لهستان دستور اخراج ۴۵ دیپلمات روس را به دلیل «جاسوسی» صادر کرد

03/01/1401 06:23 ب.ظ

لهستان دستور اخراج ۴۵ دیپلمات روس را به دلیل «جاسوسی» صادر کرد جزئیات بیشتر🔽

لهستان روز چهارشنبه ۲۳ مارس اعلام کرد که ۴۵ دیپلمات روس را به دلیل «جاسوسی» اخراج کرده است. آژانس امنیت داخلی لهستان از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا هرچه سریع‌تر این گروه از دیپلمات‌های روسیه را از لهستان اخراج کند.

توصیه نفتالی بنت به زلنسکی: پیشنهادات پوتین برای پایان جنگ را بپذیرید روابط روسیه و کشورهای غربی در پی حمله نظامی این کشور به اوکراین پرتنش شده است.

سرگئی آندریف، سفیر روسیه در لهستان هم با تأیید خبر اخراج دیپلمات‌های روس، گفت که به افراد مورد نظر پنج روز فرصت داده شده است تا لهستان را ترک کنند. توئیت وزیر کشور لهستان در مورد اخراج ۴۵ دیپلمات روس او با رد اتهامات مطرح شده علیه دیپلمات‌های روسیه، گفت که مسکو این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اقدامات تلافی‌جویانه انجام دهد. با این حال او با تأکید بر حفظ روابط دوجانبه، گفت که سفرا در سفارتخانه‌ها همچنان به کارشان ادامه می‌دهند.البته سخنگوی وزارت خارجه لهستان خبر داد که یکی از روس‌هایی که باید این کشور را ترک کند از آنجا که فرد «خطرناکی» است، برای انجام این کار فقط ۴۸ ساعت وقت دارد.

آژانس امنیت داخلی لهستان اوایل روز چهارشنبه اعلام کرد که یک شهروند لهستانی را به ظن جاسوسی برای سرویس‌های مخفی روسیه بازداشت کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بحران اوکراین؛ بایدن به لهستان سفر می‌کندکاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز جمعه برای دیدار با آندژی دودا، همتای لهستانی خود و با هدف بحث و گفت‌وگو درباره حمله نظامی روسیه به که چه غلطی بکنه؟ اونجا رو هم به گند بکشه؟

پوتین قصد دارد در نشست آتی گروه ۲۰ شرکت کند؛ پکن: هیچ عضوی حق ندارد روسیه را اخراج کندایالات متحده به همراه متحدان غربی خود در حال ارزیابی این موضوع هستند که آیا روسیه باید در گروه اقتصادهای بزرگ گروه بیست پس از تهاجم این کشور به اوکراین، باقی بماند یا خیر. غربی‌ها فردا پنجشنبه یعنی یک ماه پس از حمله مسکو به اوکراین، در بروکسل با حضور جوبایدن دیدار خواهند کرد. Ukraine USA Europe Must apologise & accept President Putin's conditions if they are seeking for ceasefire اوكرانيا امريكا و اوروبا يجب ان يعتذروا و يقبلوا شروط الرئيس بوتين ان ارادوا وقف إطلاق النار VIVA PUTIN 🎊⚘💞 VIVA RUSSIA 🎉⚘💞

طالبان دستور تعطیلی کلاس‌های درس دختران از کلاس ششم به بالا را صادر کردگزارش‌های منتشرشده حاکی است که شماری از دختران دانش‌آموز روز چهارشنبه در حالی که اشک می‌ریختند مجبور به ترک مدارس شدند. همان کاری هست که آخوندا سر ایران اوایل انقلاب آوردن . خدا لعنت کند این طالبان وحشی را دست پخت خودتان است. به خودتان آفرین بگویید

ناوالنی ۹ سال حبس اضافه گرفت؛ آمریکا رای دادگاه را «ساختگی» خواندناوالنی ۹ سال حبس اضافه گرفت؛ آمریکا رای دادگاه را «ساختگی» خواند این منتقد ۴۵ ساله سیاست‌های کرملین در سال ۲۰۲۰ از مسمومیت با عامل اعصاب جان سالم به در برد. او پس از مسمومیت به آلمان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید: الکسی ناوالنی جاسوس درجه یک غرب وامریکاست بخاطرتباهی روسیه؛پوتین باید سر الکسی راقطع کندتاروسیه ازشروی خلاص شود.

دادگاهی در روسیه شرکت مِتا را به اتهام «فعالیت افراط‌گرایانه» مجرم شناختبا این‌حال، دادگاه منطقه تورسکوی مسکو فعالیت واتساپ را از اتهام «فعالیت افراط‌گرایانه» مبری کرده و به شهروندان روس اجازه داده است که به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

مسکو: آماده مبادله 500 اسیر اوکراینی هستیممسکو سه‌شنبه 22 مارس اعلام کرد بیش از 500 اسیر اوکراینی در اختیار دارد و آماده است تا آنها را با سربازان اسیر روس مبادله کند.تاتیانا موسکالکووا، کمیسر حقوق

ماریوش کامینسکی، وزیر کشور لهستان روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که کشورش« ۴۵ جاسوس روس» را که از موقعیت دیپلماتیک خود در لهستان استفاده می‌کردند، اخراج کرده است. او در ادامه نوشت: «ما با قاطعیت عوامل سرویس‌های مخفی روسیه را در کشور خود در هم می‌شکنیم.»

آژانس امنیت داخلی لهستان از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا هرچه سریع‌تر این گروه از دیپلمات‌های روسیه را از لهستان اخراج کند.

توصیه نفتالی بنت به زلنسکی: پیشنهادات پوتین برای پایان جنگ را بپذیرید

روابط روسیه و کشورهای غربی در پی حمله نظامی این کشور به اوکراین پرتنش شده است.

سرگئی آندریف، سفیر روسیه در لهستان هم با تأیید خبر اخراج دیپلمات‌های روس، گفت که به افراد مورد نظر پنج روز فرصت داده شده است تا لهستان را ترک کنند.

توئیت وزیر کشور لهستان در مورد اخراج ۴۵ دیپلمات روس

او با رد اتهامات مطرح شده علیه دیپلمات‌های روسیه، گفت که مسکو این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اقدامات تلافی‌جویانه انجام دهد. با این حال او با تأکید بر حفظ روابط دوجانبه، گفت که سفرا در سفارتخانه‌ها همچنان به کارشان ادامه می‌دهند.البته سخنگوی وزارت خارجه لهستان خبر داد که یکی از روس‌هایی که باید این کشور را ترک کند از آنجا که فرد «خطرناکی» است، برای انجام این کار فقط ۴۸ ساعت وقت دارد.

آژانس امنیت داخلی لهستان اوایل روز چهارشنبه اعلام کرد که یک شهروند لهستانی را به ظن جاسوسی برای سرویس‌های مخفی روسیه بازداشت کرده است.

سخنگوی آژانس امنیت داخلی لهستان گفت که فعالیت‌های مظنون بازداشت شده «تهدیدی برای امنیت داخلی و خارجی لهستان» بود.