ماجرای نوزاد افغانستانی که به سربازان آمریکایی سپرده شد

31/05/1400 11:35:00 ب.ظ

داستان عکس ماجرای نوزاد افغانستانی که به سربازان آمریکایی سپرده شد

ترک افغانستان توسط نیروهای خارجی و بخصوص آمریکا، در افغانستان، منطقه و جهان آشوب به پا کرده است اما هیچ‌کدام این آشوب‌ها به اندازه آشوبی که در خانه و دل‌های مردم افغانستان افتاده اهمیتی ندارد. یکی از آن تصاویر، همین نوزادی است که پشت حصارهای فرودگاه کابل توسط والدینش بالا گرفته می‌شود تا سربازان آمریکایی او را بپذیرند. انتشار این عکس، واقعیت رهاشدن مردم افغانستان توسط نیروهای آمریکایی را زیر سایه برده است.

در حالی که روی تصویر پرت‌شدن دو نفر از هواپیمای در حال اوج‌گرفتن در آسمان افغانستان، افکار عمومی بخصوص غربی ملتهب و عصبانی به مسئولان و بانیان وضعیت امروز کابل، افغانستان و منطقه تاخته بودند، تصویر دومی که دست به دست می‌شود بیشتر با واکنش احساسی روبه‌رو شد تا منطقی: «مردمی که قرار است در دوران تسلط طالبان بی‌چیز شوند فرزندانشان را به نیروهای آمریکایی می‌سپارند»، «سربازان آمریکایی آخرین امید مردم هستند» و ... .

شاید خیلی از این واکنش‌ها آنقدرها هم پرت نبود. به غیر از مرزهای زمینی که بشدت توسط طالبان و مرزبان‌های کشورهای همسایه کنترل می‌شود، فرودگاه کابل در حال حاضر تنها راه خروج است. سیاست‌مداران قول می‌دهند که در تخلیه مردمی که در افغانستان با نیروهای خارجی کار کرده‌اند یا آنها که به دلیل فعالیت‌هایشان مورد غضب طالبان قرار دارند کمک کنند اما برای دریافت این کمک‌ها باید اول فرم پر کنید، بعد منتظر تایید باشید و بعد اگر تا آن وقت در لیست سیاه طالبان قرار نگرفته باشید یا هنوز زنده باشید، شاید بتوانید با ویزا کشور را ترک کنید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

بچه شانس اورد مگه اینا دشمن ملت افغانستان نبودن هاااا چیه اینبار بشنوید از ماجرای نوزاد افغان در دستان .... جمع کن بابا باز چه اراجیفی میخوای سرهم کنی اره تو خوبی نظام تو خوبه امریکا بده اره ارتش امریکا یه مشت زامبی اند شما خوبی کص ننه ادم دروغگو

باید مذاکرات را تا زمانی ادامه دهیم که به قول آقای ظریف برد-برد باشدعلی ماجدی، دیپلمات و سفیر سابق ایران در آلمان، گفت: «ما مجری سیاست‌های ایران در محل ماموریت خود هستیم، اما در مقابل باید با صداقت تمام نوع نگاه کشور مقصد را به مقامات ارشد نظام منتقل کنیم؛ مثلاً فلان سیاست را نمی‌پذیرند یا نگاه متفاوتی به این موضوع دارند.»

تصاویری از پناهجویان افغان که خود را به مرز پاکستان رسانده‌اندپناهجویان افغان می‌گویند پیش از این برای رسیدن به گذرگاه مرزی وش-چمن باید از چند ایست بازرسی ماموران امنیتی عبور می‌کردند اما اکنون دیگر هیچ کس از آنها مدرکی نمی‌خواهد و سوالی نمی‌پرسد.

ونتزیا، باشگاهی که می‌خواهد به شکوه ونیز باشد - BBC News فارسیونیز شهری است با فرهنگ و پیشینه‌ای طولانی که همواره با معابر آبی بی‌نظیر‌ و معماری‌ کم‌نظیرش شناخته می‌شود ولی کمتر کسی این شهر را با نام باشگاه فوتبالش به خاطر می‌آورد اما با توجه به بازگشت ونتزیا به سری‌آ پس از ۱۹ سال، این قضیه شاید در آینده تغییر کند.

فرمانده سپاه: شاید آمریکا به جای واکسن محلول فلج‌کننده به ما بدهدآمریکا میخواست بکشه یه بمب اتم مینداخت رو سرمون شماها به سایه خودتون هم شک دارید... کافر همه را به کیشِ خود پندارد🤫🤫🤫 حالا هی خودتون و جر بدید،خداروشکر خامنه ای اینبار دیگه نمیتونه از زیر بار مسؤلیتی که برعهده اش هست به راحتی فرار کنه

هزینه‌های سنگین پیشگیری و درمان کرونا برای کارگران و بازنشستگان/ از مشکلات حذف دفترچه‌های بیمه تا داروهایی که در بازار سیاه به فروش می‌رسد!اگر پیش از این به الزمات قانونی، به اصل ۲۹ قانون اساسی و به قانون الزام تمکین می‌کردند و زیرساخت‌های مورد نیاز را فراهم می‌آورند، امروز با انبوه مردمی مواجه نبودیم که علاوه بر رنج سنگین بیماری کرونا به فکر هزینه‌های آن هم باشند!

درگیری‌های مرزی؛ حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه | DW | 22.08.2021در پی درگیری میان فلسطینی‌ها و سربازان اسرائیلی در منطقه مرزی نوار غزه، اسرائیل اعلام کرد که به انبار مهمات در غزه حمله کرده است. درگیری مرزی در هر دو طرف مجروح به جا گذاشت.