لغو برگزاری سوپرلیگ اروپا ۴۸ ساعت بعد از اعلام تشکیل آن | DW | 21.04.2021

21/04/2021 10:22:00 ب.ظ

فقط ۲ روز پس از اعلام تشکیل سوپرلیگ توسط ۱۲ باشگاه برتر فوتب‍ال اروپا برنامه برگزاری این رقابت‌ها منحل شد. موج گسترده اعتراضات از سوی طرفداران تیم‌ها و نیز نهادهای سیاسی، باعث عقب‌نشینی سریع بنیان‌گذاران سوپرلیگ شد.

سوپرلیگ, سوپرلیگ

فقط ۲ روز پس از اعلام تشکیل سوپرلیگ توسط ۱۲ باشگاه برتر فوتب‍ال اروپا برنامه برگزاری این رقابت‌ها منحل شد. موج گسترده اعتراضات از سوی طرفداران تیم‌ها و نیز نهادهای سیاسی، باعث عقب‌نشینی سریع بنیان‌گذاران سوپرلیگ شد.

فقط ۲ روز پس از اعلام تشکیل سوپرلیگ توسط ۱۲ باشگاه برتر فوتب‍ال اروپا برنامه برگزاری این رقابت‌ها منحل شد. موج گسترده اعتراضات از سوی طرفداران تیم‌ها و نیز نهادهای سیاسی، باعث عقب‌نشینی سریع بنیان‌گذاران سوپرلیگ شد.

اما در طول کمتر از ۴۸ ساعت پس از معرفی برنامه تشکیل و فعالیت سوپرلیگ فوتبال اروپا، با اوج گرفتن اعتراضات جامعه طرفداران فوتبال، جوامع مدنی اروپا و ابراز مخالفت صریح از سوی صحنه هواداران ۱۲ باشگاه تاسیس‌کننده و همچنین عرصه سیاسی در قاره اروپا، بنیانگذاران طرح سوپرلیگ سرانجام از اجرای این طرح عقب‌نشینی کردند.

باشگاه‌های لیورپول، منچستریونایتد، منچسترسیتی، تاتنهام هاتسپور، آرسنال، چلسی، رئال مادرید، آتلتیکو مادرید، بارسلونا، یوونتوس تورین، اینترمیلان و آ.ث. میلان، ۱۲ باشگاه‌هایی بودند که در تشکیل سوپرلیگ به توافق رسیده و برگزاری آن را نیز به طور رسمی اعلام کرده بودند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نحوه برگزاری امتحانات پایانی دانش آموزان/اتمام امتحانات مدارس تا قبل از برگزاری انتخاباتوزیر آموزش و پرورش جزئیات و نحوه ارزشیابی و برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان در پایه های تحصیلی مختلف را اعلام کرد. سلام‌👋👋آقای‌وزیر‌واقعا‌قبول‌داری‌با‌این‌ شرایط‌ما‌دانش‌آموزان‌امتحان‌بدهیم‌! جان‌ما‌مهم‌تره‌یا‌کاغذ‌پاره‌ها‌تون‌، چه دل خوشی داره رای_بی_رای راى_من_سرنگونى نه_به_جمهوری_اسلامی

ایتالیا باشگاه‌های متقاضی «سوپرلیگ اروپا» را از لیگ داخلی محروم می‌کندفدراسیون فوتبال ایتالیا (FIGC) روز دوشنبه ۶ اردیبهشت (۲۶ آوریل) اعلام کرد باشگاه‌هایی که به « سوپرلیگ اروپا» ملحق شوند از حضور در تمامی مسابقات داخلی از جمله لیگ سری آ این کشور محروم خواهند شد.

درخواست رئیس‌جمهور رومانی از بایدن: نیروهای بیشتری از سوی ناتو به شرق اروپا بفرستیدکلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد

اعلام رسمی و غافلگیر‌کننده ۱۲ باشگاه برتر فوتبال اروپا در مورد تشکیل یک لیگ جداگانه برای خود به عنوان"سوپرلیگ اروپا" از سال ۲۰۲۲، فوتبال اروپا را در ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) در شوک فرو برد.به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در برنامه‌ گفت و گوی وزیر با خانواده بزرگ آموزش و پرورش که از کانال ویژه‌ «گفت وگو با شما» در شبکه شاد پخش شد با بیان اینکه بیش از ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار پیام از معلمان، دانش آموزان و خانواده ها به دست ما رسیده است و شش میلیون کاربر این پیام را ارسال کرده اند، گفت: همکارانم پیام ها را دسته بندی کرده اند و بر اساس بیشترین فراوانی به این پیام ها پاسخ می دهم.سه باشگاه سرشناس ایتالیایی یعنی یوونتوس، اینترمیلان و آث میلان در میان ۱۲ تیم مهم اروپایی بودند که هفته گذشته گفتند قصد دارند «سوپرلیگ اروپا» را راه بیاندازند.Aa کلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.

