان، افغانستان و عراق است که با وصف وجود قوانین و تحول فرهنگی این پدیده کماکان رایج است.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: در کشوری مانند عربستان جالب این است که سن ازدواج زیر 16 سال ممنوع اعلام شده است. خوشبختانه در کشور ما قانون از ده‌ها سال قبل یک ممنوعیتی را پیش بینی کرد. طبق ماده 1041 قانون مدنی" عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن 13 سال تمام شمسی و پسرقبل از رسیدن به سن 15 سال تمام شمسی منوط به اذن ولی به شرط رعایت‌ مصلحت با تشخیص دادگاه صالح است.

نجفی توانا ادامه داد: این ازدواج ها که بنا به مصالح اجتماعی و اقتصادی و سنتی ایجاد می شود، مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. یکی از معضلات آن این است که با توجه به اینکه به هر حال این دختر در این شرایط تحت یک ازدواج تحمیلی و ناخواسته قرار می گیرد و یا به افراد ثروتمند فروخته می شود، اثر سختی بر روحیه و روان دختران ایجاد می کند و این اثر به نوعی باعث ایجاد مشکلات مختلف رفتاری برای این دختران می شود.

نجفی توانا افزود: مشکلی که اخیرا ایجاد شده در رابطه با بحث افزایش وام ازدواج است؛ به نظرم موسسات مالی و بانک ها باید با یک دقت قانونی و عرفی نسبت به این ازدواج ها برخورد کرده و نباید با دادن وام موافقت کنند؛ زیرا دادن وام باید تحت یک شرایطی باشد. باید دخترانی که پایین تر از سن رشد هستند ولی آنها متقاضی وام باشد و در اینجا تنها موافقت زوج و زوجه کافی نیست. به نظرم بهتر است که ارایه وام ازدواج منوط به سن رشد باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مرحبابااین راهکارها؟؟ !

ضایع شدن حق زنان در قانون در اینجا عادیه 🤨

احمق هایی که ملت را به فحشا کشاندند حرف از کودک همسری میزنند در حالی که ناموسشان جای دیگری سرش گرم است دیدیم_که_میگیم

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

منوچین: اگر ایران شروط ما را بپذیرد تحریم‌ها را برمی‌داریم | DW | 14.12.2019استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در دوحه قطر اعلام کرده است که اگر ایران شروط آمریکا را بپذیرد این کشور حاضر است تحریم‌های اعلام شده را بردارد. او درباره جزئیات شروط آمریکا توضیحات بیشتری نداده است. بوی نرمش قهرمانانه جدید میاد هرگونه مذاكره با رژيم ضد بشري،فاسد،اليگارشي،بنيادگرا وكودك كش خيانت به انسانيت است متعجبم، که چرا کسانی به این آقایان مشاوره درست حسابی نمی دهد که ج.ا ،حاضر است تمام مردمش را بکشد ولی شروط آمریکا را نپذیرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مقتدی صدر صفحه فیسبوک خود را بسترهبر جریان الصدر عراق صفحه فیسبوک خود را پس از انتشار کلمه «الوداع»، آن را بست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برداشت‌تان را از فقر و محرومیت تغییر دهید، اینجا بلوچستان است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زیان‌ خودروسازها را با افزایش قیمت جبران می‌کنند/ دولت به نظرات تشکل‌ها توجه نمی‌کنددبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در گزارش سال 91 آمده است که این دو خودروساز زیان‌های خود را پنهان می‌کنند به‌طوریکه در سال گذشته وقتی پرده‌ها کنار رفت ضرر و زیان‌های جدیدی پیدا شد و حال آقایان می‌خواهند در یک شب آن را با افزایش قیمت خودرو جبران کنند، بعد هم دو سه نفر مدیرعامل و عضو هیات مدیره را بازداشت می‌کنند و می‌گویند همه چیز تمام شده است .
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اشتری:‌ دشمنان در حوادث اخیر پروژه کشته سازی را پیش گرفتندفرمانده نیروی انتظامی به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: فرمایشات ایشان بسیار حکیمانه بود به طوری که سبب آرام شدن کشور و جدا شدن صف مردم از اغتشاشگران شد. بابا دشمن شناس،عند شبکه کشف کن،کنترلر باهوش،تودیگه کی بودی؟ به کدامین گناه کشتید؟؟؟ شبکه‌های اجتماعی رو 'کنترل' کنی؟ :)) به قول دکتر سکویی، ای بی پدر مادرا از کجا اومدند؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارتش ملی لیبی مخازن تسلیحات و پهپادهای ترکیه در مصراته را منهدم کردنیروی هوایی ارتش ملی لیبی شامگاه جمعه 13 دسامبر 2019 مخازن اسلحه، مهمات، تجهیزات نظامی و پهپادهای کشورهای عربی باید مناقشات را بین خودشان حل کنند. مسائل داخلی آنها به ما ربطی ندارد. رژیم حاکم در ایران بدون اجازه مردم در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می کند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »