ماه سرنوشت برای بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا

13/03/1399 10:08:00 ب.ظ

ماه ژوئن برای بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا و کابینه اش حیاتی و سرنوشت ساز است. این دولت باید در مذاکرات پسابرکسیت به توافق با کمیسیون اروپا برسد. توافق هایی که تا امروز بسیار بعید و دور از دسترس قراردارند.

ماه ژوئن برای بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا و کابینه اش حیاتی و سرنوشت ساز است. این دولت باید در مذاکرات پسابرکسیت به توافق با کمیسیون اروپا برسد. توافق هایی که تا امروز بسیار بعید و دور از دسترس قراردارند. ژوئن، ماه جاری میلادی، یکی از تعیین کننده‌ترین دوران برای بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا است.

او که یکی از اصلی‌ترین «معماران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا» است باید بار دیگر در مذاکره با اتحادیه اروپا به توافق‌های نهایی برای «پسابرکسیت» در ماه دسامبر دست پیداکند.

هدف اصلی دوران گذار که از ۳۱ ژانویه آغاز و قراراست در پایان دسامبر نهایی شود، این بود که هر دو طرف با اطمینان بتوانند در مورد روابط آینده خود مذاکره کنند. بدون اینکه وضعیت شهروندان و مشاغل و اقتصاد دچار بحران شود.

با این حال گزارش‌ها از مذاکرات در هفته‌های اخیر به هیچ عنوان دلگرم کننده نیستند و گفته می شود هنوز فصل مشترکی ایجاد نشده است. کرونا مانع بزرگ مذاکرات پسابرکسیت همه گیری ویروس کرونا هم به پایان بحران کمکی نکرده است. headtopics.com

kickexcom KickEcosystem

یه سؤال نه چندان مرتبط! پوند قبل از برگزیت هم در بریتانیا رسمیت داشته؟ یعنی پوند فقط استفاده داخلی داشته و یورو در مبادلات و هم در داخل استفاده میشده؟

ابتدا، چندین هفته بدلیل شیوع بحران کرونا مذاکرات متوقف شد و سپس در ماه مه بصورت آنلاین و اینترنتی از سرگرفته شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

ایران برای مدت دو ماه از ارائه گذرنامه به سیروس عسگری خودداری کرده بودایران برای مدت دو ماه از ارائه گذرنامه به سیروس_عسگری خودداری کرده بود سی‌بی اس نیوز به نقل از گزارش‌هایی از داخل ایران اعلام کرد که روند اخراج عسگری از ایالات متحده هم‌اکنون در حال اجرا است و او ممکن است روز چهارشنبه به ایران بازگردد.

افزایش ارزش صادرات صنایع خودروسازی ترکیه در ماه مه

بازداشت ٤١ شهروند کرد طی یک ماه در ایران

اسپانیا پس از سه ماه یک روز بدون قربانی کویید-۱۹ را پشت سر گذاشتدولت پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا با اعمال یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قرنطینه‌های جهان، اکثریت قریب به اتفاق مردم این کشور را برای هفته‌ها خانه‌نشین کرد. قرار است برنامه چند مرحله‌ای بازگشت به زندگی عادی، در اول ژوئیه (یک ماه دیگر) به پایان رسد. چه عجب 🤩 *بدون ( ' بدن ' قربانی کویید۱۹راپشت سر گذاشت) یعنی چی دقیقا ؟؟؟ مگه اخبار رو نمیخونی ؟؟؟ خیلی داری اشتباه میزنی دادا .

مساجد عربستان سعودی پس از دو ماه به روی نمازگزاران باز شد

وزیر کشور ایران از کشته شدن حدود ۲۲۵ نفر در حوادث آبان ماه خبر داداین برای نخستین بار است که یک مقام رسمی ایران از شمار تقریبی کشته شدگان ناآرامی‌های آبان ماه سخن می‌گوید؛ حال آنکه هنوز هیچ فرد یا نهادی به عنوان مسئول اصلی این کشتار بی سابقه معرفی نشده است. خاک تو سرتون با این خبر کار کردنتون مادران داغ دیده میداند شمار کشته ها رو دستشون درد نکنه بالاخره آمار رو اعلام کردن