مجلس خبرگان در بیانیه‌ای مردم معترض را خرابکار، آشوبگر و فرصت‌طلب نامید

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

یک هفته پس از آغاز اعتراضات_سراسری که به گفته یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران ۲۸ استان ایران را دربر گرفت و در جریان سرکوب آن صدها تن از مردم معترض کشته و زخمی شدند، مجلس_خبرگان با صدور بیانیه‌ای معترضان را «خرابکار، آشوبگر و فرصت‌طلب» خواند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در این بیانیه که به امضای احمد جنتی، رییس ۹۳ساله این مجلس و دبیر شورای نگهبان، منتشر شد، آمده است: «در روزهای گذشته شاهد ناآرامی‌ها و آشوب عده‌ای فرصت طلب به بهانه اعتراض به اجرای طرح مدیریت سوخت بودیم که مطالبه به حق مردم و شهروندان شریف کشورمان را به اغتشاش کشانده و با سلب امنیت و آسایش مردم، صحنه‌های خشونت آمیزی را رقم زدند که به هیچ وجه مورد تایید مردمی که صرفا مطالبه رسیدگی مسئولان به مشکلات اقتصادی و معیشتی خود را داشتند نبود.

مجلس خبرگان براساس قانون اساسی فعلی وظیفه تعیین رهبر و نظارت بر اقدامات وی را بر عهده دارد. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، طی دو سخنرانی خود در یک هفته گذشته ابتدا مردم معترض را «اشرار» نامید و بر عدم عقب‌نشینی از افزایش قیمت بنزین تاکید کرد و در سخنان دیگری، اعتراضات سراسری را «اقدام امنیتی دشمنان» توصیف کرد و گفت: «دوستان و هم دشمنان بدانند ما در عرصه‌ جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز، کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود.

بیانیه مجلس خبرگان همچنین از اعتراضات سراسری به عنوان «آشوبگری عناصر فتنه‌گر و فریب خورده» نام برد و اعلام کرد که «هرگونه آشوب طلبی و تعرض به اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن قرآن و تخریب اماکن مذهبی را به شدت محکوم می‌کند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بیچاره پوشکشو خراب کرده از ترس

اميدوارم به زودي شاهد ضجه زدنت زير لگد مردم باشيم

گوه خوردی

این هنوز زندن

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سقوط ۶ پله‌ای فوتبال ایران در رده‌بندی فیفا/ ژاپن جای ایران در صدر آسیاتیم ملی ایران پس از هشت سال رتبه یک آسیا را از دست داد بعد از پایان دیدارهای ملی، رده‌بندی فیفا در ماه نوامبر مشخص شد و بر این اساس تیم ملی ایران بعد از شکست ناامیدکننده برابر عراق با ۶ پله سقوط به رده ۳۳ رسید و بعد از هشت سال صدر آسیا را از دست داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«ایران درباره منبع آثار اورانیوم در یک سایت اعلام نشده توضیح دهد»آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران خواست تا درباره آثار اورانیوم کشف شده در یک سایت اعلام نشده خود توضیحاتی ارائه دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک هفته با اعتراضات به گران شدن بنزین در ایراناز روز جمعه گذشته و پس از اجرایی شدن طرح جدید سهمیه بندی بنزین و افزایش سه برابری قیمت آن، شهرهای مختلف ایران شاهد ناآرامی و تظاهرات اعتراض آمیز بود؛ تظاهراتی که در بسیاری نقاط به خشونت کشیده شد. قطع اینترنت و عدم پوشش کامل خبرهای اعتراضات بوسیله رسانه‌های داخل ایران، باعث شده ابعاد آنچه روی داده کاملا مشخص نباشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ماریا زاخارووا: آمریکا را مسئول ناآرامی‌های اخیر در ایران دانستروسیه: آمریکا مسئول ناآرامی‌های اخیر در ایران است ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه: اظهارات پمپئو درباره ایران، ریاکارانه و شوکه‌کننده است زیرا اتفاقات این چند روز در ایران نتیجه اقدامات ایالات متحده است دولت روسیه گفت چرا آمریکا قیمت بنزین رو زیاد کرد،چرا آمریکا فقر و بیکاری و اختلاس و دزدی رو رواج داد،چرا آمریکا آغا زاده با پولهای نفت بوجود اورده کثیف تر از روسیه شماها، که زیر چتر شین اینام مردم اصفهانن:
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سعودی: ایران درآمدهای حاصله از توافق برجام را براى تنش‌آفرینی در منطقه صرف كردهیئت سعودی در آژانس جهانی انرژِی هسته‌ای روز پنجشنبه تاکید کرد ایران از درآمدهای اقتصادی ناشی از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات در ایران: گفتگو با یکی از مهندسان پیشین پروژه اینترنت ملی ایراناعتراضات در ایران: گفتگو با یکی از مهندسان پیشین پروژه اینترنت ملی ایران
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »