لاوروف: اگر مین‌‌زدایی شود، عبور کشتی‌های اوکراینی را تضمین می‌کنیم

10/03/1401 06:15 ب.ظ

لاوروف: اگر مین‌‌زدایی شود، عبور کشتی‌های اوکراینی را تضمین می‌کنیم العربيه_فارسى

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد در دیداری که با ملک حمد بن عیسی آل‌خلیفه پادشاه بحرین در منامه داشته، درباره بحران جنگ اوکراین و سایر مسائل او با مقصر دانستن غربی‌ها گفت که کشورهای غربی با بستن بنادر خود به روی کشتی‌های روسی و ایجاد اختلال در زنجیره‌های لجستیکی و نظام مالی بین‌المللی، مشکلات خودساخته بسیاری را به وجود آورده‌اند.

لاوروف افزود: «آنها باید به طور جدی در مورد اولویت‌های خود فکر کنند و تلاش‌های خود را به‌کار گرفته و گام‌های مشخصی را برای مقابله با چالش امنیت غذایی اتخاذ کنند».

وزیر خارجه روسیه نیز تصریح کرد که با همتای بحرینی خود درباره وضعیت منطقه خلیج و مسأله فلسطین و لزوم آغاز گفت‌وگوهای فلسطینی‌ - اسرائیلی‌ گفت‌وگو کرده است. او همچنین ناکامی در حل مناقشه فلسطین و اسرائیل را کانون تنش در منطقه دانست.

الزیانی نیز به نوبه خود اعلام کرد که پادشاه بحرین در دیدار با مهمان روسی بر اهمیت حل و فصل مناقشه اوکراین و لزوم دست‌یابی به حل از طریق مذاکرات میان کی‌یف و مسکو تاکید کرد. اظهارات لاوروف درباره پرونده اوکراین در حالی مطرح می‌شود که تهاجم نظامی روسیه علیه اوکراین به صدمین روز خود نزدیک می‌شود. headtopics.com

این اظهارات همچنین همزمان با حرکت اولین کشتی با محموله‌ای از ورقه‌های فلزی، از بندر شهر ماریوپول در دریای آزوف بیان شده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

لاوروف: آزادسازی دونباس اولویتی «بی‌قید و شرط» برای روسیه استسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفت که آزادسازی دونباس در شرق اوکراین، اولویتی«بی‌قید و شرط» برای مسکو اولویت است، ولی سایر مناطق اوکراین می‌توانند مستقلا این کلیپ تا یک هفته قبل، روزی چندین بار از صدا و سیمای آبادان پخش می شد! بنایی با معماری فوق پیشرفته و ضد زلزله، که همه دیدیم چی شد!

گروه اوکراینی جایزه یوروویژن را برای خرید پهپاد ۹۰۰ هزار دلار فروختاعضای این گروه موسیقی اوکراینی از فروخته شدن این جایزه به‌مبلغ ۹۰۰ هزار دلار خبر دادند. «کالوش ارکسترا» پول را به حساب بنیادی که کارش کمک به ارتش اوکراین است واریز کرده و گفته می‌شود از این پول در خرید و تجهیز پهپادهایی برای ضربه زدن به منافع و مواضع ارتش روسیه استفاده خواهد شد. 👏👏👍 هنر مند ها تقلبی حامیان تجارت اسلحه

روسیه: آزادی دونباس اولویت بدون قید و شرط ماست | DW | 30.05.2022در حالی که حملات روسیه به شرق اوکراین بی‌وقفه ادامه دارد سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تصرف این منطقه را 'اولویت بدون قید و شرط' کشور خود نامیده است. خداوند پوتین را در کنف خودش محفوظ بدارد و چشمِ همه ي دشمنانش كور كند و بر دشمنانش به پیروزي بزرگ دست یابد إلهي آمين 🤲 با اون قیافه *یریش 😏

ترکیه: دولت اسرائیل را به اتخاذ تدابیر لازم برای حفاظت از وضعیت اماکن مقدس دعوت می‌کنیمترکیه: دولت اسرائیل را به اتخاذ تدابیر لازم برای حفاظت از وضعیت اماکن مقدس دعوت می‌کنیم

آمریکا ربایش دو نفتکش یونانی توسط ایران را به شدت محکوم کردآنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا تداوم اقدامات تنش‌‌آمیز و ایذایی ایران ضد کشتی‌های تجاری را تهدیدی علیه امنیت دریانوردی و اقتصاد جهان دانست.وزارت اوه یه،خیلی تاثیرگذار بود شدتش محکم بود یا آروم؟! JOE BIDEN BE KOSSE ZANE DJENDASH KHANDID, VA HUSSEIN OBAMA BI KHIRE BOZORGHE ZANE KOUNDASH.

لاوروف سه‌شنبه 10 خرداد در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای بحرینی خود، عبداللطیف الزیانی گفت، در صورتی که مشکل از میان برداشتن مین‌ها حل شود، روسیه عبور کشتی‌های اوکراینی بارگیری شده با مواد غذایی را تضمین خواهد کرد.لاوروف افزود: «اگر موضوع مین‌زدایی حل شود، به غرب می‌توان گفت که روسیه قادر است عبور بدون مانع کشتی‌ها از بنادر اوکراین را تضمین کند».

او با مقصر دانستن غربی‌ها گفت که کشورهای غربی با بستن بنادر خود به روی کشتی‌های روسی و ایجاد اختلال در زنجیره‌های لجستیکی و نظام مالی بین‌المللی، مشکلات خودساخته بسیاری را به وجود آورده‌اند.

لاوروف افزود: «آنها باید به طور جدی در مورد اولویت‌های خود فکر کنند و تلاش‌های خود را به‌کار گرفته و گام‌های مشخصی را برای مقابله با چالش امنیت غذایی اتخاذ کنند».

وزیر خارجه روسیه نیز تصریح کرد که با همتای بحرینی خود درباره وضعیت منطقه خلیج و مسأله فلسطین و لزوم آغاز گفت‌وگوهای فلسطینی‌ - اسرائیلی‌ گفت‌وگو کرده است.

او همچنین ناکامی در حل مناقشه فلسطین و اسرائیل را کانون تنش در منطقه دانست.

الزیانی نیز به نوبه خود اعلام کرد که پادشاه بحرین در دیدار با مهمان روسی بر اهمیت حل و فصل مناقشه اوکراین و لزوم دست‌یابی به حل از طریق مذاکرات میان کی‌یف و مسکو تاکید کرد.

اظهارات لاوروف درباره پرونده اوکراین در حالی مطرح می‌شود که تهاجم نظامی روسیه علیه اوکراین به صدمین روز خود نزدیک می‌شود.

این اظهارات همچنین همزمان با حرکت اولین کشتی با محموله‌ای از ورقه‌های فلزی، از بندر شهر ماریوپول در دریای آزوف بیان شده است.

گفتنی است که از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به خاک همسایه غربی‌ آن، مسکو کنترل خود بر دریای سیاه محکم کرده و مانع خروج کشتی‌ها از بنادر اوکراین شده است.

در این راستا روسیه نیروهای اوکراینی را به مین‌گذاری در راه‌های دریایی و تهدید امنیت ناوبری متهم می‌کند.

مسکو همچنین کشورهای غربی را به بستن بنادر خود به روی کشتی‌های روسی و ایجاد اختلال در زنجیره‌های لجستیکی و سیستم مالی بین‌المللی، و ایجاد مشکلات در روند صادرات و عرضه مواد غذایی متهم می‌کند.