مایک پمپئو: دولت چین مرتکب بزرگترین نقض حقوق بشر در قرن حاضر شده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مایک پمپئو: دولت چین مرتکب بزرگترین نقض حقوق_بشر در قرن حاضر شده است وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به موارد نقض حقوق بشر توسط دولت چین و زیر پا گذاشتن حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی ساکن در ژین‌ژیانگ گفت، خطر بزرگی مردم آن منطقه را تهدید کرده و می‌کند.

با اشاره به موارد نقض حقوق بشر توسط دولت چین و زیر پا گذاشتن حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی ساکن در ژین‌ژیانگ گفت، خطر بزرگی مردم آن منطقه را تهدید کرده و می‌کند.

مایک پمپئو در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز و در پاسخ به پرسشی درباره تحریم‌های اخیر واشگتن بر یک نهاد دولتی و دو مقام فعلی و سابق چین به دلیل نقض جدی حقوق بشر گفت،وی افزود: «کاری که ما سعی کردیم انجام دهیم این است که برای چین روشن کنیم اگر می‌خواهد در سطح جهانی حضور داشته باشد، نمی‌تواند چنین رفتاری داشته باشد. برای همین، تحریم افراد و شرکت‌های دخیل در این مساله را آغاز کرده‌ایم.»

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تحریم اخیر شرکت دولتی تولید و عمران ژین‌ژیانگ توسط دولت آمریکا گفت: «ما به شرکت‌های آمریکایی گفته‌ایم به شدت مراقب باشند و فکر نمی‌کنم هیچکدام آنها بخواهند با آن چه در جریان است مرتبط باشند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعویق زمان کنکور ضروری است/ دورۀ پیگیری مشکلات اقتصادی مردم آغاز شده استقالیباف: تعویق زمان کنکور ضروری است متاسفانه به وعده‌های داده شده دربرگزاری کنکور دکتری عمل نشد بی‌توجهی‌های تاسف آوری در برگزاری آن کنکور وجود داشت این کوتاهی‌ها،نگرانی مردم درخصوص برگزاری کنکور سراسری را بیشتر کرده سلامت دانش آموزان خط قرمز مجلس است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ ممکن است تیک‌تاک را در آمریکا ممنوع کند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است می‌خواهد اپلیکیشن چینی تیک‌تاک را در این کشور ممنوع کند. مقام‌های امنیتی آمریکا پیشتر نسبت به امنیت اطلاعات کاربران در اپلیکیشن تیک تاک ابراز نگرانی کرده بودند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ در فلوریدا: بهترین راه مقابله با ویروس کرونا احساس مسئولیت است🔺پرزیدنت ترامپ در فلوریدا: بهترین راه مقابله با ویروس کرونا احساس مسئولیت است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دیداری با فرماندار ایالت فلوریدا و دیگر مقامات این ایالت گفت آمار ابتلا و بستری در پی ویروس کرونا پایین آمده و کمتر هم می‌شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حبس کیوان صمیمی ناعادلانه است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۴۱ سال جدال؛ چرا قوه قضاییه دنبال محدود کردن استقلال کانون وکلا است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دشمن از تدابیر رهبر انقلاب گیج شده استنماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار با کارکنان این نهاد گفت: در ۴۰ سال گذشته این شورا خدمات بسیار ارزنده ای داشته و با روحیه انقلابی کارهای منحصر به فرد و بزرگی را انجام داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »