مایک پمپئو: ما به منظور کمک به ایجاد یک عراق مستقل، آزاد، و توانا در آن کشور حضور داریم

24/07/1399 08:26 ب.ظ

مایک پمپئو: ما به منظور کمک به ایجاد یک عراق مستقل، آزاد، و توانا در آن کشور حضور داریم وزیر خارجه آمریکا روز ۲۳ مهر ماه در جریان کنفرانسی خبری گفت: «ما از این بابت که عراقی‌ها برای افزایش امنیت تیم‌ ما در آن‌جا اقدامات بیشتری انجام می‌دهند، خوشحالیم.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه در جریان کنفرانسی خبری گفت: «ما از این بابت که عراقی‌ها برای افزایش امنیت تیم‌ ما در آن‌جا اقدامات بیشتری انجام می‌دهند، خوشحالیم.

» مایک پمپئو افزود: «شماری از شبه‌نظامیان خودسر هستند که حالا وعده داده‌اند حاکمیت ملی مردم عراق را نقض نکنند و دیپلمات‌های آمریکایی را، که برای کمک به مردم عراق آنجا هستند، هدف قرار ندهند.»وضعیت عراق گفت

: «ماموریت ما واضح است. ما آن‌جا هستیم که بکوشیم و به ایجاد یک عراق دارای حاکمیت، مستقل، آزاد، و توانا - با اقتصادی توانا و مجموعه منابعی توانا - کمک کنیم. این همان چیزی است که مردم عراق می‌خواهند.» مایک پمپئو تاکید کرد: «من فکر می‌کنم مردم عراق به فعالیت‌های شریرانه‌‌ای که ایرانی‌ها در آن دست دارند، از جمله [فعالیت‌های انجام شده] از طریق گروه‌های نیابتی - که حالا اعلام آتش‌بس کرده‌اند - پی برده‌اند. به نظر من مردم عراق فهمیده‌اند چه کسی نیروی خوبی در منطقه است و ما هر‌ آن‌چه در توان داریم برای ادامه حمایت از حاکمیت و اقتدار عراق انجام می‌دهیم.»

پیشتر و همزمان با افزایش حملات موشکی در بغداد، رسانه های خبری به نقل از مقام های آمریکایی و عراقی

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

عراق تا از گروههای تروریستی رژیم آخوندی پاک نشه آزاد هم نمیشه این گروههای تروریستی رو باید نابود کرد عراق را نبايد مثل اوباما براي جمهوري اسلامي خالي كرد عراق را گرفته اید یعنی خاور میانه تو دستای شماست ، . بعد از ویرگول کلمه 'و' اشتباهه. لطفا کسی رو استخدام کنین که قواعد فارسی رو بلد باشه.

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.

گرانی افسارگسیخته و افزایش ارزش دلار از یک به ۳۲ هزار تومان؛ ده سال است که دولت ایران یارانه نقدی به مردم را ثابت نگه داشته استگرانی افسارگسیخته و افزایش ارزش دلار از یک به ۳۲ هزار تومان؛ ده سال است که دولت ایران یارانه نقدی به مردم را ثابت نگه داشته است به تو چه؟ کدوم گرونی؟؟؟؟ چرا شعر میگی برا خودت بگو تورم لعنت خدا بر مموتي و كروبي كه اين يارانه رو باب كردند و باعث بيچارگي مردم شدند

کدام یک از رفتارهای ماموران امنیتی در حین بازجویی غیرقانونی است؟اینا که همه رو انجام میدن پیش کی بری شکایت کنی صدای دادخواهی پیش کی بلند کنی این همه اعتراف اجباری رو با همین روشها از آزادی خواهان میگیرن

ایران را به عربستان ترجیح می‌دهم؛ پاسخ جنجالی یک سیاستمدار لبنانی در مصاحبه زندهنگار_مرتضوی شونه