اما در طول کمتر از ۴۸ ساعت پس از معرفی برنامه تشکیل و فعالیت سوپرلیگ فوتبال اروپا، با اوج گرفتن اعتراضات جامعه طرفداران فوتبال، جوامع مدنی اروپا و ابراز مخالفت صریح از سوی صحنه هواداران ۱۲ باشگاه تاسیس‌کننده و همچنین عرصه سیاسی در قاره اروپا، بنیانگذاران طرح سوپرلیگ سرانجام از اجرای این طرح عقب‌نشینی کردند. باشگاه‌های لیورپول، منچستریونایتد، منچسترسیتی، تاتنهام هاتسپور، آرسنال، چلسی، رئال مادرید، آتلتیکو مادرید، بارسلونا، یوونتوس تورین، اینترمیلان و آ. بر اساس پیش بینی ها و هماهنگی هایی که به عمل آوردیم قرار ما این است که امتحانات را بعد از عید فطر یعنی از ۲۷ اردیهشت آغاز کنیم.ث.» تیم اینترمیلان چهارشنبه گذشته پس از جدایی شش باشگاه بزرگ انگلیسی از سوپرلیگ انصراف خود را از این پروژه اعلام کرد. میلان، ۱۲ باشگاه‌هایی بودند که در تشکیل سوپرلیگ به توافق رسیده و برگزاری آن را نیز به طور رسمی اعلام کرده بودند. وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به این ترتیب  ۲۷ اردیبهشت زمان پایان آموزش ها برای دوره آموزش برای متوسطه و آخر اردیبهشت زمان پایان آموزش برای ابتدایی ها است، گفت: امتحانات به دو صورت حضوری و غیرحضوری است. این باشگاه‌ها همچنین در تلاش جذب ۳ باشگاه دیگر نیز بودند تا سوپرلیگ از"۱۵ عضو دائمی" و ۵ تیم دیگر که می‌توانند هر سال از بخت صعود به آن برخوردار شوند، تشکیل شود. در کنفرانس «بخارست-۹» نمایندگان ۹ کشوری که پیش‌تر بخشی از اتحاد جماهیر شوروی سابق به حساب می‌آمدند و اکنون عضو اتحادیه اروپا و پیمان دفاعی آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند حضور دارند.

باشگاه‌های بایرن‌مونیخ، بوروسیا دورتموند و ار. این سوال مطرح شده است که"چرا در چنین شرایطی روی امتحانات حضوری تکیه می شود؟" ما به طور قطع بدون هماهنگی با ستاد ملی کرونا و رعایت ملاحظات، سفارش ها و پروتکل های بهداشتی کاری انجام نخواهیم داد. مخالفت شدید شرکت کنندگان در کنگره سالانه یوفا با طرح سوپرلیگ اروپا آئین‌نامه جدید به اتفاق آرا، از جمله رای جوزپه ماروتا مدیرعامل باشگاه اینترمیلان که در شورای فوتبال ایتالیا به عنوان نماینده لیگ حضور دارد، به تصویب رسیده است.ب. لایپزیگ از بوندس‌‌لیگای آلمان در کنار پاریس‌سن‌ژرمن از فرانسه و اف. اما این کار به خاطر شما دانش آموزان است زیرا امتحانات این دو پایه امتحانات تاثیرگذاری است و در آینده شغلی و تحصیلی تان اثرگذار است و اگر غیرحضوری باشد احتمال تضعیف حقوق شما وجود دارد و نگرانی هایی پیرامون همسانی نمره دهی و سنجش تحصیلی دانش آموزان ایجاد می شود.ث. پیشتر مسئولان فوتبال اروپا، یوفا و همچنین فدراسیون جهانی فوتبال فیفا باشگاه‌های حاضر در این جمع را تهدید کرده بودند که در صورت شکل‌گیری این مسابقات این باشگاه‌ها و بازیکنانشان را از حضور در کلیه رقابت‌های اروپایی و بین‌المللی محروم خواهند کرد. پورتو از پرتغال از ابتدا به حضور در سوپرلیگ اروپا پاسخ منفی داده‌ بودند. حاجی میرزایی با اشاره به اینکه اگر در زمان اعلام شده از سوی ستاد کرونا اجازه برگزاری امتحانات حضوری داده نشود، ممکن است امتحانات به تاخیر بیفتد اما مصر هستیم حضوری باشد، گفت: برای سایر پایه‌ها اگر اجازه برگزاری حضوری امتحان وجود نداشت، ارزشیابی‌ها غیرحضوری خواهد بود و اختیار را به شورای مدرسه داده ایم و می تواند از روش های مختلفی برای سنجش پیشرفت دانش آموزان استفاده کند. اتهامی که مقامات روسیه آن را رد کرده بودند.

