مبادله واکسن کرونا بین اسرائیل و فلسطینی‌ها | DW | 18.06.2021

28/03/1400 08:16:00 ب.ظ

اسرائیل بیش از یک میلیون دوز واکسن کرونای بیون‌تک-فایزر را به تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری می‌دهد. در عوض قرار است واکسنی که شرکت فایزر در پائیز امسال به فلسطینی‌ها می‌دهد به اسرائیل تحویل داده شود.

اسرائیل بیش از یک میلیون دوز واکسن کرونای بیون‌تک-فایزر را به تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری می‌دهد. در عوض قرار است واکسنی که شرکت فایزر در پائیز امسال به فلسطینی‌ها بدهد به اسرائیل تحویل داده شود. محافل دولتی اسرائیل گفتند این واکسن‌ها برای فلسطینی‌ها"هدیه نیست".

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید تحویل بین‌المللی واکسن بیون‌‌تک-فایزر به فلسطینی‌ها برای پائیز سال جاری برنامه‌ریزی شده است. حال گفته می‌شود این واکسن‌ها به اسرائیل ارسال خواهند شد.

مبادله واکسن بین اسرائیل و فلسطینی‌ها تحت فشار دولت آمریكا عملی شده است. برنامه مبادله واکسن در دوره بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر قبلی اسرائیل آماده شده اما تا کنون عملی نشده بود. طبق داده‌های وزارت بهداشت اسرائیل تا کنون به بیش از نیمی از اهالی این کشور هر دو دوز واکسن کرونای بیون‌تک-فایزر تزریق شده است.

در سرزمین‌های فلسطینی ولی حتی پنج درصد از بزرگسالان نیز تا کنون واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند. سازمان عفو بین‌الملل اسرائیل را متهم کرده است که فلسطینیان را در واکسیناسیون به حال خود رها کرده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حمله اسرائیل به محل تردد فرماندهان حزب‌الله لبنان در یک پایگاه مرزی سوریهمنابع رسانه‌ای سوریه، روز پنجشنبه 17 ژوئن از بمباران سنگین یک پایگاه نظامی سوری در منطقه القنیطره توسط اسرائیل خبر دادند؛ پایگاهی نظامی که گفته می‌شود محل

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه/ به صدا در آمدن آژیر خطر در جنوب فلسطین اشغالی/ اعلام آماده باش در ارتش اسرائیل- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimحمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۴ مرتبه پایگاه‌های مقاومت فلسطین در بیت لاهیا واقع در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.چ برخی منابع خبری نیز از شنیده شدن صدای انفجار در شهر عسقلان در فلسطین اشغالی خبر دادند برخی منابع دیگر نیز از سرنگونی کواد کوپتر رژيم صهیونیستی از سوی گردان‌های القسام خبر دادند القسام بزن تمومش کن توبه گرگ، مرگه

روستایی در میانمار در بحبوحه افزایش خشونت‌ها به آتش کشیده شدساکنان روستایی در میانمار تایید کردند که نیروهای دولتی بخش زیادی از روستای آن‌ها را به آتش کشیده‌اند. با این حال رسانه‌های تحت کنترل دولت مدعی شدند که «تروریست‌هایی» که نیروهای مسلح در پی آن‌ها بودند این اقدام را انجام دادند. Hi dear humans, we are being slaughtered for last 5 decades and we are in a meaningless war, please support us in the compaign of StopAfghanWar wish your nations not to caught in such a bad condition, thanks in advance for your humanitarean support that rise our voice/screams!

دو کشتی ایرانی در آب‌های اطلس؛ مکران و سهند در حال حرکت به سمت سوریه

واعظی: نامزدها به جای توهین به ترامپ به دولت توهین کردند | DW | 17.06.2021رئیس دفتر روحانی با انتقاد از 'سیاه‌نمایی' کاندیداها علیه دولت، ابراز امیدواری کرده که مردم پس از انتخابات متوجه واقعیت‌ها شوند. او گفت، 'کاش زاکانی و جلیلی انصراف نمی‌دادند تا معلوم می‌شد چقدر وزن و رأی دارند'. دولت بیستر از ترامپ به ایران خیانت کرده و....

سفیر اسرائیل در سنگاپور: تلاش می‌کنیم تا با کشورهای مسلمان‌نشین جنوب‌شرق آسیا ارتباط برقرار کنیمسفیر اسرائیل در سنگاپور در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت که کشورش تمام تلاش خود را خواهد کرد تا رابطه دیپلماتیک با کشورهای اکثریت مسلمان نشین جنوب شرق آسیا برقرار کند.