یک متهم پرونده فساد بانک سرمایه از اسپانیا به ایران 'مسترد شد' - BBC News فارسیبه گزارش تلویزیون دولتی ایران علیرضا حیدرآبادی از متهمان پرونده فساد بزرگ در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان از اسپانیا به ایران مسترد شده است. به چی به ارزه اینهمه تلاش برای کلاه گزاری یاکلاه برداری. بیشترمردم ایران دنبال یه فرصتیم یه موقعیت برامون فراهم شه ازساعت اول کسب پست جدیدپردرآمدثانیه ای ازدست نمیدم تابخوان عوضمون کنن نصف ایرانوچاپیدیم یکی میشه خاوریها یکی میشه این بدشانس که سوارشترسگ میگیرهش هردم ازین باغ بری میرسد ،تازه تر تازه تری میرسد،بله دوستان شاه دزدبود This is not only a war waged against Armenia and Artsakh but a war against the entire civilized world. Artsakh is now fighting against international terrorism. StopAliyev RecognizeArtsakh StopAzerbaijaniAggression

قالیباف: رسیدگی به مشکلات محرومان از اولویت های مجلس استرییس مجلس در سفر به خاش سیستان و بلوچستان: رسیدگی به مشکلات محرومان و توجه به نیازهای مردم مرزنشین و مستضعفان خاش سیستان و بلوچستان از اولویت‌های مهم مجلس است رئیس طویله آخوندهای جنایتکار خود و دیگر دژخیمان سپاه پاسداران جنایتکار مردم را به این روز انداختن و خودش و پسر دزد و بی ناموسش در استرالیا برج و آسمان خراش دارد ای تف🤮🤮🤮🤦‍♂️ به شیوه گزارش فردوسی پور: چه میکنه قالیباف با بیت المال و تبلیغات زود هنگام ریاست جمهوری خب خدا را شکر مشکل سیستان و بلوچستان هم حل شد ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، از اقدامات دولت عراق برای حفاظت بیشتر از سفارت آمریکا در بغداد در برابر شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران، ابراز خرسندی کرد و هدف از حضور آمریکا در آن کشور را کمک به برآورده شدن خواست مردم عراق و ایجاد یک عراق مستقل و توانا، دانست.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه در جریان کنفرانسی خبری گفت: «ما از این بابت که عراقی‌ها برای افزایش امنیت تیم‌ ما در آن‌جا اقدامات بیشتری انجام می‌دهند، خوشحالیم.»

مایک پمپئو افزود: «شماری از شبه‌نظامیان خودسر هستند که حالا وعده داده‌اند حاکمیت ملی مردم عراق را نقض نکنند و دیپلمات‌های آمریکایی را، که برای کمک به مردم عراق آنجا هستند، هدف قرار ندهند.»وضعیت عراق گفت

: «ماموریت ما واضح است. ما آن‌جا هستیم که بکوشیم و به ایجاد یک عراق دارای حاکمیت، مستقل، آزاد، و توانا - با اقتصادی توانا و مجموعه منابعی توانا - کمک کنیم. این همان چیزی است که مردم عراق می‌خواهند.»

مایک پمپئو تاکید کرد: «من فکر می‌کنم مردم عراق به فعالیت‌های شریرانه‌‌ای که ایرانی‌ها در آن دست دارند، از جمله [فعالیت‌های انجام شده] از طریق گروه‌های نیابتی - که حالا اعلام آتش‌بس کرده‌اند - پی برده‌اند. به نظر من مردم عراق فهمیده‌اند چه کسی نیروی خوبی در منطقه است و ما هر‌ آن‌چه در توان داریم برای ادامه حمایت از حاکمیت و اقتدار عراق انجام می‌دهیم.»

پیشتر و همزمان با افزایش حملات موشکی در بغداد، رسانه های خبری به نقل از مقام های آمریکایی و عراقی

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به رهبران عراق هشدار داد که اگر برای توقف حملات به مراکز نظامی و دیپلماتیک آمریکا کاری نکنند، سفارت آمریکا تعطیل خواهد شد.که اقدامات شبه‌نظامیان قانون‌شکن مورد حمایت ایران، همچنان بزرگترین مانع برقراری ثبات در عراق است.