اعتراض هواداران فوتبال در انگلیس به تاسیس سوپرلیگ شامگاه سه شنبه ۱۸ آوریل، منچسترسیتی نخستین باشگاهی بود که با انتشار یک پیام، انصراف خود از مشارکت در پروژه میلیارد دلاری سوپرلیگ را اعلام کرد. ساعاتی پس از آن، ۵ باشگاه دیگر انگلیسی، لیورپول، تاتنهام هاتسپور، آرسنال، چلسی و منچستر یونایتد نیز به خط تصمیم‌گیری منچسترسیتی ملحق شدند و کناره‌گیری خود از سوپرلیگ را اعلام کردند. هنوز بیش از سه هفته به پایان سال تحصیلی باقی مانده و امیدوارم به سمت آرامش بیشتر و مهار کرونا پیش برویم و شرایط شهرهای ما به وضعیت مناسب تری برسد. یک روز پس از آن، باشگاه‌های ایتالیایی اینتر میلان و آ.ث. از مناطق و مدیران می خواهم اطلاعات را در اختیار دانش آموزان قرار دهند. میلان نیز در کنار باشگاه اسپانیایی آتلتیکو مادرید، انصراف خود را از مشارکت در برنامه‌های سوپرلیگ تائید کردند.

سرانجام رئیس باشگاه رئال مادرید، فلورنتینو پرز، و رئیس باشگاه یوونتوس تورین، آندرآ آگنلی که همزمان مسئولیت عنوان رئیس و نایب‌رئیس سوپرلیگ را بر دوش می‌کشند نیز خبر لغو طرح برگزاری سوپرلیگ را اعلام کردند.  امیدواریم پایان خوشی برای این سال تحصیلی داشته باشیم که با سختی های بسیاری همراه بود و تجربه های نویی را پشت سر گذاشتیم و با مشکلات و تنگناهای بسیاری روبه رو شدیم. شایان ذکر است که جان هنری، مالک ۷۱ ساله و آمریکایی باشگاه لیورپول، با انتشار یک پیام ویدیویی عذرخواهی و پشیمانی خود را ابراز کرد. جان هنری گفت: «من صدای شما را شنیدم، همه ما صدای شما را شنیدیم. وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قریب به ۳۰ درصد پیام های رسیده به دست ما درباره مشکلات آموزش در فضای مجازی است، گفت: یک دغدغه این است که یادگیری در فضای مجازی به خوبی اتفاق نمی افتد. من از سرمربی تیم لیورپول یورگن کلوپ و از هواداران عذرخواهی می کنم. فقط خود من به تنهایی مسئول وقوع این اتفاقات منفی و نارحت‌کننده در روزهای گذشته هستم. از دانش آموزان و معلمان می‌خواهم تلاش بیشتری داشته باشند.

» بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، در زمینه ناکامی طرح برگزاری سوپرلیگ گفت: «تصمیم باشگاه‌های انگلیسی کاملا درست است. من امیدوارم که همه بنیان‌گذاران سوپرلیگ نیز به این نتیجه برسند. از عدم پوشش اینترنت گلایه شده است.» فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید و رئیس سوپرلیگ تاسیس‌کنندگان سوپرلیگ در ابتدا مدعی بودند که با برگزاری سوپرلیگ،"فوتبال را به سطح بالاتری ارتقاء خواهند داد. آن‌ها گفتند که"مسئولیت برآورده‌شدن آرزوی ۴ میلیارد طرفدار فوتبال در جهان" را بر عهده دارند. وی ادامه داد: درباره رایگان بودن استفاده از اینترنت نیز باید گفت که کار در شبکه شاد رایگان است؛ از طریق هر کدام از اپراتورها وارد شوند. بنیان‌گذاران سوپرلیگ همچنین معتقد بودند که همه‌گیری کرونا باعث تشدید"ضعف ثبات اقتصادی در سیستم فوتبال اروپا شده است و تاسیس سوپرلیگ، قابلیت درآمدزایی۱۰ میلیارد یورویی خواهد داشت.

" اما مسئولان سوپرلیگ اطلاعات لازم پیرامون شفافیت منبع کسب این درآمد کلان را اعلام نکره‌ بودند. اگر خطایی رخ داده حتما منعکس کنند، پیگیری می شود. به نظر می‌رسید که قرار بود"بازار مشتریان سوپرلیگ در آسیا و آمریکای شمالی" نقش مهمی را در فرایند کسب درآمد برای سوپرلیگ، ایفا ‌کند. در همین زمینه: . علاقه مند بودیم دوره حضوری کوتاهی برای جبران برگزار کنیم اما شرایط، شرایط مناسبی نیست و پیش بینی نمی کنیم امسال کلاس حضوری داشته باشیم.