مادر سهیل عربی از گشوده شدن چهاردهمین پرونده‌ برای این زندانی سیاسی خبر داد

20/07/1400 10:46 ب.ظ

🔺مادر سهیل_عربی از گشوده شدن چهاردهمین پرونده‌ برای این زندانی سیاسی خبر داد به گفته خانم مظلوم، پس از برگزاری این «جلسه بازجویی»، سهیل عربی با مادرش تماس گرفت و گفت که مقامات زندان قصد دارند او و سه هم‌بند دیگرش را به دادگاه ببرند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

مادر سهیل عربی از گشوده شدن پرونده جدید برای این زندانی سیاسی و سه هم‌بند او خبر داد و به صدای آمریکا گفت این چهاردهمین پرونده‌‌ای است که برای پسرش تشکیل می‌شود. مادر سهیل عربی در ادامه افزود، با وجود پیگیری‌های وکیل پرونده و مراجعه وی به نهادها و ارگان‌های مرتبط، هنوز اطلاعاتی از شعبه رسیدگی به این اتهامات در پرونده ثبت نشده است و مشخص نیست کدام شعبه دادگاه به این اتهامات رسیدگی خواهد کرد.

خانم مظلوم در ادامه با اشاره به وضعیت نامساعد سلامت آقای عربی به صدای آمریکا گفت که پسرش در حال حاضر با مشکلات و بیماری‌های متعددی همچون عفونت بیضه،‌ شکستگی بینی، و پاره شدن رباط صلیبی پا، دست و پنجه نرم می‌کند. او تاکید کرد که به رغم نیاز آقای عربی به عمل جراحی با درخواست مرخصی او موافق نمی‌شود و در زندان نیز داروهای مورد نیاز را به او نمی‌دهند.

مادر این زندانی سیاسی از مردم خواست که «صدای زندانیان باشند» و گفت: «تا جایی که زنده باشم و تا زمانی که دوباره من را دستگیر نکرده‌اند، صدای سهیل خواهم ماند.» سهیل عربی، عکاس، وبلاگ نویس، و فعال مدنی، آذر ماه سال ۹۲ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد. او که نخست به هفت سال و نیم حبس محکوم شده بود، مهرماه سال ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۳ سال زندان و تبعید به برازجان، علاوه بر محکومیت قبلی،‌ محکوم شد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ادامه بازداشت وکلا به‌دلیل امتناع از تعهد برای عدم شکایت از خامنه‌ایمصطفی نیلی و آرش کیخسروی وکلای بازداشتی و مهدی محمودیان، فعال مدنی، در نامه‌ای خطاب به هیئت نظارت بر حفظ حقوق شهروندی نوشتند که بازداشتشان به‌دلیل عدم

پس از آبادان حالا در شادگان: آب شرب نداریم این فاضلاب است

همزمان با بحران سوخت در لبنان یکی از پالایشگاه‌های نفت این کشور آتش گرفتیک پالایشگاه نفت در جنوب لبنان بامداد دوشنبه دچار آتش‌سوزی شد. پلیس می‌گوید دلیل وقوع حریق هنوز مشخص نیست. بدبخت شديم رفت كه ، هم بايد سوخت مجاني بفرستيم براشون هم كلي هزينه ساخت اين فاكينگ مخزن بايد بشه چشم امون به بنزين هامون بود

شرکت مِرک برای تولید قرص ضد کرونا از سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست مجوز کردتایید احتمالی قرص خوراکی شرکت مِرک می‌تواند پیشرفتی چشمگیر در روند مقابله و کنترل بیماری کووید-۱۹ به شمار آید و افراد می‌توانند در منزل و بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی، با مصرف قرص، روند بهبود خود را طی کنند.

حزب‌الله: لبنان برای واردات سوخت از ایران معافیتِ آمریکا را بگیردحسن نصرالله، رهبر «حزب‌الله» لبنان، از دولت این کشور خواست تا به منظور «کاهش کمبودهای فلج‌کننده» در لبنان، خواستار معافیت‌های تحریمیِ آمریکا برای واردات لبنان بجای ساخت نیروگاه سوختی و وابستگی به ایران و سوریه و نصر و دیگر کشورها بهتر است نیروگاه های با انرژی پاک بسازد . هم انرژی رایگان است هم وابستگی به جایی نخواهد داشت. اجلاس اسکاتلند فرصتی است که دولت لبنان اعتبار لازم مالی و معافیت از تحریم بگیرد

توافق اولیه ایران وعربستان برای از سرگیری روابط دیپلماتیک | DW | 12.10.2021در ادامه مذاکرات در بغداد، گزارش‌ها از حصول توافق اولیه بین ایران و عربستان برای از سرگیری روابط دیپلماتیک حکایت دارند. به گفته یک منبع آگاه، دو قدرت منطقه‌ای به زودی عادی‌سازی روابط را اعلام خواهند کرد.