مادرم را در سلولم خاک کردم؛ شکنجه با رنج مرگ عزیزان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خودکشی پدر امیرحسین_مرادی، افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داده است. برخی به یادآورده اند که درزمان بازداشت و سلول_انفرادی، چطور بازجویان آنها را با دادن خبر دروغ مرگ عزیزانشان درهم شکسته‌اند. گزارش نیلوفر رستمیniloufarrostam1 👇 آن_سوی_خبر اطلاع_رسانی

مهناز محمدی در توضیح بیشتر این نمایش دروغین به «ایران‌وایر» می‌گوید: «یک بار بازجویم کپی شناسنامه برادرم را جلوی رویم گذاشت. برادرم آن زمان دبیر آموزش و پرورش بود. گفت این برادر تو است؟ گفتم بله، این دست شما چه کار می‌کند؟ گفت به آن هم می‌رسیم. کمی بعد گفت برادرت الان این‌جا بود، پدرت مرده است. بعد هم خودکار و کاغذی به من داد و گفت بیا درباره کارهایت بنویس تا فردا صبح اجازه بدهیم با ماموران به مراسم خاک‌سپاری پدرت بروی.

پدر مهناز محمدی هم چند سال پیش فوت کرد. او در میانه حرف‌هایش بغض می‌کند و می‌گوید هیچ‌گاه آن روزها یادش نمی‌رود. این مستندساز برای دومین بار در تیرماه ۱۳۹۰ توسط حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد و ۲۸ روز را در بند «دو الف» تحت نظارت سپاه پاسداران گذراند. او آبان ۱۳۹۲ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «محمد مقیسه» به اتهام‌های «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس محکوم شد. این حکم عینا در دادگاه تجدیدنظر مورد تایید قرار گرفت.

اما سعید ملک‌پور فقط تهدیدهای از دست دادن مادر و خواهرش را تحمل نکرده بلکه در روزهایی که در سلول انفرادی بوده، پدرش فوت کرده اما حتی اجازه حضور در مراسم خاک‌سپاری او را نداشته است. بدتر از همه این که ۴۰ روز پس از مرگ پدرش خبر فوت او را شنیده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمیب مغزخوار در آب لوله کشی شهری در تگزاس جان یک کودک را گرفتحرکت این موجود تک‌یاخته‌ای در بدن موجب بروز التهاب حاد پرده‌های مغز و نخاع شده و در ۹۵ درصد موارد، ظرف چند روز منجر به مرگ می‌گردد. این خبرا و نزنید فردا آخوندا یاد میگیرن آبها رو آلوده میکنن ما که تو خونمون دستگاه تسفیه آب داریم که ویروس‌ها رو نابود میکنه معلوم نیست تا به حال چند نفر تو مناطق محروم کشور خودمون از این آمیب فوت کرده باشن؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پدرم اموالش را به نام برادر بزرگم کرده چه‌طور سهم خود را مطالبه کنیم؟خورد رفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ارتش آذربایجان نظامیان ارمنی را در مسیر آغدره-ترتر محاصره کردوزارت دفاع ملی آذربایجان اعلام کرد که ارتش آذربایجان نظامیان ارمنی را در مسیر آغ‌دره-ترتر تحت محاصره خود قرار داده است. - خبرگزاری آناتولی تا زمانیکه یک بسیج عمومی در جبهه ها تشکیل نشده پیشرفت آنچنانی صورت نخواهد گرفت. دولت آذربایجان باید فراخوان عمومی برای حضور در جبهه ها بدهد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بریتانیا 'امکان فرستادن پناهجویان به جزیره‌ای در اقیانوس اطلس را بررسی کرده' - BBC News فارسیوزیر کشور بریتانیا از مقام‌های مهاجرتی خواسته امکان عملی و حقوقی انتقال پناهجویان به سرزمین‌های تحت قیمومیت بریتانیا در خارج از خاک اصلی این کشور را بررسی کنند. جزیره اسنشن که در این طرح پیشنهاد شده یکی از جزایر برون‌مرزی بریتانیا در جنوب اقیانوس اطلس است که حدود هشت هزار کیلومتر با این کشور فاصله دارد. آشویتس! بهاره جان یادت برای پناهجوهای که از مرز مکزیک میخواستن وارد آمریکا بشن خودت را جررررر میدادی که ترامپ فلان و بهمان است به جزیره ناپلون خواهد فرستاد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران اجازه استقرار تروریست ها در مناطق همجوار مرزهای شمالی خود را نمی دهدسخنگوی وزارت خارجه: ایران به هیچ وجه اجازه نخواهد داد که گروه‌های تروریستی، مناطق همجوار مرزهای شمالی ما را به کانون تهدید علیه امنیت ملی کشورمان تبدیل کنند، انتقال درگیری‌ها به قفقاز فجایعی به مراتب بزرگتر از مناقشه قره‌باغ برای منطقه به دنبال خواهد آورد شما اجازه ندید مردم گرسنگی بکشند. شما اجازه ندید مال مردم رو بالا بکشند. شما اجازه ندید مردم رو بی دلیل بکشند. بقیه ش با مردم BizAzərbaycanıq BizAzerbaycanız ما_خود_آذربایجانیم چوب كاري ميفرماييد شماها خودتون بزرگترين تهديد عليه مردم خودتون و منطقه هستيد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در پی افت تقاضای نفت شرکت شل هزاران شغل را می‌بندد - BBC News فارسیشرکت نفت و گاز رویال داچ شل قصد دارد به دلیل افت تقاضای نفت به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، ۷ تا ۹ هزار شغل را ببندد. از زمان شیوع کرونا، سود این شرکت افت شدیدی داشته است. شغل ها را میبندند؟ بهاره_جان ؟ شغل رو نمی‌بندن بیسواد منظورش همون 'اخراج کردن کارکنان' است ولی وقتی درباره خودشون خبر میزنن، اینطور تیتر میزنن... حالا اگه شرکت هفت تپه بود، چه ها میکردید!!!؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »