مادران داغ‌دار و دادخواه؛ از آرژانتین تا خاوران، از کوبا تا بیمارستان لقمان

30/11/1399 08:55:00 ق.ظ

تنها یک عکس و ۵مادر داغ‌دار کنار هم با آغوش‌هایی که به تلخی داغ‌شان را یادآور می‌شود، روایت بیش از ۴دهه ظلم و قتل و اعدام است؛ از مادران_خاوران که روز دادخواهی ندیدند تا تمامی مادران پرچم‌دار دادخواهی در کوبا و آرژانتین آن_سوی_خبر گزارش aidaghajar

: «پسرمه، پسرمه.» مادر ابراهیم، «سکینه احمدی» هم به جمع مادران داغ‌دار حیاط بیمارستان لقمان پیوسته است در حالی‌که گریه می‌کند و می‌گوید: «امروز تولد پسرم بود.

» همان شبی که پویا بختیاری را کشتند، به قلب «ابراهیم کتابدار» در حالی‌که مقابل محل کارش ایستاده بود، شلیک کردند. ابراهیم را پس از اصابت گلوله به بیمارستان رسانده بودند اما مادرش وقتی رسید که بچه‌اش جان در بدن نداشت.

مادر ابراهیم پیش از آن‌که به حیاط بیمارستان لقمان بیاید تا مادر بهنام را در آغوش کشد، دو نوه خردسالش را به مزار پدر برده بود. برای «ایران‌وایر» روایت می‌کند: «آرزو داشتم پسرم را بغلم بگیرم، ببوسم و به بچه‌هایش که مدام می‌پرسند بابای‌مان را می‌خواهیم، بگویم این هم بابای شما. سر مزارش، بچه‌ها گفتند چرا ما را به مزار و پای این سنگ سیاه می‌آوری؟ چه بگویم به آن‌ها؟ به بچه چهار ساله چه جوابی بدهم؟ می‌گویم بابا را دولت کشت. می‌پرسند به چه گناهی؟ چه جوابی دارم بدهم؟ پسر من را بی‌گناه کشتند.»

در حالی‌که هق‌هق گریه‌اش اوج گرفته است، ادامه می‌دهد: «ما مادران وقتی هم‌دیگر را می‌بینیم، حال‌مان کمی بهتر می‌شود. من می‌خواهم کسانی که باعث کشته شدن پسرم شدند، محاکمه شوند. ما مادران داغ‌دار کنار هم ایستادگی‌مان را نشان می‌دهیم. می‌خواهیم دیگر جوان‌های بی‌گناه را نکشتند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

فرانسه از ایران خواست تا براى از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ابتكار عمل از خود نشان دهدسخنگوی کاخ الیزه، روز سه شنبه 3 مارس اعلام کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی هم ساعتی قبل با ارسال چند موشک به پایگاه آمریکایی ابتکاری روشن به فرانسه نشان داد متوافق جدا مع سياسة فرنسا

مسابقات دختران ساحلی ‌باز، از تایید پوشش تا استفاده مشترک از یک کُلمن

آلبوم عکس از جشن های نوروزی؛ آغاز فصل بهار از مزارشریف تا اقلیم کردستانبرای بسیاری علاقمندان به جشن نوروز آئین‌های این عید از جمله دید و بازدید نوروزی برای دومین سال پیاپی تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت.

مراسم جمعه پیش از عید پاک مسیحیان؛ از بیت‌المقدس تا نیکاراگوئهدر مکزیک مراسم شبیه‌سازی به صلیب کشیدن عیسی در روز جمعه پیش از عید پاک، امسال هم به دلیل شرایط ویژه کرونا بدون تماشاگر برگزار شد.

از اعتراف اجباری تا فیلمبرداری از گروگان امنیتی در نقش جاسوسکایلی‌ مور گیلبرت، پژوهشگر و گروگان استرالیایی-بریتانیایی مبادله شده، چند ماه پس از آزادی‌اش اکنون